Hotel „VALKHOF" Nijmegen, Telefoon 2422 Café-Restaurant Ruime Reant gelegen Kamers. Electrisch licht Badkamers Vergaderzaal Twee Biljarts Vraagt Prospectus! W. LENTING 't Kreukeljongetje ONS ZEELAND 11 klaar staan om U, na een vriendelijke ontvangst, met raad en daad ter zijde te staan. In 't kort: de Citroën-automobiel is op het oogen- blik het meest practische en economische middel van vervoer. De aankoop is geen uitgaaf; het is een goede belegging zonder veel risico, want door de kwaliteiten en de voordeelen die zij biedt, is de verkoopswaarde altijd hoog. Wacht niet langer. INGEZONDEN. Meneer de Riddakteur. 'k Gloove, da 'k bie joe an 't goeie kantoor bin, as ik wat op m'n lever ebbe. Is 't geen waere? Noe, dan za 'k je 's ies zaie. Ik fieselesteer je mit je krante. 'k Bin d'r blie om, dat 'r in ,,Ons Zeeland" ook Zeeuwsch staat. en 'k ope, dat er mae vee van die stikjes in komme zooas van Lein. 't Joenge wat een veint, die Lein. d' Eeste pries en een lief wuufje op één dag! Ik eb 't nooit varder gestierd as een pollepel en pien in m'n ood. Bin d'r noe ook geen schrievers an den Overkant of op Schouwe b.v., die 's een stikje in ulder taele stiere kunne? Oor je d'r is naer? En laet ze dan ook is wat doe. Op voor'and bedankt en bie gefegen'eid. KLAOIS VAN OOGELANDE. Clublocaal der Zeeuwsche Vereeniging Nijmegen FEUILLETON. Rechten voorbehouden. Een witte damp lag als een wollige wade uitgespreid over de schorren, die zich uitstrekten, zoover 't oog reikte, maar allengs rolde de nevel op en plotseling streelde de zon de breede Schelde, die bijna zonder een rimpeltje het lichte blauw van den wijden hemel weerspiegelde en zachtkens, zachtkens ruischte onder 't Westerkoeltje. Ver weg dreef een enkel visschers- bootje en aan den horizon kronkelde een ijl rook wolkje uit een stoomboot, op weg naar 't kanaal van Wemeldinge. Rust en vrede heerschten alom en de machtige betonglooiing der forsche dijken vormde wel een scherpe tegenstelling met de kalmte der zee. Ik weet niet of 't kreukeljongetje, dat aan den voet van den dijk mijmerend voor zich uit zat te staren, onder den indruk was gekomen van de grootschheid van 't schouwspel voor hem, maar in elk geval dacht hij over wat anders, dan over het kreukelemmertje dat naast hem stond. 't Was een schraal, nietig jongetje, met een onge zond, bleek en mager gezichtje, waarop de armoede te lezen was, die ook sprak uit z'n havelooze, te dunne kleeren, welke langs z'n houterig lijf slap neerhingen, 't Was dan ook niet voor z'n plezier, dat Arjaentje dag aan dag kreukels ging rapen langs den zeedijk, integendeel! Zijn moeder, een doodarme weduwvrouw, die met vier kleine kinderen onverzorgd was achter gebleven, kon 't beetje geld, dat de kreukels opbrach ten, goed gebruiken. Zoo was dan ook nu weer de kleine kostwinner bezig een zootje bij elkaar te rapen. Even rustte hij uit aan den dijk en staarde droomerig naar de schuitjes, die heen en weer voeren over de oesterperceelen. Opeens kwam er leven in hem. Een vlucht zilver witte meeuwen streek neer op 't schorre en scharrelde daar rond tusschen de zeekraal en de lamsooren. Voorzichtig kroop Arjaentje op handen en voeten omlaag, raapte onderweg 'n oesterschelp op en liep bukkend in 'n kreek om onbemerkt de vogels te na deren. Alles ging goed; 't water was zoo laag, dat hij door de diepe geul kon loopen en zoodoende vlak bij de meeuwen komen. Flens! daar zeilde de schelp. Dezen keer had hij goed gemikt! Met een doordringenden schreeuw vlo gen de meeuwen op en stegen in wijde kringen om hoog, behalve die eene, die geraakt was door de schelp van Arjaentje, Z'n eene vlerk hing machteloos neer en onze vriend er op los! Over de schorren, door de kreken, af en toe uit glijdend in het glibberige slijk, joeg hij achter den vogel, die meer en meer uitgeput raakte. Eindelijk kwamen ze bij het einde van de slikken. Arjaentje deed 'n laatste poging, sprong vooruit, sloeg beide handen uit naar den vogel en viel languit, terwijl de meeuw krijschend met hangende vlerken in 't water zeilde. „Stik!" riep de jongen spijtig en hij begon te gooien met kluiten, die hij uit 't schorre pakte, maar kon 't dier niet raken. Eerst stond hij een poosje beteuterd te kijken, toen wilde hij den terugweg aanvaarden. Doch opeens bleef hij verschrikt staan. Wat was er aan de hand? De laatste kreek, waar hij doorgeloopen was, stond halfvol en de snel opkomende vloed bruiste er in, zoo dat hij het niet wagen dorst om de kreek te door waden. Dan maar een anderen kant uit, want terug moest hij en gauw ook! Hij kende de verraderlijke Schelde. Alweer stond hij voor een kreek! Nog eens terug, den anderen kant uit!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11