Wffi m Weekblad tot Bevordering van Zeeland's Belangen levens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland EERSTE JAARGANG No. 14 1 MEI 1926 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pie- terstr. F 33, Middelburg. Telef. 150. Postrek. 74988. Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever te Middelburg, of tot den Heer G. Martius Jr., Tetterodestraat 44, Haarlem. Stukken, bestemd voor Redactie, te zenden aan den Uitgever, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Colter- mansstr. 14 rood, Haarlem. - Losse nummers a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 p. regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Aan onze lezers en lezeressen. Tot nog toe vonden we geen gelegenheid, u meer in details in te lichten omtrent de bedoelingen, welke wij als Redactie willen trachten te verwezenlijken, en aangaande de wijze, waarop wij dat doel zullen pogen te benaderen. De titelpagina geeft dat weliswaar in een paar woorden aan, n.l.: „Zeeland's Belangen"; maar uit verschillende brieven is ons gebleken, dat men preci seering niet ondienstig acht. Welaan, we zullen trachten te verduidelijken. Gij hebt daarop recht en het is in 't belang van allen -ook van ons dat men wete, van welken aard ons blad zal zijn. Voorop staat, dat het aanwakkeren van politieke of godsdienstige verdeeldheid nooit in het belang van ons gewest kan zijn. Dat mogen we niet doen en dat zullen we dus zorgvuldig vermijden. Alle open lijke of verdekte pogingen om ons van dit standpunt af te brengen, zullen afstuiten op ons onverzettelijk veto, d. i. Ik verbied, of Ik wil niet. Tegenover dit straf-afwerend gebaar stellen we een allervriendelijkste uitnoodiging. Waar wij ons het waarachtig belang van ons ge west en niets dan dat ten doelwit hebben gesteld, daar hebben we ons een grootsche en zware taak op de schouders gelegd. We ontveinzen ons niet, dat we uit onszelven alleen, daartoe niet de kracht bezitten, maar steun en medewerking van zeer velen noodig hebben. Die medewerking is een conditio-sine-qua-non voor ons welslagen en daarom richten we tot allen, die Zeeland kennen en liefhebben, het dringend verzoek: Helpt ons! ii ii .an ■■ïuMim [VIJGENDAM 12 AMSTERDAM' BIBL107^> ^AN ZEEV-f^-"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1