ONS ZEELAND Red. Weekrubriek Jubileum J. W. Perrels. Het Kasteel „Westhove". 3 Dat handelsscholen geen vakscholen zijn, behoeft zeker hier niet te worden aangetoond en verdedigd; er is nu eenmaal geen vak dat handel en bedrijf heet, en alleen zij, die niet met handel en bedrijf op de hoogte zijn kunnen spreken van uaftonderwijs. Tot zoover onze geachte briefschrijver. De eenige vrijheid, die we ons hebben veroorloofd, is de opname van een afbeelding naar photo van de Middelburgsche Handelsschool. We vertrouwen, dat men ons deze vrijheid niet zal euvel duiden. Het is trouwens een stukje Zeeland in Beeld. Zaterdag 15 Mei j.l. had de heer J. W. Perrels te Veere, het zeldzame voorrecht zijn veertigjarig jubi leum als politieagent te vieren. Zooals te verwachten was en voor wie den jubi laris persoonlijk kennen vanzelfsprekend zijn de bewijzen van hoogachting en waardeering, welke den waardigen man ten deel vielen, zeer vele geweest, 's Morgens ten 10 ure werd hij in een buitengewone vergadering van den Raad ontvangen en door den Burgemeester, den heer J. Q. Buijs Ballot, in harte lijke bewoordingen geluk gewenscht en gehuldigd. Deze huldiging betrof den heer Perrels echter niet alleen als ijverig en tactvol politieman, maar ook en vooral als groot kenner van Veere's historie en oud heden. Vooral in deze laatste kwaliteit heeft de jubi laris groote verdienste, een verdienste welke de ge meente gaarne erkent en welke haar met oprechte dankbaarheid vervult. Dat Veere in binnen- en bui tenland bekend is gewórden, is ongetwijfeld voor een groot deel zijn werk. Namens het Hoofdbestuur, de Afdeeling Zeeland en de onderaf deelingen Walcheren, Zuid-Beveland en Schouwen van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, werd de heer Perrels door verschillende sprekers gecomplimenteerd, waarbij hem stoffelijke blijken van waardeering werden aangeboden. Nadat de heer Perrels en zijn zoon (voor de wegens ongesteldheid verhinderde echtgenoote van den jubi laris) in enkele woorden hun dankbaarheid voor de gebleken gevoelens hadden geuit, werd de vergadering door den Burgemeester gesloten. In 't bijzonder moge vermeld worden, dat de heer Perrels in den loop van den dag namens de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer op Walcheren door haren secretaris werd bezocht en gefeliciteerd en door den Rijksarchivaris, Mr. A. Meerkamp van Embden, die hem als oudheidkundige en archiefman compli menteerde. Het Zeeuwsch Genootschap, waarvan de heer Per rels lid is, zond hem een felicitatieschrijven. Een in derdaad zeldzaam schoone huldiging viel den jubilaris ten deel, een huldiging die hem hooglijk eert; maar in niet mindere mate hen tot eer strekt, die den man van nederige positie in zijn ware beteekenis openlijk voor de wereld hebben erkend. Onder de mooiste plekjes van Walcheren mogen zeker wel genoemd worden de bosschen en wande lingen van het waarschijnlijk reeds uit de 8ste of 9de eeuw, den tijd der invallen van de Noormannen, datee- rende Kasteel ,,Westhove", onder Oostkapelle, welk kasteel later eigendom werd van de Abdij te Middel burg, tot 1572, toen het tijdens de Hervorming aan de macht van de Kerk werd ontrukt en sedert dien in het bezit kwam van verschillende families. Toen het eigendom was van wijlen Mevrouw de Bruyn- Boddaert, heeft deze er een herstellingsoord voor zwakke kinderen gevestigd en na haar dood heeft Douairière gravin van Lijnden-de Bruyn dit edele werk voortgezet. Toen nu enkele weken geleden ook deze bezitster overleed, is de vrees ontstaan, dat het schoone land goed zou verdwijnen of althans aan zijn menschlie- vende bestemming zou worden onttrokken. Dank zij echter de groote liefdadigheid van de over ledene, is dit voorkomen. Bij testamentaire beschik king heeft zij opgericht de Stichting „Herstellingsoord Westhove", waaraan zij behalve het landgoed zelf, een som van 150.000.legateerde om het te kunnen blij ven exploiteeren als tot nu toe. Kinderen van 6 tot 12 jaar uit Vlissingen en Middelburg zuller er ook in het vervolg herstel van krachten kunnen vinden en de vrije wandeling over het grootste deel van het buiten blijft gehandhaafd. Eveneens bij laatste wilsbeschikking heeft de over- Vervotg op bladz. 6

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3