ONS ZEELAND 13 v/h Handelsonderwijs. Het jaarverslag over 1925, polder Walcheren, vermeldt dat voor herstel storm schade a/d zeeweringen is betaald f 19.076, waarvan ad Noordwatering (o.a. Westkappelsche Zeedijk) f 16.656. De schuldenlast bedroeg op 1 Januari 1926 f 831.650. Aan de Noordwatering zal een buitengewoon werk worden verricht, voor een definitieve duinver dediging, de raming der kosten daarvan komt op f 125.000, waarvan een leening zal worden gesloten. Dijkbeschot voor schotbaar land is per H.A. gesteld op f 18.(v. j. f22.en voor vrij land op f9.80 (v. j. f 13.80) eindbedrag begrooting is f411.822. Post on voorzien f 10.330. Aangenomen is de verbreeding der Noordweg (naar Domburg). Aan Jhr. H. J. v. Adri- chem Boogaert, ontvanger-griffier, werd ontslag ver leend als griffier. In de vergadering der Coop. Melk- en Zuivelfabriek „Walcheren" zijn de jaar cijfers medegedeeld, aangevoerd is (in 1925) 3,849.166 K.G. melk. De oude fabriek en de directeurswoning aan de Wal en Kapoenstraat zullen publiek verkocht worden, Jhr. Mr. F. H. v. Kinschot is gekozen tot bestuurslid, tevens penningmeester v. d. afd. Middel burg van het Nederl. Roode Kruis. De heer K. Hel der behaalde de 2e prijs, voor de meest artistieke collectie foto's bd fotowedstrijd, uitgeschreven door de Maatschappij Kodak te Amsterdam. 3 en 4 Mei uitvoering door T. O. en U. „die Jahreszeiten" in de Concertzaal. 6 Mei opening 4e tentoonstelling van Handel en Nijverheid, Schuttershof, duurt tot 15 Mei. - Begin Augustus zal van wage de Vereeniging ter veredeling van het Ambacht, examens worden gehou den voor de graden van „Meester" en „gezel" in ver schillende „vakken". De le zitting voor meisjes uitgaande v/d Vereeniging voor beroepskeuze is ge houden in het bureau van de Arbeidsbeurs. Voor stellen van B. en W. aan den Raad, betreffende over eenkomst met de houthandel v/h Alberts en Co. De zangvereeniging „Hosanna" heeft, met medewer king van goede solisten, een geslaagde uitvoering van Handels Samson" gegeven, in het Concertgebouw. In de kleine Concertzaal, is dezer dagen door de Mandolinevereeniging Apollo", met medewerking van de zustervereeniging uit Vlissingen èn „Vlissingsch Mannenkoor", èen concert gegeven, dat uitmuntend voldaan heeft. B. en W. stellen den Raad voor het vermc. pl. bel. te bepalen op 1.15 (v, j. 1); doen voor stellen inzake: de winkelsluiting, werkverschaffing, on derhandelingen te voeren over zwemgelegenheid, over name grond Penninghoeksingel, verkoop gemeente grond in het Park van Nieuwenhove, wachtgeld v/d handwerkonderwijzeressen en verschillende secre tarie-leges. Neuzen. (Terneuzen.) Ds. A. Timmerman, pre dikant bij de N. H. Gem., herdacht onder groote be langstelling zijn 35-jarig ambtsjubileum. De Ge meenteraad besloot het verm. v/d hoofd, omslag voor 1926/7 te bepalen op 1.65 (1.— vorig jaar); belangrijke besprekingen zijn gehouden over: voortzetting steun regeling, rioleeringswerken en vuilverbranden. Beslo ten werd tot kasgeldleening groot f40.000. Tot lid der Comm. v. Toezicht op het Middelb. Onderwijs is be noemd dhr. H. A. Pabbruwe, directeur post- en tele graafkantoor. Noordgouw e. De Gemeenteraad heeft in be ginsel besloten over te gaan tot Electrificatie. Oud Vossemeer. De Pastorie der Geref Kerk wordt geheel verbouwd. Dhr. P. Vermet is te Utrecht geslaagd voor doctoraal-examen geneeskunde. Voor de le maal is hier ten verkoop aangeboden de Emmabloem, ongeveer f 32 was de opbrengst. Sas van Gent. Een verbruiksvereeniging, in wording, overweegt oprichting eigen slagerij, in ver band met de hooge prijzen en slechte bediening der slagers. Zondag is de verbouwde wielerbaan offi cieel geopend, het programma bevatte een strijd van 8 Hollandsche en 8 Belgische rijders. Sint Maartensdijk. De bewoners v/d Groe nendijk verzoeken aansluiting aan de waterleiding. De Groenendijk is eigendom van een particulier, die geen toestemming geeft tot graven in den dijk. Het ver- menigvuldigingscijfer v d pl. bel. 1926 27 vastgesteld door den Raad op 1. (evenals vorig jaar). De Raad nam het voorstel van den heer Hage, verzoek tot be spoediging brugbouw Thoolsche Veer, met algemeene stemmen aan. Th o 1 en. Op 23 April heeft de Gymn. Vereeni ging „Olympia" een gezellige bijeenkomst gehouden, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Vereeni ging. Medewerking verleende het Thoolsch Kamer- muziek-ensemble en leden der Rederijkerskamer „Cats", 12 Mei wordt een Eere-avond gehouden, waaraan Gymn. Ver. uit Bergen op Zoom en Zierik- zee medewerken. Aan de kringwedstrijden zullen vele Vereenigingen deelnemen. Vlissingen, De Jaarlijksche excursie van leden der Ned. Journalistenkring zal 10 en 11 Juli gehou den worden met een bezoek aan Walcheren, als uit gangspunt Vlissingen. De ontmanteling der Groote Kerk wordt steeds voortgezet, thans zal een woning a/d Oude Markt worden afgebroken, In de afdee- lingen der le kamer is gevraagd, hoe 't staat met de besprekingen inzake de vergrooting der Sluis, alhier. Eenige leden der le Kamer achten het wensche- lijk, dat in de mailtremen van en naar hier, 3e klasse wagens loopen. De heer Th. J. Thijssen uit Am sterdam, sprak dezer dagen voor het Comité v/d Open bare school, over openbaar of bijzonder Onderwijs. In de tijdingzaal der Vlissingsche Courant is een schit terende collectie foto's ten toon gesteld, betrekking hebbende op de „de Ruyter" herdenking. -De Min, v. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft in de Commissie, belast met het afnemen der Eind-examens

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13