Weekblad tot Bevordering van Zeeland's Belangen J evens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Vreemdelingenverkeer. EERSTE JAARGANG No. 15 8 MËJ 1926 Uitgave en druk an G. W. den Boer, Lange St. Pie- terstr. F 33, Middelburg. Telef. 150. Postrek. 74988. Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever te Middelburg, of tot den Heer G. Martius Jr., Tetterodestraat 44, Haarlem. Stukken, bestemd voor Redactie, te zenden aan den Uitgever, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Colter- mansstr. 14 rood, Haarlem. - Losse nummers a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 p. regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. H.H. Abfïmé s die het abonnementsgeld voor het tweede kwartaal 1926 nog niet toezonden of gireerden noodigen we vriendelijk uit dit alsnog vóór 15 Mei tc doen. Na dien datum zal per kwitantie over iet bedrag, verhoogd met dispo- sitiekosteii, woi ten beschikt. De Administratie. Was tot voor enkele jaren ons geweest tot zelfs voor zeer velen onzer landgenooten nog terra incognita, in den laatsten tijd is er een kentering ingetreden en wordt Zeeland meer en meer den in vloed van een allengs drukker wordend vreemdelingen verkeer deelachtig. Daartoe hebben verschillende factoren medegewerkt. In de allereerste plaats danken we dezen omkeer aan de aanhoudende en oordeelkundige werkzaamheid van plaatselijke vereenigingen, die geld noch moeite hebben ontzien, om voornamelijk in den vreemde, be langstelling voor mooi Zeeland te wekken en te onder houden. Naast deze propaganda heeft de wereldoorlog het zijne gedaan. Toen onze rijksgrenzen voor ieder, dus ook voor hen, die gewoon waren jaarlijks naar Zwit serland of de Riviera te trekken, gesloten waren, begon men zich noodgedwongen te interesseeren voor het schoon van eigen bodem. De badplaatsen werden ondanks het feit, dat de pensionsprijzen er schandelijk hoog waren drukker bezocht dan ooit te voren en de boschrijke streken van ons land waren overvol van pension gasten. Menigeen, die in vroeger dagen in sneltreinvaart ons schoone vaderland ontweken was, en daardoor in onwetendheid, maar niettemin op grievende wijze het eigen bezit kleineerde, moest het zichzelven toen bekennen, dat het eigene, dichtbije schoon geenszins de mindere is van het verafgelegene. Ze leerden kennen en dat kennen werd liefhebben. Neêrland's schoon werd als het ware door hen ontdekt. En nu mogen er al zijn, die, waar tengevolge van den vrede de grenzen weer geopend zijn, tot hun oude liefde zijn teruggekeerd, niet weinigen ook hebben, door de opgedane ervaring geleerd, het eigen schoon de voorkeur geschonken en blijven thans in Nederland.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1