ONS ZEELAND. 5 Het beleg van Zierikzee, proefschrift voor den doc torsgraad door J. Pot. 1925. De verbetering van de haven van Vlissingen met kaart 1925. Middelburg, uitgave gesteund door het gemeente bestuur 1925. Vlissingen, uitgave gesteund door het gemeente bestuur 1926. Wandelingen door Zuid- en Noord-Beveland door'ab Utrecht, Dresselhuijs. De Overstrooming in Zeeland 1906, door A. Boot. Van de Rotte tot de Schelde, dwaaltochten door de Z. Holl. en Zeeuwsche eilanden door H. Dekking. Nederland in woord en beeld. Gidsje voor Zeeland door B. von Brücken Fock. Gids door Walcheren, uitgave Vreemdel.verk. 1925. Gids voor Zeeland, uitgave Ver. „Zeelandia", Am sterdam 1925. Jilles, de Schaepwachter, door P. Geyll. De ondergang van Reimerswaal, door J. Stamperius. Verhaal van den toren van Zierikzee, door J. Stam perius. Onder de Geuzen, Vlissingen in 1572, door P. Lou- werse. De suikerbiet (van zaad tot suiker), door M. Maas. Gids Zeeland, door F. B. den Boer. De Oudercommissie in Schelpendorp. Congresverslag inzake Neerlands Volkskracht. A. N. V. 1924. De Herdenking van de 25-jarige regeering van H. M. de Koningin. 't Herstelde Nederland 18131913, waarin Zee land", door Polman Kruseman. Haarlem. Vereeniging „Zeeland Voorzitter: J. C. Heijblom. Secr.: A. v. Krieken, Spaansche Vaartstr. 86. Donderdag 15 April opvoering van het Zeeuwsche tooneelspel ,,Baas Jan". (Zie voor uitgebreide mede- deelingen voorgaand nummer van ,,Ons Zeeland N ij m e g e n. Vereeniging Zeelandia". Voorzitter: H. L. F. de Kat, Broerstraat 31. Secretaris: J. Polderman. Rotterdam. Vereeniging „Zeelandia". Voorzitter: S. Blaas. Secretaris: B. M. de Ligny, Agniesestraat 106a. Feestavond, 13 April, „Zeelandia", 's-Gravenhage. Onder de opgewekte tonen der „Zeelandia'-Marsch, gespeeld door het strijkorkest „Zeelandia", vulde de grootc Societeitszaal gebouw „de Vereeniging" zich tot de uiterste hoeken met leden en genoodigden. Gelukkig was onder de aanwezigen ons provinciaal costuum te bespeuren, zij het slechts één op de honder den bezoekers. Het openingswoord, gesproken door den voorzitter, den Heer AR. K. Vogel, bevatte, naast het welkom aan de vertegenwoordigers van Zustervereenigingen, de mededeeling van de programmawijziging, dit tenge volge ongesteldheid van een der spelers, waardoor het Zeeuwsche blijspel „Twee honden vechten om 'n been, 'n derde loopt er mee heen" niet kon worden opge voerd. Gelukkig was het mogelijk, o. a. door de mede werking van Mevrouw Annie Corljé-Huffner, een goed program samen te stellen. De Voorzitter heeft niet overdreven, want het was mij een groot genoegen een deel van het gebodene te mogen hooren, en te oordeelen naar het spontaan ge geven applaus, na elk nummer, waren de aanwezigen buitengewoon voldaan. Krachtig klonk door de zaal het Zeeuwsche Volkslied, door allen staande gezongen, met be geleiding van het strijkje. Mijn compliment aan het zangkoor 40 personen), dat onder de bekwame leiding van den Heer J. H. Sweime een schitterende vertolking gaf van de liede ren, vooral het „Zeeuwsch Vlaggelied", waarvan „woorden en mu ziek" zijn van leden der Vereeniging. sloeg in. Niet minder was dat het geval met „Slape zacht", waarin de solo keurig werd gezongen door Mejuffrouw Verhegt, afkomstig van Goes. Dat het lied „De Spijskaart" herhaald moest worden, was te begrijpen, men was in hooge mate enthousiast. (Zijn de woorden reeds een bekoring voor lekkerbek ken, de zangers waren er „zoo" in, alsof een groot diner voor hen stond). Het strijkorkest, ook onder leiding van den Heer Swenne, gaf een goede vertolking van „Vineta Clócken" en „Pasadena". Het was een genot te luis teren naar het spel van de jongelui, en allen werkten samen, om den ijverigen, „jeugdigen" pianist voldoe ning te geven. Dat er buitengewoon gelachen is om het goed ge speelde blijspel „Uithuizig", toont wel, dat niettegen staande dit reeds voor de 2e maal werd opgevoerd, de inhoud prettig is en het geheel goed werd weerge geven. Vooral Hendrik, „de huisknecht", had eer van zijn dankbare rol. Gelukkig mocht ik nog de zang van Mevrouw Annie Corljé-Huffner hooren. Reeds dit nummer van het programma bleek een waar genot. Van harte hoop ik, dat deze begaafde zangeres nog vele malen op de Zeeuwsche Vereeniging zal optreden en de leden zal vergasten op haar mooi geluid. Een toegift bleef hier ook niet uit, en heb ik goed gehoord, dan werd „Grietje van den Meulder" door haar ten beste gegeven. Een mooi bloemstuk, door den voorzitter aange boden, was een aardige verrassing. Daarna volgde het tooneelwerkje „Speculanten", waarvan ik slechts het begin zag, daar ik weg moest om den laatsten trein naar Haarlem te halen. Het was een zeer genotvolle avond, en ik hoop ook in de toekomst zulke goed afgewerkte programma's mede te maken. Hier onder volgen eenige der gezongen liederen. C. Programma. 1. Zeelandia-Marsch. 2. Opening door den Voorzitter. 3. Zeeuwsch Volkslied (door allen). 4. Zang door het koor: Zeeuwsch Vlagge lied, Het Geuzenvendel op de Thuismarsch, Slape Zacht en De Spijskaart. 5. Vineta Clocken J. Lindsaij-Theimer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5