ONZE FOTO-PAGINA Naar aanleiding van het I5=jarig bestaan der Middelburgsche Padvindersvereeniging Foto KEES HELDER N. P. V. troep afd. Middelburg en Meisjesgezellen. Onder bijzonder prettige omstandigheden, hebben de Middelburgsche padvinders en meisjesgezellen den 17den April 1.1. feestgevierd, een gezellige troepgeest, een stampvolle zaal en een vlot programma van zeer uiteenloopenden aard. Al is het onmogelijk, om het doel van onze jeugdbeweging uit te belden tusschen de enge ruimte der tooneeldecors, toch mag ik aannemen, dat er onder de aanwezigen waren, die de frissche, gezonde strooming van de padvinders- training aanvoelden. In de kampvuurliedjes en in de Indiaansche ceremonie lag een sfeer van 't natuur leven, een reuk van smeulend dennenhout. Dat er paedagogen zijn, die onze werkwijze veroordeelen, ligt meestal in het feit, dat zij een verkeerde voorstel ling hebben van het systeem, immers de fundamenten van het groote bouwwerk, de padvindersbelofte en -wet, zijn zoo stevig en tegelijkertijd zoo pakkend eenvoudig voor het gemoed van den jongen, dat zelfs de meest verharde criticus wel eens aan eigen in zichten gaat twijfelen. Mag ik U hierbij eenige krab bels uit de pen van hopman J. Schaap, onze bekende instructeur voorleggen. De padvinderswet spreekt niet van verbieden, er wordt geen enkele suggestie in gedacht of geuit van iets, wat hij gemeen of verkeerd zou kunnen doen. Een padvinder is ridderlijk, een padvinder is betrouw baar, het is alles een groot, onbeperkt vertrouwen in het goede van iederen jongen. Scouting geeft physieke gezondheid en lichaamsontwikkeling; het kweekt energie, handigheid en leert handenarbeid; het brengt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 4