Electro-Technisch Handelsbureau A. J. W. SCHIEFELBUSCH Een der belangrijkste Middelburgsche Nijverheidsondernemingen. Boekbespreking Voor de Zeeuwsche Vereenigingen ONS ZEELAND 11 installaties, werd hier later een advies- en handels bureau aan toegevoegd en het geheel sinds enkele jaren omgezet in een groothandel en import van alles wat op het gebied van electro-techniek gebracht wordt. Hadden wij reeds verschillende afnemers in Zee land, door de uitbreiding der electrificatie van deze provincie werd ook onze clientèle aldaar grooter en openden wij om deze vlugger en voordee- liger te kunnen bedienen, begin 1924 een filiaal te Vlissingen. Naast ons hoofdkantoor en magazijnen te Breda, met een oppervlakte van circa 1200 M2,, vindt men ook in ons filiaal te Vlissingen, Nieuwstraat 29, een groote voorraad electro-technische materialen en motoren en in eene permanente toonzaal een ruime keuze verlich tingsornamenten en apparaten voor huishoudelijk ge bruik. Waar het door de groote verscheidenheid niet mo gelijk is binnen een beperkt bestek alle materialen en apparaten afzonderlijk te noemen, zijn er wel enkele fabrikaten, waarop wij de bijzondere aandacht ves tigen. Als vertegenwoordiger voor Zeeland noemen wij de E. M. F. Draaistroommotoren, de Vesta verwarmings apparaten en de Premier en Premier Duplex stofzui gers, als importeur de Adra smidsventilatoren en de B. A. G. Half Watt luxe Armaturen. Het is nu ruim 27 jaar geleden, dat de houthandel van de firma G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg, die destijds gedreven werd door de heeren G. Alberts Lzn. en C. M. Ghijsen, werd omgezet in een Naam- looze Vennootschap en dit voor Middelburg zoo be langrijke bedrijf, heeft zich gedurende die kwart eeuw steeds weten te handhaven, al hebben ook de oorlogs jaren voor deze N.V. heel wat donkere wolken ge dreigd. De directie, thans bestaande uit de heeren E. jVL Alberts, W. L. Ghijsen en W. Berdenis van Berlekom, heeft zich echter met kracht door de gerezen moeilijk heden heen geslagen, en de laatste jaren werkt men weer met een behoorlijke winst. Dit bleek o.a. Dins dag j.L, toen de jaarvergadering werd gehouden en het verslag 1925 als een goed slot der bedrijfsrekening 210.567,87 vermeldde. Dit kon nog worden ver meerderd met 1500 uit het jaar 1924, en was er dus een totaal ƒ212.067.87 te verdeelen. Na ƒ20.000 afschrijving op vaste goederen, 14.556.79 reservee ring en 57.511.08 voor tantiemes, belasting en saldo, bleef er j 120.000 voor aandeelhouders of 10 pCt. dividend, daar het aandeelenkapitaal 1.200.000 bedraagt. BREDA, v. Coothplein 35a. Tel. No. 477. VLISSINGEN, Nieuwstraat 29. Tel. No. 388. Levert uit voorraad, tegen labrieksprijzen en condities E. M. F. draaistroommotoren. Adra smidsventila- toren Kerkorgelventilatoren. Vesta verwarmings apparaten. Premier Premier Duplex stofzuigers. B. A. G. Luxe Half Watt Armaturen. Philips Gloeilampen. Philips Radio- gelifkrichters Plaatsspanningsapparaten Philips Radiolampen. Alle electro technische mate- rialen voor sterkstroom zwakstroom. Wegwijzer voor Zeeland". Uitgave A. C. de Mooy te Zierikzee. Wij vragen de aandacht onzer lezers voor een nieuwe uitgave van de firma A. C. de Mcoy te Zierik zee, voor een „Wegwijzer voor Zeeland". Het boekje in zakformaat is in hoofdzaak een atlas met plattegrond van de voornaamste steden en is bestemd voor automobilisten, wielrijders en wan delaars. Wie den inhoud aandachtig nagaat, vindt er tevens bij elke plattegrond een opgave van straten en van de bezienswaardigheden der stad; de eerste Alphabetisch gerangschikt, de laatste door letter en cijfer gemakkelijk te vinden. Dat tusschen dat alles de ruimte benut is voor reclame, maakt het beekje tot een soort gids voor Zeeland, welke voor velen in een behoefte zal voorzien. Het boekje maakt door uiter lijk en innerlijk een frisschen indruk en zal ongetwij feld zijn weg vinden, vooral omdat de prijs 1.20, gezien het groot aantal inlichtingen dat het den toerist kan verschaffen, laag is te noemen ZANGVEREENIGING „ZEELANDIA" TE ROTTERDAM. Op het Nationaal Concours te Nieuwerkerk a d, IJssel, gehouden op Hemelvaartsdag j.L, behaalde de- Zangvereeniging „Zeelandia", onder-afdeeling der Zeeuwsche Vereeniging „Zeelandia" te Rotterdam den lsten prijs in de 3e afdeeling gemengde koren, met 320 punten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11