10 ONS ZEELAND AXEL. de Jaarlijksche Tentoonstelling van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij wordt alhier ge houden op 24 en 25 Juni; de hoofdbestuursvergade ring op 22 Juni, en de groote rijtoer op 23 Juni. BIERVLIET. In de raadsvergadering is aange houden de nieuwe regeling der jaarwedde voor Bur gemeester, Secretaris, Ontvanger en Wethouders; be sloten is voor het belastingjaar 1926-1927 100 opcen ten te heffen op de inkomstenbelasting; afgewezen werd het verzoek om subsidie door de Commissie voor de kanalisatie van West-Zeeuwsch-Vlaanderen; beslo ten is tot aankoop van een lijkkoets; besprekingen zijn gehouden over: verbouw of nieuwbouw van de school en over het afwezig zijn van den gemeente-geneesheer. BIEZELINGE. Bij de gehouden aanbesteding voor het vernieuwen en verzwaren van den zeedijk van den Cal. Willem-Anna-polder was de laagste in schrijver Iz. Lagasse te Koudekerke voor ƒ8341. voorwaardelijk gegund. BROUWERSHAVEN. De Raad besloot in be ginsel tot medewerking voor de electrificatie der ge meente; ingetrokken is het raadsbesluit waarbij het heffingspercentage werd gesteld op 1.5 en besloten dit te brengen op het cijfer 1, evenals vorig jaar. CADZAND. In de raadsvergadering is goedge keurd de ontwerp-regeling nieuwe jaarwedden; de rekening over 1925 der gezondheidscommissie voor Ocstburg en Omstreken; aangehouden bespreking wij ziging tarief van stroomlevering; vergoeding tramkos- ten voor Christelijk schoolbezoek; het te veel aan kasgeld bij den Ontvanger wordt rentegevend uit gezet. COLIJNSPLAAT. De ingelandenvergadering van den Nieuw Noord-Bevelandpolder beschikte afwijzend op het verzoek bijdrage in de kosten verbetering Over weg; wel bereidverklaring tot onderhoud. Besprekin gen werden gehouden over: verharden en onderhoud van verschillende wegen en dijken, rioleering en aan leg waterleiding in vereeniging met andere polderbe sturen en particulieren; vaststelling rekening over 1925-1926 in ontvang ƒ47.097.62, uitgaaf 39.388.98, saldo 7.708.64; vaststelling begrooting 1926-1927 op' 26.563.86; dijkgeschot is gebracht op ƒ24.50 per H.A.; in het vervolg worden ook de vroonen en vrij landen belast. DOMBURG. Het onderzoek voor de verlofgan gers lichting 1914 en 1917 zal plaats hebben op Vrij dag 4 Juni in de openbare lagere school. DRIEWEGEN. In den Raad is de begrooting over 1926 gewijzigd; de aansluiting aan de waterleiding niet verplichtend gesteld; Mej. S. S. de Vlieger ontving tegen 16 Augustus eervol ontslag als onderwijzeres; goedgekeurd is de begrooting Vleeschkeuringswet 1927, en vastgesteld de nieuwe salarisregeling van Burge meester, Secretaris, Ontvanger en Wethouders; en de bijdrage in de kosten onderhoud wegen Waterschap Ellewoutsdijk. ELLEWOUTSDIJK. In de ingelandenvergade ring van het Waterschap Ellewoutsdijk geschiedden mededeeling eener geldleening groot 28.000.rente 4lj., pet., voor kostendekking buitengewone werken; vaststelling rekening over 1925, ontvang 66.921.05"', uitgaaf 63.296.37; begrooting 1926 in ontvang en uit gaaf op 70.029.42; overwogen is het plan de be bouwde eigendommen in het dijkgeschot op te nemen; toetreding als lid van den Zeeuwschen Polderbond; afgewezen verzoek bijbetaling schade (door storm schade) van den aannemer Jan Verheijke, wegens te lage tariefprijzen en terugbetaling boete; bijdragen ver leend in de onderhoudskosten van wegen aan de ge meenten Driewegen en Ellewoutsdijk; en bespreking over aanslag der vroonen in het buitengewoon geschot. GOES. 8 Juni aanbesteling en aanwijzing op 2 Juni, bouw Ziekenhuis aan den Kloetingschen Weg. Op 25 Juni wordt te Goes een ringrijderij gehou den met deelname van tilbury's en ruiters te paard, terwijl tevens het stoeltje rijden beoefend wordt. De Ocstsingel is nade grondige verbetering en bestra ting voer het verkeer opengesteld; een flinke opknap- ping, die het drukke verveer ten goede zal komen. Met den bouw van 20 huizen op de Schuttersweide, aanbesteed vanwege de Gemeente, wordt dezer dagen aangevangen; elke woning zal bevatten 1 groote, 3 kleine kamers, en kunnen met Januari a.s. betrokken worden. Ontslag is verleend aan Mevr. J. C. van Eysbergen, wed. H. M. van Vulpen, als collectrice der Staatsloterij. De Zeeuwsche Dambond heeft in café Flora" haar jaarvergadering gehouden. In de jaar vergadering van het „Groene Kruis" is als Voorzitter opgeteden de heer L. Duvekot. Uit het jaarverslag is gebleken een flinke toename van leden, hetgeen een batig saldo leverde van 430.15r'; subsidie werd ver leend aan de Goesche Wijkverpleging voor T.b.c.- patiënten; besprekingen zijn gehouden over een nieu we zieken-auto en instellen eener boete voor de be schadiging of bederven van in bruikleen gegeven goe deren; in 1927 zal de Vereeniging 25 jaar bestaan. Het jaarverslag, uitgebracht in de vergadering der Ge zondheidscommissie (district Goes) bracht in herinne ring het overlijden van het lid, den heer G. v. d. Hoek, en benoeming nieuw lid, dhr. L. H. v. Berk; in 1925 werden 10 vergaderingen gehouden; advies werd ge geven bij te bouwen woningen in Ovezande; voldoe ning werd uitgesproken over het Bouwplan III te Goes; geen bezwaar gemaakt tegen uitbreidingsplannen van Kloetinge; toezegging uitoefening controle op de wa tervoorziening in woningen niet aangesloten aan de waterleiding; dat een gemeentelijk slachthuis te Goes voorkeur verdient bij afzonderlijke particuliere slacht plaatsen; over typhusbestrijding, deze kwam nog steeds voor te Borselen, waardoor de wenschelijkheid werd uitgesproken tot aansluiting aan de waterleiding; dat de algemeene gezondheidstoestand in district Goes goed is; de sterfte niet groot, wederom afname gecon stateerd van het geboortecijfer; over woningen te kort, te weinig particuliere woningbouw; groote hygiënische verbetering verkregen door het dempen der slooten langs den Stationsweg; adviezen verstrekt inzake on- bewocnbaarverklaring; Malaria kwam bijna niet voor, niettegenstaande het vele grondwerk, verricht voor den nieuwen spoorwegaanleg, Dezer dagen is de nieuwe auto-zaak van den heer P. Louisse aan den Westwal geopend De Nijverheidstentoonstelling „Nijtengo III" zal 21 Juni geopend worden; vele attracties. Alhier is opgericht een amateurs-fotografenclub, De Vereeniging „Toonkunst" heeft onder leiding van den heer Otto Lies uitmuntend geslaagde uitvoeringen ge geven van Handels Samson" in de Prins van Oranje

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 10