Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' Tram en Autobus. Uit den Middelburgschen Raad. ONS ZEELAND 7 van deze proef had, waren zeer gering en bij de meeste leden nihil. Alleen voor enkele pleizierreizi- gers achtte men den dienst wellicht bruikbaar, maar niet voor zakenmenschen. Voor de heeren, die van uit Rotterdam Walcheren komen bezoeken acht men den prijs nog al hoog en de graanhandelaren uit Wal cheren zouden te laat te Rotterdam zijn voor de beurs, daar de eerste dienst te kwart over 8 uit Vlissingen zou gaan, aankomst te Roterdam 9 uur, en men dan nog maar de Waalhaven zou bereikt hebben. In de vergadering van de Kamer bleek de animo om deze zaak te steunen ook beneden nul te zijn, ook niet nadat er op gewezen was, dat als de proef voor één maand eenigszins slaagt, men weer een maand kan probeeren en dan telkens zoo voort. Van de 15 aanwezige leden verklaarden er zich slechts 4 voor het voorstel, namelijk de beide leden uit Vlissingen, de heeren M. Laernoes en Wesseling; de voorzitter, de heer C. Boudewijnse uit Middelburg en de heer Massee uit Goes. Of het gelukken zal aan het Propaganda-Comité langs anderen weg voldoende garantie bijeen te krij gen, lijkt ons zeer twijfelachtig, al ontkennen wij niet, dat een goede vliegdienst ook weer mede zou kunnen helpen aan het zoo welkome vreemdelingenbezoek aan Zeeland, speciaal op Walcheren. De concurrentie door autobusdiensten aan tram ondernemingen aangedaan en die in zoovele streken van ons land en ook in het buitenland gevoeld wordt, heeft ook reeds enkele jaren zich in Zeeland doen gelden. Het tusschen Middelburg en Vlissingen reizend publiek dankt aan die concurrentie het zoo belangrijk lagere tramtarief tusschen beide plaatsen, ook al moest de autobusonderneming het opgeven. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen voelt de tram BreskensMal- deghem ook geducht het rijden van meerdere bussen op dezelfde trajecten als haar trammen. Een ander geval is het echter thans op Walcheren met de tram, die van Middelburg en Vlissingen op Domburg rijdt. Zij ondervindt alleen concurrentie voor wat betreft haar eindpunt Domburg van de bussen, die via Seroos- kerke en Oostkapelle van Zeeland's hoofdstad naar de badplaats rijden. Deze concurrentie schijnt echter nog al van belang te zijn, althans 't bestuur der Trammaat schappij heeft het noodig geacht te trachten zich daar tegen te wapenen. Het wil met het a.s. zomerseizoen ook bussen over den Noordweg naar Domburg laten rijden en heeft deze reeds besteld. De N.V. ,,De Nieuwe Onderneming", die nu alleen meesteres op den Noordweg was op dit gebied, ziet dit natuurlijk met leede oogen en toen dan ook de trammaatschappij aan het Polderbestuur van Walche ren weer een subsidie vroeg van 200, welke zij reeds 20 jaar heeft gehad, kwam bij het Polderbestuur ver leden week een adres in, waarin betoogd werd, dat het onbillijk is, dat een gesubsidieerde dienst een niet gesubsidieerde ging beconcurreeren, terwijl daaruit tevens toestanden kunnen voortspruiten die zouden kunnen leiden tot verdwijnen van beide diensten, zulks ten nadeele van 't publiek. Men vroeg dan ook, alleen subsidie te verleenen als de trammaatschappij zich, wat het personenvervoer betreft, tot de bestaande tram lijnen beperkte. Dit idee werd Zaterdag in de polder vergadering met klem verdedigd door den heer Jero- nimus. De vice-voorzitter van het polderbestuur, de heer Dumon Tak nam stelling tegen het stellen van een voorwaarde als bedoeld, en hij en andere heeren waren van oordeel, dat dit een kwestie is, waar het polderbestuur zich buiten heeft te houden. Dat heeft alleen de vraag te beantwoorden, welk belang de pol der bij de tram heeft en dit is vooral ten opzichte van het vervoer van materiaal voor de zeewerings- werken van groote beteekenis. Dat men daar ook vrachtauto's voor zou kunnen gebruiken werd betwij feld, omdat de wegen tegen het vervoer daarmede van zware basaltsteen enz. niet bestand zouden zijn. Het voorstel om die beperkende bepaling op te nemen kreeg dan ook maar drie stemmen, de subsidie werd verleend. Alleen de heer Jeronimus bleef bij zijn bezwaar. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 10 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van den Middelburgschen Gemeenteraad kwamen een paar voorstellen aan de orde, die ook de lezers van ,,Ons Zeeland" wel zullen intereseeren. Wij bedoelen dan ten eerste dat het vermenigvuldigingscijfer van den H. O. werd gebracht op 1.15 tegen 1 voor het loopend be lastingjaar en dat naar aanleiding daarvan een voor- stel-Paul inkwam om volgend jaar de opcenten op de vermogensbelasting weer van 50 op 100 te brengen, nadat zij pas ingaande 1 Mei 1925 verlaagd waren. Een voor Middelburg van niet minder beteekenis zijnde besluit was, dat om niet in te gaan op het voor stel van den heer Mes om te bepalen, dat de winkels op Zondag gesloten moeten zijn. Slechts 4 van de 15 aanwezige leden voelden voor den nieuwen maatregel en kunnen dus de winkeliers, die hetzij steeds, hetzij Vervolg op bladz. 10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7