Zeeuwen Bezoekt Café „De Trocadero" 14 ONS ZEELAND a d gesub. Zeevaartscholen, benoemd tot lid, o.a. den heer S. Visser, directeur der Zeevaartschool alhier, Het geïnstalleerde Comité voor de Vlissingsche Alge- meene Middenstands Industrie Tentoonstelling (V.A. M.I.T.) koos tot devies: „Koopt in Vlissingen"; op 3 Mei wordt een goed verzorgd programboekje uitge geven, waarin verschillende prijsvragen worden opge nomen. Het zal vijf dagen feest zijn voor Vlissingen Op 22 April is in het Concertgebouw gehouden een druk bezochte vergadering van het Voorl. Comité in zake Beroepskeuze, onder de belangstellenden was mede aanwezig de Burgemeester, de heer C. A. van Woelderen. Dr. J. P. Cannegieter, Ned. Herv. pre dikant te Middelburg, sprak dezer dagen in de Doops gezinde kerk alhier over „levensaanvaarding óf levens ontvluchting Bij Kon. besl. is de zilveren Eere medaille v/d Oranje Nassau Orde verleend aan den heer W. van Benthem, huisvader van 't tehuis voor Militairen. De heer J. A. Berger oppert het denk beeld van Centralisatie van gemeenschapsbedrijven en instellingen op Walcheren, als abattoir, gas-, water en electr.fabrieken, ziekenhuis. De zangvereeniging „Looft den Heer gaf een buitengew. geslaagde uitvoe ring in 't Concertgebouw. Op 7 Mei zal de ge mengde Zangvereeniging haar laatste concert in dit seizoen geven onder leiding van den heer Hans Cleu- ver, gegeven wordt „Elias" van Mendelsohn. Wemeldinge. De heer P. J. J. Dekker Wzn., is door Ged. Staten benoemd tot lid v/d Prov. Com missie v/d Rundveefokkerij in Zeeland. Opbrengst verkoop Emmabloem f44.15. Wilhelminadorp. De onderhouds- en ver- beteringswerken aan de Calamiteuze Oost-Beveland- polder is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer C. v. d. Klippe, te Oosterland. Wolphaartsdijk. Op verzoek is eervol ont slag verleend als dijkgraaf, v/d Egbert Petruspolder, aan den heer C. G, de Vrieze. Yerseke. 't Muziekgezelschap „Mosart" is voor nemens a.s. zomer een muziekfeest te houden in den boomgaard van Mej. de Wed. Wisse v. d. Burght, daartoe welwillend beschikbaar gesteld. Zoute lande. De Ver. tot bev. v. Vreemdelin gen Verkeer heeft voor 10 jaren gehuurd een strook strand, lang 1000 Meter (waar de gelegenheid om gra tis te baden wordt gehandhaafd). Zierikzee. De vergadering van Aandeelhou ders der Bank voor Schouwen en Duiveland, bepaalde het dividend op 14 pCt. (als vorig jaar). De Bur gemeester heeft aan J. Schot B.Wzn., W. C. Schot Jzn., A- Claessens Thzn., C. Schot Wzn en J. Schot Wz., de bronzen medaille voor menschl. hulpbetoon en het hoffelijk getuigschrift uitgereikt, wegens het red den v/d opvarenden v/h zeilschip „Op hoop van Zegen", tijdens een hevigen storm op 25 Nov. 1925. Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert VEREENIGINGS-NIEUWS. AMSTERDAM. Vereeniging „Zeelandia". Voorzit ter: W. J. Nobels; Secretaris: J. J. Claassen, Java- straat 66 I. 's GRAVENHAGE. Vereeniging „Zeelandia". Voor zitter: A. K. Vogel; Secretaris: H. Verstrate, Hooge- zand 21. HAARLEM. Vereeniging „Zeeland". Voorzitter: J. C. Heyblom; Secretaris: A. van Krieken, Spaansche Vaartstraat 86. NIJMEGEN. Vereeniging „Zeelandia". Voorzitter: H. L. F. de Kat; Secretaris: J. Polderman, (adres ROTTERDAM. Vereeniging „Zeelandia". Voorzit ter: S. Blaas; Secretaris: B. M. de Ligny, Agniese- straat 106a. UTRECHT. Vereeniging „Ons Zeeland". Voorzitter: J. R. van der Moer; Secretaris: W. H. Augustijn, Wei straat 18bis. De Vereeniging „Zeeland" te Haarlem, herdacht on- langslangs haar 3-jarig bestaan, en dat wel op een wijze die groote voldoening gaf. In den Schouwburg werden de leden en genoodig- den vergast op het Zeeuwsch tooneelwerk „Baas Jan", voor het tooneel bewerkt door den heer J. C. Hey blom, naar het verhaal van Heins (H. E. Beunke). (Een uitgebreide omschrijving van het tooneelstuk is vermeld in één der voorgaande nummers van „Ons Zeeland"). Bij den aanvang sprak de voorzitter, de heer Hey blom een welkomstwoord, o.a. tot de familieleden van den overleden heer Beunke, Mevr, van Loonvan den Berg, en tot de afgevaardigden der zustervereeniging „Zeelandia Amsterdam. Ook de vertegenwoordigers der Friesche en Groningsche Vereenigingen werden welkom geheeten. De Schouwburg was zeer goed bezet, een bewijs van het toenemen van het ledental. Met groote aandacht werd het spel van de Zeeuwsche boeren en boerinnen gevolgd, dat dan ook buitengewoon voldeed. Spel en uitspraak boeiden tot het einde toe, en door de groote natuurlijkheid der handelingen waren er momenten, die in bijzondere mate pakten. Denken wij aan het oogenblik, dat Trui haar eigen wenschen onderdrukt, om dat zij het leed van Leijntje niet kan verdragen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14