Voor de Zeeuwsche Vereenigingen Afgeluisterd gesprek van twee Zeeuwen bij het aanschouwen van het Zeeuwsche wapen. ONS ZEELAND 11 wisschen en met een zachte kruk na te wrijven. Daar na met was. Harsvlekken uit karpet of stoelbekleeding wrijft men met een flanellen lap gedrenkt in zuiveren spiritus weg. Gele piano-toetsen maakt men wit met een lap, ge drenkt in wijnsteenzuur. HUISMOEDER. Huismoeder is steeds gaarne bereid, voor zooveel het in haar vermogen is, antwoord te geven op door haar lezeressen gestelde huishoudelijke vragen. A. H. J. RITTER werd 14 Mei 1854 te Middelburg geboren. Hij woont thans te Scheveningen en is penningmeester van de Vereeniging van Zeeuwen „Zeelandia" te 's Graven- hage, welke functie hij sedert de oprichting op 9 Juni 1922 vervult. Hij vervult deze functie met zeer veel liefde, toewijding en trouw, waarvoor wij hem op deze plaats, bij de herdenking van zijn 72en geboortedag, hulde brengen. Moge deze krasse Zeeuw, met zijn nog jeugdig gemoed, de Vereeniging Zeelandia", waarvoor hij leeft", nog lang dienen. Dit trouw lid, dat geen enkele bijeenkomst van „Zeelandia" mist, zij ten voor beeld gesteld aan velen. Wa beteikent toch LUCTOR ET EMERGO onder dyn zwemmenden leeuw? K'meenen wè is goort aen dat zo ies was van ik wostel en ontkom of ontzwem? Da ei je glijk an. Kiek moa ris ier: LUCT OR ET E MERGO. Ieruut ku je twee zinnen maken namentlik: Et luct mergo or, en oak: Ergo luct et em or. Ieruut ain ze hemaakt: Lukt et noe nie dan mergen. D'Ollanders ain daovan hemaakt: Lukt et vandage niet dan lukt et mergen; zo is da spreekwoord in de wereld hekommen. Ik wostel en ontzwem, moe zoa ies uut et latyn zyn, ma da aink hean vestand van, wè van oud Zeeuws ZEEUWSCHE KRONIEK. Aardenburg. De heer P. de Bruijne is voornemens ontslag te vragen als Ontvanger-griffier van het Burger lijk Armbestuur. Axel. De Nieuwe Kerk van de Ned. Herv. Gemeen te is gewijd door Ds. Ruysch van Dugteren, het gebouw maakt een mooien en solieden indruk. Biervliet. In de Meivergadering van Ingelanden v. d. Beukelspolder is het dijkbeschot bepaald op 18 per H.A., als gezworene werd herkozen de heer J. Bliek. E 11 e w o u t s d ij k. Namens de Gemeente is door den Raad aan den scheidenden veldwachter, den heer J. van Doorn, een gouden horloge met inscriptie aangeboden, voor de goede diensten ruim 20 jaren lang bewezen. Goes. De heer en mevrouw BreetveltIttmann her dachten op 4 Mei hun gouden feest, den dag hunner 50- jarige Echtvereeniging. De heer Breetvelt, oud hoofd van school A., is voor mij en menige oud Goesenaar een aan gename herinnering aan de schooljaren. Een excursie is gehouden door de Waterbouwk. opzichters naar de nieuwe spoorlijnen, onder leiding van den heer Ir. Van der Veen, een bezoek is gebracht aan de kunstwerken ook bij Wemeldinge en Hoedekenskerke. Bij de gehouden aanbesteding, uitbreiding veilingsgebouw Zuid-Beveland, was de hoogste inschrijvng voor 33.420 en de laagste voor 23.500 zijnde de heer M. T. Goedmonds, aan wien het werk gegund is. Tot Directeur-Hoofdredacteur van het Dagblad ,,De Zeeuw'' is benoemd de heer R. Zuidema, hoofdredacteur v/d Nieuwe Leidsohe Courant te Leiden. Aan de rijkstuinbouw-winterschool zijn de openbare eindlessen gehouden. Aanwezig waren verschillende auto riteiten, diploma's werden aan alle leerlingen uitgereikt. Ook de lessen aan de Handels-avondschool zijn be ëindigd, het diploma werd verkregen door 5 leerlingen. De bazar der Goesche wijkvereeniging heeft opgebracht een batig saldo van ƒ901. Emmabloem verkoop, met Wilhelminadorp, gaf tot uitkomst 368.46r' (belangrijk meer dan vorig jaar). In de gehouden Ingelanden ver-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11