ONS ZEELAND 13 drukke verkeer, door wegneming van gevaarlijke boch- ten- 13 Mei (Hemelvaartsdag) groot zangersfeest op „Westhove door den bond van Christel. Zangver- eenigingen op Walcheren. Belangrijke besprekingen zijn gehouden in den gemeenteraad over herstel Elec- trische Centrale, die op 1 April is afgebrand. Besloten werd tot herbouw op dezelfde plaats; binnen 3 weken kan weer (zonder tegenspoed) op volle kracht gewerkt worden. 't Laatste gedeelte der 165 K.M. lange telefoonkabel, verbindende Domburg met Aldeburgh (Engeland) is te Keulen in 19 goederenwagens ge laden en naar Nordenham a/d Weser overgebracht; de legging zal geschieden eind April. Goes. De 10e Diocesane Katholiekendag (bisdom Haarlem) wordt alhier gehouden op 9 Juni a.s. Van 29 April tot 5 Mei is een winkelweek georgani seerd, deze belooft een groot succes door uitgebreide deelname. t 50-jarig bestaan der Ambachtsschool wordt feestelijk herdacht en zal plaats hebben op 29 April tot 6 Mei. De Raad van Arbeid heeft een gedeelte van de (veranderde) voormalige strafgevan genis in gebruik genomen. 't Gasthuis aan de Oost- wal is gesloopt, met den bouw van een modern inge richt ziekenhuis, is men druk doende. De bouw van 20 kleine woningen a/d Westhavendijk is aanbesteed door B. en W.laagsten inschrijver E. Toremans te Tilburg voor ƒ45,800.—. Dhr. W. H. G. P. Haje- nius is benoemd tot Electro-technisch Ingenieur a/d Solosche Electr. Maatschij. (N. O. I.) Door B. en W. is opdracht verleend aan de heeren C. v. Baak, rijksveearts en F. G. C. Rothuizen, directeur gemeen tewerken, advies uit te brengen voor den bouw van een abattoir; de conclusie der heeren is, dat de ge meente moet overgaan tot stichting en exploiteeren van een gemeentelijk slachthuis en dit te doen bou wen op een terrein aan de Zaagmolenstraat. In de algemeene vergadering der Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland", dezer dagen in Schuttershof gehouden on der leiding van den heer H. A. Hanken, werd mede gedeeld, dat niettegenstaande de slechte perenoogst, in het afgeloopen jaar geveild werd voor 722.153.48. Er zijn gehouden 42 groote en 115 kleine veilingen; overwogen wordt ook eieren en groenten te verhan delen en is besloten tot uitbreiding over te gaan van het veilingsgebouw. De Gemeenteraad besloot tot den aankoop van grond in Bouwplan III èn tot het aangaan van eene geldleening groot 27.287 met het burgerlijk armbestuur, rente 5 pCt. Mede is besloten tot den bouw van een 3e gashouder (inhoud 4000 M3.) de kosten daarvan bedragen 65.000.27, 28, 29 April uitvoering in de Prins van Oranje door de vereeniging „Onderling Kunstgenot" van het tooneel- werk „de Distel" van Jan Fabricius. G r oe d e. Z. K. H. Prins Hendrik schonk een gel delijke bijdrage ten behoeve van het orgelfonds der Luth. Kerk. 's-Heer Abtskerke. De Gemeenteraad stelde het verhoudingscijfer voor de plaatsel. inkomsten be lasting op 1.3 (vorig jaar 1.1). Heinkenszand. De bazaar, gehouden voor de Wijkverpleging, heeft opgebracht 1335.265. K a p e 11 e. De boomgaarden staan in vollen bloei, een bezoek wordt zeer aanbevolen. Het fanfare korps „Ons Genoegen" houdt einde Juni een mu ziekdag. K o r t ge n e. Bij Kon. besl. van 10 April is notaris H. M. Markusse als zoodanig benoemd te Vlaardingen. Koudekerk e. Op het landgoed „ter Hooge" is op 84-jarige leeftijd overleden, Mevrouw W. J. de Bruyn, douairière W. A. Graaf van Lijnden, bekend door haar weldadigheidszin, Op de buitenplaats „Der Boede" zal op 24 Mei (2e Pinksterdag) een Zen- dingsfeest gehouden worden, Kruiningen. De Gemeenteraad besloot tot het aangaan van een geldleening groot 90.000, Middelburg. Op de vergadering der Zeeuwsche Hypotheekbank te houden 7 Mei, zal worden voorge steld een dividend-uitkeering over 1925 van 19 pet. (evenals vorig jaar). 29 April aanbesteding onder- houds- en vernieuwingswerken door het bestuur van den polder Walcheren. Middelburg. De receptie van de H.B.S.-club „Rhetorica" in Schuttershof ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan was druk bezocht, een herhaling is gegeven van het blijspel, „Inkwartiering", in den Schouwburg, wederom met groot succes. In de jaar vergadering der Coöp. Ijsfabriek „Walcheren" besprak de voorzitter, de heer L. Leydensdorff, de financieële vooruitgang, besloten werd tot een dividend-uitkeering van 5 pet. De Walchersche Kanarie-kweekersver- eeniging „Onze Zangers" heeft in de achterzaal Socië teit St. Joris, een feestavond georganiseerd ter ge legenheid van haar 15-jarig bestaan. De eerste zit- tingsraad van t bur. v. beroepskeuze, gehouden en de werkzaamheden zijn aangevangen. -18 tot 25 April tentoonstelling in het Kunstmuseum van schilderijen door Louis Heymans. - 4 Mei uitvoering door de Zang- vereeniging „T.O.U." v. d. Jahreszeiten" in de Con certzaal, waarvan de generale repetitie zal gehouden worden op 3 Mei. 615 Mei, 4e tentoonstelling van Handel- en Nijverheid in Schuttershof. 24 Mei Concours van den bond van Harmonie- en fanfare- vereenigingen in Zeeland. Door het Bestuur van den polder Walcheren is aanbesteed, duinverdediging enz. tusschen de strandpalen 15. Raming 106.500. Laagste inschrijver voor 104.880. J. Lindenberg Czn., Wemeldinge. „In de Steenrotse" zijn tot 7 Mei een aantal teekeningen en schiderijen geëxposeerd van den heer H. A. Gerritsen uit Vlissingen. De verkoop „Emmabloem" heeft opgebracht ƒ717.09. Op de Marktdagen komen reeds zeer veel Engelschen en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13