Een Mondorgelvereeniging te Middelburg. Bij onze foto-pagina van Handel en Industrie 10 ONS ZEELAND af en toe, des Zondags hun winkels open hebben, daar mede rustig doorgaan en ook zij, die op straat nog een broodje halen, bijv, met ijsverkoop, kunnen dit voort zetten. Wel nam de raad een besluit om des Zaterdags te half 10 de winkels te sluiten, waarvoor 9 van de 15 leden waren. Tot nu toe was dit vrij, maar toch waren na 10 uur slechts enkele winkels meer open. Dat H.M. de Koningin ook aan Middelburg vier etsen van Bauer uit haar geschenken bij haar zilveren brui loft aanbood, werd zeer op prijs gesteld en zullen onze lezers onk wel met waardeering vernemen. Een paar jaar geleden bracht de bekende Mond- harmonicavereeniging uit Zierikzee een bezoek aan Middelburg, speelde op de toen gehouden Nijverheids- tentoonstelling, en oogstte een groot succes. Velen stonden verbaasd over hetgeen met dit kleine instru ment, mits met zorg gekozen, kan worden bereikt. Middelburg-zelf kende alleen enkele personen, die al wandelende nu en dan een meer of minder gebrek kige solo op een mondharmonica ten beste gaven, en er zou nog eenige tijd over heen gaan, eer deze muziek zoo ver ingang had gevonden, dat tot een ge zamenlijke beoefening kon worden overgegaan. Een maand of vier geleden is het daar echter toe gekomen door de oprichting van de Mondorgelvereeni ging „Crescendo", die spoedig een 45-tal werkende leden had en die nu Zaterdag j.l., niettegenstaande den betrekkelijk korten tijd van haar bestaan, en het feit, dat zij reeds haar derden directeur heeft, een uitvoering kon geven in de stampvolle zaal van het Schuttershof. Er is in die paar maanden blijkbaar hard gestudeerd; hetgeen nu reeds gepresteerd werd, doet voor de toekomst heel wat verwachten. Maar het was niet alleen deze Middelburgsche Ver- eeniging, die zich deed hooren; er bleek op dit gebied een goede samenwerking met de zusterstad te bestaan, want de Harmonicavereeniging „Crescendo" uit Vlis- singen was overgekomen om, evenals zij dit reeds meerdere malen te Vlissingen deed, ook nu lauweren te oogsten. Deze samenwerking, die zoo hoog noodig ook op ander terrein tot uiting zou moeten komen, was mede te danken aan het hebben van denzelfden directeur, den heer W. Lijnberg. Deze week geven we een aantal foto's te zien van den Citróën-optocht, verleden week georganiseerd door de bekende Firma P. A. Pieters, officieel ver tegenwoordiger voor Zeeland van dit bij uitstek ge renommeerde merk. De heer Pieters, die zijn zaak vestigde in het jaar 1907, heeft in de 19 jaren dat zijn zaak bestond, een goede reputatie als garagehouder verworven. Van daar dan ook dat de fabrikanten der Citroën-auto's, „Indian '-motoren, „Raleigh' -motoren en -rijwielen, „Ned. Kroon"-rijwielen, hem gaarne hunne merken lieten vertegenwoordigen, wat de heer Pieters nu reeds vele jaren met succes doet. Onder de meest verkochte automobielen mag de heer Pieters wel zeker de 10 P.K. Cond. Standaard" van de Fransche ,,Citroën"-fabricatie rekenen en we zijn op onzen tocht door Zeeland verleden week per soonlijk getuige geweest van de heerlijke soepelheid en stabiliteit op den weg, van dit auto-wonder. Zelfs op den weg, tijdens den tocht, wilden de bewonderaars beslag leggen op dit prachtig uitgerust wagentje, dat zich zoo uitstekend leent voor de Zeeuwsche rijwegen. Het directe resultaat van den tocht was, dat er 2 stuks direct geleverd konden wor den. Pleit dit niet voor het merk? Tijdens den tocht door Zeeland mochten we van de autoriteiten van Goes, Hulst, Terneuzen, Oostburg en vele andere plaatsen medewerking en welwillend heid ondervinden bij het fotografeeren en stallen op drukke plaatsen. Dit kan helaas niet gezegd worden van de Politie te Middelburg, die ons belette van de caravaan een kiekje te nemen Donderdags tijdens de markturen, met als achtergrond het beroemde Mid delburgsche stadhuis. Juist zoo'n typische foto, die zoon goeden dunk had gegeven van Middelburg als auto-centrum, zou ontegenzeggelijk in het belang van Zeeland's handel en industrie zijn geweest. André Citroen en de officieele vertegenwoordiger van zijn merken, de heer Pieters, hebben intusschen iets laten zien, dat de Zeeuwen, die interesse hebben bij de aanschaffing van een auto, zich alleen tot dit merk zal bepalen, want de betrouwbaarheid en de zuinigheid zijn alle Citroën-rijders zullen het zeg gen hare eerste deugden; deze hebben hare groote reputatie gevestigd. Haar succes dankt zij aan andere voordeelen. Zij is matig in prijs, dank zij hare vervaardiging in groote serie, die de fabricage-kosten verlaagt. Zij is robust, dank zij de zorg aan hare fabricage besteed en de kwaliteit van de gebruikte staalsoorten. Zij is elegant, door hare harmonische verhoudingen, door de goedgetroffen lijn harer carrosserieën en door de keurige afwerking. Zij is gemakkelijk te behandelen; meer dan 50 pet. der dames-automobilisten besturen een „Citroën". Andere belangrijke voordeelen zijn nog voor de koopers van ,,Citroën"-automobielen weggelegd. Een leger van 3500 Agenten en depothouders over de geheele wereld die alleen een compleete voorraad onderdeelen ter hunner beschikking hebben en die

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 10