16 ONS ZEELAND gen, aangevuld met 2 leden van elk bestuur, houdt over eenige dagen haar eerste vergadering. De verdere besprekingen zullen dan aanwijzen of de kans voor samenwerking leiden zal tot nadere voor stellen. Afgescheiden van de vraag of het zal komen tot uit voering van een en ander, is deze eerste bijeenkomst (een unicum in den lande!) reeds een verblijdend ver schijnsel, omdat, met behoud van ieders volledige zelf standigheid èn dus zonder het intieme van de Provin ciale Vereenigingen aan te tasten, vele mogelijkheden worden geschapen. Misschien kan het een gunstig voorteeken zijn, dat juist dezer dagen, de fancy fair, gehouden ten bate van het Brokkenhuis, alhier, de mooie kleederdrachten der verschillende Provinciale schoonen te aanschou wen geeft. Zusterlijk vereend, in gezellig ingerichte tentjes, bieden de Friesche, Groningsche en Zeeuwsche dames hun provinciale koopwaar de bezoekers aan, ten bate van het goede doel. (Bij het voortzetten mijner Provinciale Schetsen, waarvan de eerste 2 gedeelten zijn opgenomen in ,,Ons Zeeland", hoop ik gelegenheid te hebben meer over deze „nieuwe" gedachte te kunnen mededeelen.) C. Op bovenstaande foto zien onze lezers het keurig ingerichte Sigarenmagazijn „De Klok"; eigena.tr dezer zaak is de heer J. v. d. Weele, te Schoten, lid van „Zeelandia" te Haarlem en Omstreken. 26 Maart 1925 stichtte de eigenaar deze zaak in perceel Floresstraat No. 1 en hij heeft moeite noch kosten ontzien, om zijn zaak geheel naar de eischen des tijds in te richten. Alle eerste klas sigaren- en sigarettenmerken zijn aldaar verkrijgbaar in ruime sorteering. Dat de heer v. d. Weele zich natuurlijk ook bij leden van andere afdeelingen aanbevolen houdt, behoeft geen betoog en het is te hopen, dat ook de rookende Zeeu wen uit andere afdeelingen aan dit adres aandacht zullen schenken. Zendingen buiten Haarlem, worden gaarne in dank aanvaard en franco toegezonden. De Haarlemsche heeren Rookers koopen gaarne bij magazijn „De Klok", dus wilt U ook een lekker be legen sigaartje Geeft dan Uwe bestellingen aan bovenstaand adres en U zult tevreden zijn. Men zie tevens advertentie in dit blad. DE RUYTER-HERDENK1NG. Bij de plechtigheid van de herdenking van den 250en sterfdag van Michiel Adriaanszn. de Ruyter op 29 April in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, te houden door de Kon. Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot", zal Z. K. H. de Prins der Nederlanden, be schermheer dier vereeniging, tegenwoordig zijn. Hr. Ms. Kruisers „Tromp" en „Heemskerck" liggen in de haven. Het programma vermeldt: orgelspel, rede van prof. Dr. Blok, zang van mej. Mia Peltenburg en krans- leggingen. CORRESPONDENTIE. (Beantwoording van brieven geschiedt in deze rubriek, tenzij postzegel voor antwoord is ingesloten Aan verschillende inzenders van foto's enz. verzoek ik nog eenige dagen geduld; het is mij nog niet bekend, of een en ander nog dienstbaar gemaakt kan worden voor „Ons Zeeland". dhr. S. te R. Ik kan u nog geen opgave doen van pensions in Walcheren. Zoodra mij iets daar van bekend is, volgt mededeeling. (Pensionhouders in Zeeland, wilt gij mij uw adres opgeven.) dhr. M. te Z. Gaarne wil ik u behulp zaam zijn bij het kiezen van een geschikte woning. Op de vele vragen, die ik ontving over „Zee kraal", kan ik berichten, dat zeer waarschijnlijk de verkoop in Holland enz. ter hand wordt genomen. Er worden afnemers gevraagd van Zeeuwsche kersen, Wie is genegen, een reeds geplaatst artikel in „Ons Zeeland", te vertalen en 't geschikt te maken voor opname in Engelsch tijdschrift? De Redactie wil gaarne eventueele aanbiedingen overbrengen aan belanghebbenden. (De bedoeling is het artikeltje kosteloos in 't En gelsch te schrijven. Wordt voor de plaatsing in een Engelsch tijdschrift betaald, dan is de auteur bereid de opbrengst te verdeelen). C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 16