Vreemdelingen bezoek. Een Schouwsch Volkslied. Bij onze foto-pagina van Handel en Industrie ONS ZEELAND 7 Verder: electriciteits-toepassing, radio, automobielen, rijwielen, fotografie, meubileering, schoenen, bloemen, sigaren, enz. enz. De tuin is geheel gewijd aan de bij een tentoon stelling onontbeerlijke attracties, welke o. a. bestaan in het optreden van specialiteiten, die des middags voor de kinderen geschikte nummers geven. Des avonds zal zeker de 250 vierk. Meter groote dansvloer voor velen de voornaamste attractie blijven, terwijl er door aan drie zijden dicht maken van de Kolfbaan een mooie gelegenheid is om het dansen gade te slaan. Dat dit maal een Jasz-band, alleen uit dames bestaande, den dans begeleidt, is zeker een groote bijzonderheid. Zij komen in kudden. Volgens bericht uit New York hebben 17 dezer zeven volgeladen, passagiersschepen New York verlaten met bestemming naar Europa en zouden op 18 en 19 April eveneens vele reislustigen scheep gaan. Zooals bekend reizen de meeste Amerikanen in „kudden" en neemt een reisbureau voor een vaste som aan, het geheele gezelschap Europa te laten zien in een minimum aan tal dagen. Men weet te melden, dat dezen zomer min stens 50.000 Amerikanen ons werelddeel met een be zoek zullen vereeren. Aldus de Zeeuw van 30 April j.L Het is te hopen, dat de naam kudden niet tot onjuiste gevolgtrekkingen leidt, en dat het Zeeuwsche publiek deze reislustigen niet als kuddedieren behandelt. Vooral de Amerikanen zijn kalme toeristen, die een aantrekkelijk spoor van dollars plegen na te laten. De firma A. C. de Mooy te Zierikzee heeft de vriendelijke geste gehad ons ter kennismaking te zen den een exemplaar van het door haar uitgegeven Schouwsch Volkslied, compositie van den Heer C. A. Swenne op een tekst van Bz. De muzikale bewerking van den eenvoudigen maar degelijken tekst is naar onze meening zeer goed ge slaagd. De flinke, welluidende, marschmatige melodie wordt gedragen door een eenvoudige, doelmatige be geleiding. Een aanwinst voor de Schouwenaars. Mogen zij het allen spoedig leeren en gaarne zingen! In dezen tijd van het jaar, als alles buiten uitloopt, als de lente er is en de zomer reeds wenkt, dan is het voor ieder de tijd, zich weer geheel te wijden aan den tuin, opdat deze het geheele jaar mooie bloemen, goede groenten enz. oplevert. Om dit zoo te doen zijn, is het een eerste vereischte, dat men zorgt voor het gebruik van goed zaad. Voor hen die geen adres daar voor weten, geven wij hierbij de foto van de zaak der Firma van Belois Co., die sedert korten tijd zich in de Kortedelft genesteld heeft en daarmede goed heeft gedaan. Haar winkel en de daarin ver kochte artikelen voor landbouwers, tuinders en parti culieren, komen hier goed tot hun recht. Niet alleen zaad, maar alles wat tot deze branche behoort, heeft de firma steeds in voorraad. Wij raden dan ook de lezers van „Ons Zeeland" aan, het niet bij kijken naar dezen winkel te laten, maar ook binnen te gaan, als men van de artikelen iets noodig heeft. INGEZONDEN. Meneer de Riddekteur! „Noe a, zu-je vraege! Jae, man, 't is bie mien zóó: vraeg je me, dan ai-je me. Je wou ommes zoo af en toe der is een stikje in 't Walchersch as 'k iet bi- zcnders aó? En dat èk noe. Je mot dan wete, dat m'n zeune Sèkries voor de melisiekeurienge is motte kcmme. Eest eit 'n z'n eigen motten uutkleë en dan eit 'n nog een exaemen gedae. Dat wist je niet, Wilder ook nie! En een zwaer exaemen! Ze ebben 'm, om zoo 's te zaien, 't èmde van z'n achterste ge- vröge. D r was een 'ooge, mee 'n gouwe striep over z n mouw en die eit m pappier gegee mit een eelen oop vraegen en daer mocht Sèkries antwoord op gee. Bievoorbeeld: As Urk noe 'n eiland is, waer leit dan de hoofstad van ons land, in de IJszee of in de Zuider zee? Of zoo ies; maer volgens Sèkries z'n zaien was 't zóó. En: As 't noe 3 graeden vriest (gelukkig niet!) waer staet dan de termemeter, as 't 6 graeden dooit? Ik mot je zaien, dat ik 't niet weet. En jie? Ik zou zoo zaien, dat een behoorlike stad gelukkig niet in de zee leit, maer sekuur op de grond staet en dat de termemeter an 't kersien angt. En dan mocht n ook nog vertelle, wat ie zou doe mit n miljoen gulden; an den aerme gee of bewaere in den biro. Afijn, 't was eel moeilik! Vooral mit die miljoen gulden wist ie geen raed. Ik zou er wel raed mee wete om ze op te maeke; maar geen raed om d r an te komme. Afijn, de joengen schient op aölles 'n antwoord te ebben gegee, want ie is goe- gekeurd. En dat eit 'n verdiend ook, want ie zat bie 'n gloende kachel en zweette zonder dat al genogt. Ilc vrcog r's an de meester, wat al dat gedoe beteikent en die meende da ze Sèkries z'n verstand ebbe gemete. As dat zoo is, allabeneur, dan is tie twee mael gemete, want ie mocht naetuurlik ook onder de lat. Zoodus tweemael goegekeurd. Wat zal onze Konigin noe knappe soldaetjes kriege. En noe jie! Je vriend KLAOIS VAN OOGELANDE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7