Heerenkleeding naar maat is J. HOOFTMAN Jr. - VLASMARKT - MIDDELBURG De nieuwste stoffen en coupe. 12 ONS ZEELAND den onverlaet gegooid en beukt er op los. Z'n vuusten gaen op en neer as aemers en Maatje staet 'r bie, bevend, nie goed wetend wat er eigenlijk gebeurd is. As Lein merkt dat de tegenstand is gebroke, trekt 'n d n anderen overende. Z'n bost gaet op en neer en moeilijk komt 't 'r uut: „Maekt da' je weg komt, ellendelienk, of 'k begaen 'n ongeluk an je!" en Jan, die voelt dat 'n den zwak- sten is, verdwient, van schaemte en piene geboge. En as Lein alleen is mee Maatje, staet 'n dae, nog bevend van inspannienge. Geen woord weet 'n uut te briengen, hoe vee of 'n ook te zeggen eit en lang- zaem zakt z'n ood nae benee. ,,Lein!...." As 'n snik klienkt 't, zacht en toch deurdriengend. Aol de liefde, jaeren lank bewaerd en vergroot, leit in dat ééne woord beslote en 't ant woord komt, as Lein z'n alles in de waereld in z'n ermen 'oudt in d' eeste werachtige liefdekus. „Maatje Deur de weien en 't land, dat mee z'n verschillende vruchten begroeid, as blokken uut 'n bouwdooze in mekaore gepast is, loopt 't voetpad, smal tus- schen 't gos en de vruchten en over 't riepende graen, zacht deur de wind bewoge, giet de maene z'n zilvere straelen uut. Langs dat smalle padje gaen twee men- schen, die nie anders kenne dan 't land, die d'r an verknocht en mee saemengegroeid bin en die noe 't grooste geluk gevonden ebbe, dat een menschen- kind in deze waereld bereike kan. Zacht ineengestrien- geld geve z' ulder eige over an dat geluk, dat deur geen veete, oe dan ook, meer kan worre verbroke, en ulder 'anden rake de terv'aeren, die nat bin van den dauw. UIT HET ZAKENLEVEN. Hierboven geven wij de afbeelding van een zaak, die in haar 7-jarig bestaan een zeer goeden naam heeft verworven. De heer J. Hooftman Jr. begon zijn zaak in 1919 en heeft haar sedert een paar jaar ge vestigd in het pand aan de Vlasmarkt, waarvan op de foto de voorgevel voorkomt. In de eerste plaats legt de heer Hooftman zich toe op de levering van kleeding naar maat, en de keuze in stoffen, die men op de foto ziet liggen, is nog maar een zeer klein onderdeel van wat de heer Hooftman in voorraad heeft. Voor de kleeding naar maat zou met kleinere eta lage-ruimte kunnen worden volstaan, dan is aange bracht. De heer Hooftman heeft echter ook een aardige verscheidenheid in heeren-confectie en in heeren mode-artikelen, en deze komen in de uitstalkasten goed tot hun recht. Het is wel een der kleinere zaken op dit gebied, maar toch een goede en zij zal zich zeker steeds uit breiden, want de eigenaar is getrouw aan de Zeeuw- sche spreuk „Luctor et Emergo". HEERENKLEEDING NAAR MAAT een speciaal adres voor ZEEUWSCHE KRONIEK. Aagtekerke. De heer P. Wisse Jzn., benoemd tot lid van den gemeenteraad in de vacature van den overleden heer J. de Visser, heeft voor die benoeming bedankt; thans zal benoemd worden de heer Adr. Verhage. Aardenburg. De laatste windmolen, de zoo genaamde Oostmolen, is gesloopt wegens verval; de molen dateerde van 't jaar 1614. De restauratie van het stadhuis is, bij aanbesteding, gegund aan den laag- sten inschrijver Th. H. Wieleman te Hoofdplaat voor 8450.—. Axel. Het 12e Christel. Zangerfeest (kring Zee land) zal gehouden worden op Hemelvaartsdag alhier, waaraan 24 vereenigingen (ongeveer 1000 zangers) deelnemen; de Chr. muziekgezelschappen van Groede en Cadzand verleeren hun medewerking. B o r s e 1 e n. Als raadslid is toegelaten de heer P. Warren, (vacature den heer J. Leys). Boschkapelle. Voor de vergrooting der R. K. School is bij aanbesteding minste inschrijver gebleken. P. de Voetde Waal. Bruinisse. Het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatsel. inkomsten belasting voor 1926/7 is door den gemeenteraad vastgesteld op 1.3, Cadzand. Verkoop Emmabloempje ƒ24.20 op brengst. Domburg. De Noordweg (verbinding met Mid delburg) is bij Serooskerke veel verbeterd voor het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 12