ONS ZEELAND 11 op 18 en 19 Mei. Voor de schoonmaak der sluis deuren (Goesche Sas) is bij aanbesteding ingeschreven door T. Nonnekes voor j 1479.en G. J. Hollestelle voor 1557.gunning is aangehouden. Alhier is een afdeeling van den nieuwen bond van koffie huishouders opgericht. Het voorloopig Comité, be- oogende de oprichting eener Vereeniging inzake Be roepskeuze, heeft een goed bezochte bijeenkomst ge houden. Spreker van den avond was de heer L. M. Kool, directeur van het bureau Beroepskeuze te Rot terdam; een tweede vergadering zal binnenkort ge houden worden. GRAAUW. Het loongeschil tusschen landbouwers en arbeiders is beslecht ten voordeele van de land- bouw-arbeiders. s GRAVENPOLDER. In de vergadering van het Waterschap 's Gravenpolder is de rekening over 1925- 1926 goedgekeurd; de begrooting over 1926-1927 vast gesteld op ƒ5614.02 en het dijkgeschot verminderd met ƒ2.en gebracht op 13.per H.A.; herbe noemd tot gezworene de heer D. Boonman. HANSWEERT. De bazaar, gehouden ten voor deele van de Ned. Herv. Gemeente, is buitengewoon geslaagd, druk bezoek, opgewekte stemming, mooi ver sierde verkooptenten, goed resultaat, 925.netto opbrengst. Voor de verloting kon het prijzental tot 100 worden opgevoerd. HEINKENSZAND. De Raad stelde het vermenig- vuldigingscijfer vast op 1.5 (v. j. 1), de gunning voor den bouw van een noodwoning is gekomen aan H. v. 't Westeinde te 's Heerenhoek. HOEDEKENSKERKE. Op de aanbevelingslijst voor Secretaris-Ontvanger Burgerlijk Armbestuur ko men voor de heeren P. J. Verburg en Jac. Walraven. Voor de vacante betrekking van assistente aan de O. L. School hebben zich 5 sollicitanten aangemeld. HULST. Tot dijkgraaf van den Melopolder is benoemd de heer René Verhaege in de plaats van zijn overleden vader. KAPELLE. In de jaarvergadering der leden van den Tuinbouwcursus is besloten tot het houden eener tentoonstelling van fruit-, groenten-, bloemen- en bijenteelt, tuinbouwgereedschappen, enz., en tot het maken eener excursie naar Zundert met autobussen. De verschillende scholen houden uiteenloopende aanvangstijdstippen der lessen op de scholen, in ver band met den Zomertijd. Tot keurmeester van de Veilingsvereen. Kapelle-Biezelinge en Omstreken is be noemd de heer L. Verhulst te Biezelinge. In de ver gadering der Veilingsvereeniging zijn besprekingen ge houden over emballage-regeling, verpakking en veran derde betalings-voorwaarden. In het afgeloopen jaar is geveild voor een totaal bedrag van 397.019.96. KLOETINGE. Het kiescollege der Ned. Herv. Kerk heeft voor de vacante predikantsplaats, uit een gros-tal, een 12-tal geformeerd. In de Raadsver gadering geschiedde mededeeling van het vertrek uit de gemeente van het raadslid Q. Trimpe; met groote waardeering werd dit afscheid herdacht. Bespre king electrificatie aangehouden; over bestrating Markt veld; eervol ontslag verleend aan den onderwijzer, den heer A. P. Bosdijk; behandeling nieuwe salaris-rege ling; begrooting over 1925-1926 gewijzigd; en goedkeu ring verkoop van de leegstaande barak. KORTGENE. In den Raad is besproken de nieu- we jaarwedde-regeling; wijzigingen aangebracht in de begrcotingen over 1925 en 1926 naar aanleiding nieuwe rekeningsvoorschriflen; bespreking over de tegemoet koming volgens art. 13 L. O. wet. Schenking van 17C0.-- door de Vereeniging Landbouwbelang aan de Gemeente in verband met de nieuwe voorwaarde voor het houden van een loterij. KOUDEKERKE. Als raadslid is in de gehouden gemeenteraadsvergadering toegelaten de heer L. Ge- schiere Lzn., in de plaats van den overleden heer Adriaanse; bespreking over: rioleeringsplan van de Breestraat; over de questie onrechtmatige oproeping voer den militairen dienst; over beschikbaarstelling school voer een te houden bazar voor het nieuwe orgel in de N. IT. Kerk; aankoop van grond; gunning van straatmakerswerk aan den hoogsten inschrijver, niet inwoner der Gemeente; vaststelling percentage H. O. op 3' 2 pet.; bespreking over demping sloot bij Moes- bcsch; veibetering van den keiweg; voorziening van drinkwater aan bewoners van den Lagenweg; over een muziektent en over werkloosheid. KRABBENDIJKE. Door den heer Jac. Welle- rran is ontslag aangevraagd als dijkgraaf van den Maagspolder. Ds. Hofman is beroepen te Rijssen bij de Geref, Gemeente. KRUININGEN. De jaarlijksche inspectie van verlofgangers zal gehouden worden op 19 Juni in het gemeentehuis. MIDDELBURG. Dezer dagen heeft de installatie plaats gevonden van het Bestuur der Stichting „Her stellingsoord Westhove" te Ocstkapelle (schenking van de overleden douairière W. A. Graaf van Lynden), In de gehouden vergadering der V. P. Z. zijn belang rijke besprekingen gevoerd over de reclame van de Veevoederfabriek „Zeeland", de bijdrage aankoop kui kens en broed-eieren, en over medewerking bij de eierenveiling. Departement Middelburg der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen stelde in hare ver gadering vast de begrooting over 1926-1927, en keurde de rekening over 1925 goed van de Nutsspaarbank en Hulpbank; machtiging werd verleend de spaargelden ook te beleggen in buitenlandsche Staatsschulden en solide buitenlandsche ondernemingen. Aanbeste ding door den Rijkswaterstaat alhier, van verschillende werken, behocrende tot die van 't Kanaal door Wal cheren, waarvan de raming is 32.950.Laagste inschrijver S. v. d, Straaten Jr. te Hansweert, voor J 33.600.Tevens zijn ook de werken aanbesteed behoorende tot het onderhoud en de verbetering der kustverdediging. Het Drankweercomité verkocht vele blauwe bloempjes en hield een bijeenkomst in „Mercurius", waaraan medewerkte het Zangkoor der Nationale Chr. Geheel-Onthoudersvereeniging. Spre kers waren Ds. Reus van Westkapelle en dhr. Poppe van Bergen-op-Zoom. De Vereeniging „Industrie- en Huishoudschool" heeft dezer dagen hare jaarver gadering gehouden; de school werd in 1925 bezocht door 245 leerlingen; onderricht werd gegeven aan 267 leerlingen, waarvan 40 leerlingen uit naburige gemeen-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11