ONS ZEELAND 15 voor meer dan 1000 personen waren aangewezen. Generaal Snijders en Luit.-Gen. Van Terwisga waren ter plaatse. Officieele ontvangst ten stadhuize. Rede van den Burge meester en Generaal Snijders, benevens van den heer La brijn, voorzitter Ver. Mobilisatie-kruis, en van den heer Duymaer van Twist. In de feeststemming werden de bloempjes voor T.b.c. uitverkocht. De étalage-wed strijd is een groot succes geworden, ook reeds in verband met het gunstig gekozen tijdstip; verschillende uitstallingen zijn bekroond. De jaarvergadering van aandeelhou ders der Waterleiding Maatschappij Zuid-Beveland is dezer dagen gehouden. De 37e jaarvergadering, Kring Goes, van het Ned. Jongel. Verbond was zeer druk bezocht. Een proef wordt genomen door de Directie der Ned. Spoor wegen met motorrijtuigen van lichtere constructie. Een 4-tal fabrikaten zijn daarvoor aangewezen; slaagt deze proef, dan zullen een 8-tal rijtuigen dienst doen op de Zeeuwsche lijn en zal Goes als depót worden aangewezen. 's Gravenpolder. De Raad stelde bespreking over Electrificatie uit tot een te houden vergadering met de ingezetenen. Het heffingspercentage werd vastge steld op 1.2. Hansweert. Op Hemelvaartsdag worden ter bev. der Korfbalsport in Zuid-Beveland serie-wedstrijden ge houden, waarvoor medailles beschikbaar zijn gesteld. 's Heer-Arend s kerke. Voor den aanleg eener verbindingsweg StationNoorweegscheweg is de grond, gratis afgestaan door verschillende eigenaren, door den Raad der Gemeente aanvaard. Bespreking jaarwedde Ambtenaar ter Secretarie. Vaststelling van percen tage gem. ink. bel. 1.2. Hulst. In de gehouden vergadering van de Stoom tram HulstWalsoorden is het dividend vastgesteld op 7 pet. In 1925 zijn vervoerd 19 millioen K.G. suiker bieten, tegen 24 millioen in 1924. De maatschappij heeft 3 locomotieven, 6 personen-, 2 post- en 23 goederen wagens in gebruik. K a p e 11 e. Het Comité voor Winter-lezingen hield de zer dagen zijn algemeene vergadering, (110 leden). Beslo ten werd 4 sprekers uit te noodigen voor den komenden winter. Op de nieuw opengestelde bouwgronden aan den Biezelingschen Straatweg worden reeds verschillende typen van woningen gebouwd. De Ned. Herv. Kerk heeft bouwterrein beschikbaar gesteld aan den Dijkwel- schen Weg. De Geref. Gemeente te Biezelinge heeft grond aangekocht voor den bouw eener kerk van plm, 180 zitplaatsen. De Cultuur-maatschappij heeft bijna 80 H.A. land in exploitatie, beteeld met fruit. Binnen enkele jaren kan gerekend worden op een oogst van ongeveer 1000 ton bessen, 500 ton kruisbessen, 1500 ton pruimen en kersen, 2000 ton appelen en peren. K a t t e n d ij k e. Bij Kon. besluit is aan de Gemeente verstrekt een voorschot ter uitvoering van de Landarbei- derswet. Kortgene. Tot een zeker bedrag besloot de Raad garantie te verleenen voor de Electrificatie der gemeente. Wijzigingen zijn vastgesteld voor begrafenisrechten, haven- en liggeld. Vaststelling heffingspercentage op I.5. De Voorzitter sprak een hartelijk afscheidswoord tot het vertrekkende raadslid den heer Markusse. Krabbend ij ke. Door den Raad is het verhoudings- cijfer belastingen vastgesteld op 1.3 (vorig jaar 1.) Besprekingen zijn gehouden over Electrificatie. Middelburg. Kapitein J. W. Oosterveen is met 1 Mei overgeplaatst naar het 15e reg. infanterie te Delft. Het Bestuur van den Polder Walcheren heeft de ge wone onderhouds- en vernieuwingswerken aanbesteed in 5 perceelen. Ds. H. Jonker, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente is alhier overleden op 68-jarigen leeftijd; de overledene was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In de Ambachtsschool