Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' 14 ONS ZEELAND Ook uw geachten vriend, geheel los van Zeelandia staande, zijn wij dank verschuldigd voor zijn belanglooze muzikale medewerking. Aan de reeks van dankbetuigingen, mag ook niet ont breken die aan ons gewaardeerd lid, den heer A. de Does, voor het keurig uitgevoerd programma, ons geheel be langloos aangeboden. Met de uitvoering van dit programma heeft hij weder bewezen dat zijn Drukkerij en Uitgeverszaak „Systema" de gunstige reputatie, die zij geniet, ten volle verdient. Zoo behoort deze feestviering weder tot het verleden. Moge zij vruchtbaar zijn geweest voor de uitbreiding van „Zeelandia". J. J. CLAASSEN, Secretaris. Amsterdam, Mei 1926. Javastr. 60 I. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 10 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco Zeelandia 's Gravenhage. In zijn openingswoord voor den Zeeuwschen voordracht avond, gehouden door dhr. Poldermans van 's-Gravenpol- der op 1 Mei in de Oranje Sociëteit, herdacht de voor zitter, de heer Vogel, de nagedachtenis van de Ruijter, in welke herdenkingsrede hij enkele woorden uit „Ons Zee land aanhaalde. Tevens werd door hem de aandacht gevestigd op het bestaan van dit weekblad, (uitgave G, W. den Boer, Middelburg), waarvan verscheidene exem plaren ter kennismaking werden uitgereikt. Hierna nam spreker een aanvang met zijn novelle „Het lillijke grauwe end", terwijl hij na de pauze zijn humoristische schets „de Huishoudster voordroeg. Beide voordrachten werden, de eerste aandoenlijk, de tweede vroolijk, met aandacht ge volgd en uitbundig toegejuicht. We hadden, het genoegen, onder ons te zien Mej. de Vries,'welke als bestuurslid de Amsterdamsche Ver. Zeelandia vertegenwoordigde. En hiermede kan gevoegelijk het verslag worden beëindigd, maar daarvoor was het gebodene te mooi. „Het lillijke grauwe end", liever noemde ik het „het mooie blieë end Want wat leerde ons deze voordracht? Dat zij, die zich eenzaam, verwaarloosd, achteruitgezet gevoelen, 't zij dit tot oorzaak hebbe, minder uiterlijk schoon of slagen van het noodlot, nimmer mogen denken of zeggen: waartoe ben ik eigenlijk op deze wereld, waar toe dient mijn bestaan. Er kunnen tijden komen dat men door zelfopoffering het geluk van anderen kan bevestigen en daardoor zelf gelukkig worden. Deze voordracht toon de aan, dat het meisje door haar uiterlijk, leelijk ge noemd, een prachtig innerlijk in zich had, en het mooie in het gemoed het toch op den duur van het mooie uiter lijk wint. Na de pauze kregen we het geestige, vol humor zijnde stukje te hooren „de Huishoudster". De woorden van den voorzitter in zijn sluitingswoord, n.l. dat hij hoopte dat ook andere Z. Ver. van de voordrachten van dhr. P. zouden mogen profiteeren, waren zeker welverdiend en welgemeend, waarvan ook het hartelijk applaus getuigde. Wie mooie schetsjes wil lezen van dhr. P., schaffe zich het mooie boekje aan getiteld „Zuud-Bevelandsch lief en leed", uitg. G. W. den Boer, Middelburg 1.Tot weerziens mijnheer Poldermans. de Z. ZEEUWSCHE KRONIEK. Axel. Ged. Staten hebben opdracht gegeven aan de P.Z.E.M. om met den aanleg van Electriciteit alhier te beginnen. Meer dan 2000 Emmabloempjes zijn alhier verkocht; de opbrengst was 217.35. Borsselen. Op 23 April is de openbare eindles ge geven van den cursus voor de paardenkennis, die gehou den werd onder leiding van den Heer Verhoef, veearts te Ovezande en welke cursus uitging van den kring West- Zuid-Beveland der Z. L. M. Aan alle leerlingen werd een getuigschrift van het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot bev. v. Landbouw en Veeteelt in Zeeland, uitgereikt. De cursisten boden den leider, den Heer Verhoef, met dank voor zijn degelijk onderricht, een album aan, waarin foto's van standen van het paard, door Prof. H. M. Kroon. C a d z a n d. Het badhuis alhier is „te koop" aange boden. Domburg. Het Duitsche kabelschip „Neptun" (8000 ton) is met 165 K.M. telefoonkabel aan boord voor de kust gekomen. Bij publieke aanbesteding is door den gemeenteraad de herbouw der Electrische Centrale gegund aan de aannemers S. de Pagter, P, Janse, A. v. d. Hage, allen alhier. Ellewoutsdijk. De schilderstukken in bruikleen aangeboden door de Ambachtsvrouwe Mevr. van Hattum, hebben een waardige plaats in de raadszaal gekregen. De Raad stelde het percentage gem. ink. bel. op 4 pet. Bespreking over herstel scheidingsmuur, waarvan de eigendom belanghebbenden niet juist bekend is. Tot de volgende vergadering is uitgesteld bespreking over Elec- trificatie. Goes. De Heer Oosterbaan herdacht op 26 April zijn opname in de bekende uitgeversfirma Oosterbaan en Le Cointre, 25 jaar geleden, vierde zijn 50sten verjaardag en zijn'zilveren huwelijksfeest; voorwaar een zeldzaam voor komende gebeurtenis. De bioscoop in het Schutters hof is gesloten wegens gerezen moeilijkheden, welke niet voorzien waren in de contracten. De Vereeniging „de Ambachtsschool" heeft zijn 50-jarig bestaan op bescheiden wijze feestelijk herdacht; tentoonstelling en feestavonden zijn gehouden. Op de receptie waren zeer veel vooraan staande belangstellenden aanwezig. Den heer C. Bur ger is wegens vertrek eervol ontslag verleend als boek houder van de Vereen, van Werklieden. In zijn plaats is benoemd de heer J. Lodder. De winkelweek heeft aller belangstelling. Het publiek zal de étalages beoor- deelen, waarvoor verschillende prijzen beschikbaar zijn gesteld. De jubileum-uitvoering, 10-jarig bestaan, der Vereeniging „Oefening baart Kunst", onder leiding van den heer S. J. Tamminga, heeft dezer dagen plaats gehad. B. en W. hebben her-aanbesteed den bouw van 20 wo ningen, waarvoor als hoogste is ingeschreven door H. van Sabben voor 46.950.terwijl de laagste met 42.375. zijnde de firma Schrijver en Zoon, uit de bus kwam. De gunning is aangehouden. De zendingsdag vanwege de Geref. Kerken (Classis Goes) zal op den 2en Pinkster dag gehouden worden. Tot directeur der N.V, „Goe- sche Courant" is benoemd de heer G. Roddenhof; tot hoofdredacteur de heer A. v. d, Berg. Beide functiën wer den vervuld door den thans overleden heer G. W. van Barneveld. De stad was op 30 April in feestdos. Het was de dag der uitreiking van het Mobilisatie-kruis, waar-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14