had dezer dagen de eindles plaats van den cursus in motorkennis, gehouden vanwege den Kring Walcheren der Z. L. M. Aan zeer velen kon het getuigschrift worden uitgereikt. Aan den leider, den heer E. Visscher, werd door de cursisten als souvenir een kilometerteller voor zijn Ford aangeboden. Prof. J. H. Gunning Wzn. heeft een belangwekkende lezing gehou den in de Sociëteit St. Joris, over de zielkunde en opvoed kunde der rijpere jeugd. Den volgenden dag voor plm. 200 onderwijzers van alle gezindten, over: de onderwijzer en beroepskeuze. De opening der Tentoonstelling Han del en Nijverheid zal plaats vinden op 6 Mei in het Schut tershof en duurt tot 15 Mei. Loten worden ten verkoop aangeboden, waarvoor de prijzen op de tentoonstelling worden aangekocht; de opbrengst daarvan is bestemd voor de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging ter bestrijding der T.b.c. Het Bestuur der Coöp. Melkinrichting en Zui velfabriek „Walcheren" is gaarne bereid aan belangstel lenden haar nieuw bedrijf aan den Poelendalensingel te laten bezichtigen. In den Gemeenteraad zijn bespre kingen gehouden over; steun aan werkloozen; over de zaak Kruze; aangenomen zijn: wijzigingen in de bouwver ordening; heffing en inv. van leges ter secretarie; voorstel winkelsluiting op Zaterdagavond half 10; vaststelling verm, cijfer pi. ink. bel. 1.15 (vorig jaar 1); voor werkverschaffing is een nader crediet verleend van 3000.goedgekeurd: verkoop gemeentegrond in het park „Nieuwenhove" aan P. J. Stute en C. Sanderse; eigendoms-overdracht aan de Gemeente van grond aan den Penninghoeksingel; overeen komst met en erfp. uitgifte aan de N.V. Houthandel v.h. G. Alberts en Co. B. en W. zijn gemachtigd onder handelingen te voeren met het Bestuur der Bad- en Zwem inrichting over uitbreiding der zwemgelegenheid. In den Raad geschiedde mededeeling van de schenking door H. M. de Koningin aan de Gemeente van 4 etsen van Bauer, welke in dank werden aanvaard. Het versche nen jaarverslag der Zeeuwsche Hypotheekbank wordt gun stig beoordeeld; de winst over het afgeloopen jaar bedroeg 105.925.24'; voorgesteld wordt een dividend uit te keeren van 19 pet. Neuzen. (Terneuzen.) Blijkens het jaarverslag der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij, uitgebracht in de vergadering van aandeelhouders op 30 April, zijn de bedrijfsresultaten over 1925 ƒ620.411.of 26.175. meer dan in 1924; dividend werd vastgesteld op 41/2 pet. Besloten is tot uitbreiding van het net met landbouw- raccordementen. De aanleg van de lijn Hoofdplaat-Bres- kens werd verder voorbereid. Het nieuwe gebouw alhier kwam gereed en is in gebruik genomen. De Maatschappij beschikt thans over 26 locomotieven, 17 persoonsrijtuigen, 217 goederen-, 2 post- en waterwagens en exploiteert 10 trucwagens, 167 goederenwagens van particulieren; ver voerd werden o.a. 158 millioen K.G. suikerbieten (in 1924 was dit 162 millioen K.G.); het vervoer van andere goe deren nam toe met 45 millioen K.G.; voor postvervoer werd gedeclareerd 15.358.43. De scheepsbrand, uit gebroken in het Engelsche stoomschip „Mhelbeach", ko mende van Antwerpen en gaande naar Rotterdam, is met eigen middelen gebluscht. De Spoorweg-Maatschap pijen zijn bereid gevonden, de tarieven van het goederen vervoer op de lijn Mechelen—Terneuzen te verlagen. 't Plan is opgevat om in 1928 de 100ste verjaring der ope ning Kanaal Terneuzen voor de Zeevaart, eenigszins plech tig te herdenken. Dit zou samenvallen met de groote 5e jaarlijksche bloemententoonstelling. De bouw van een Concert- en Bioscoopgebouw aan de Burg. Geillstraat is

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 15