ONS ZEELAND 13 gunstige uitkomsten van het nader overleg met Dr. Wortman, inzake den „Ziekenhuisbouwwaardoor een belangrijke verlaging van kostprijs voor nieuwbouw is verkregen, benevens van den prijs per verpleegdag. Een en ander brengt B. en W, tot het voorstel een nader besluit te nemen voor den bouw van een Zie kenhuis aan den Hoogenweg, hoek Kerkhoflaan, waar van thans de kosten worden geraamd op 420.000. Een contractwijziging stellen B. en W. voor met de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" inzake verhuring grond en loods op de landtong tusschen de le en 2e binnenhaven; en garantie te verleenen voor een 41/2 pet. leening groot 133.000.ten behoeve van de Woningbouwvereniging „Goed Wonen"; voorstel tot grondverkoop aan den Boulevard Bankert, aan de Scheldestraat en Van de Manderestraat. Met de Pinksterdagen zijn in Grand Hotel „Britannia" opge treden „The English folk Danse Society" uit Londen. Deze Vereeniging stelt tot doel herleven van oude volksdansen. Dit gezelschap oogst alom veel bijval. De concerten in het Bad-Paviljoen „Wilhelmina" zijn Zaterdag aangevangen; op de beide Pinksterdagen werden daar ook matinée's gehouden. VROUWEPOLDER. Mededeeling geschiedde in de Raadszitting dat Mej.Beekes hare benoeming tot onderwijzeres in de nuttige handwerken niet kan aan nemen, en werd besloten geen gevolg te geven aan de uitnoodiging tot nadere (mondelinge) toelichting in zake Openbare Lagere School te Gapinge; goedkeu ring verwierf de nieuwe regeling der salarissen. WEMELDINGE. De Raad besloot een voorschot te verleenen aan het Bestuur der Bijz. School voor het bestrijden van gewone onderwijs-uitgaven over 1926; wijziging werd gebracht in het plan tot straatverbete ring; besprekingen over en vaststelling van de nieuwe jaarwedden; wijziging en goedkeuring van de begroo ting Burgerlijk Armbestuur en vaststelling van begroo- tings-wijzigingen over 1925-1926; goedkeuring verwierf het aangaan eener geldleening voor verbouwing van de dokterswoning; het vermenigvuldigingscijfer werd vast gesteld op 0.8 (evenals vorig jaar); besprekingen over aanleg van een verbindingsweg van Bonzy- naar den Breedenweg; over de electriciteits-voorziening en ta riefregeling industriegas. WISSENKERKE. Mevr. Wed. W. J. Vader van 's Gravenpolder heeft het bosch, behoorende tot Huize „Sorgwijck" welwillend afgestaan voor het gehouden Zendingsfeest, waaraan deelnamen het muziekgezel schap „Apollo" en de Zangvereeniging „Hosanna". In tegenwoordigheid van den Burgemeester en vele belangstellenden heeft de eindles plaats gevonden van den Landbouw-Huishoudcursus. Aan verschillende cursisten werden diploma's uitgereikt. YERSEKE. In de gehouden Raadszitting werden mededeelingen gedaan over: aanneming benoeming tot lid van 't Burg. Armbestuur door den heer G. Daane; verslagen van de Chr. Wijkverpleging over 1925; der Commissie van Toezicht op het L. O.; verschillende verbeteringen voor de scholen worden gevraagd; der Commissie tot Wering van Schoolverzuim; der Com missie voor de behoeftige werkloozen; afwijzend be schikt op aanvraag bijdrage Mobilisatie-kruis; verzoek om vermindering in den vergunningsrecht-aanslag we gens de algemeene malaise in het café-bedrijf. Vast stelling nieuwe regeling der salarissen; bespreking over gratis gebruik van schoollokalen door het Nutsdeparte- ment; afschrijving schoolgelden; vaststelling kohier honden- en straatbelasting; goedkeuring der wijzigin gen in de begrooting voor gasbedrijf en der gemeente- begrooting; bespreking over het bestraten en noleeren van de Damstraat en de Burenpolder, waarvoor geen publieke aanbesteding; vaststelling vermenigvuldi gingscijfer op 0.9 (v. j. 1); bespreking over electrifi- catie der gemeente, niet aangenomen in verband met de schuld, drukkende op het gasbedrijf; de rondvraag leverde allerlei. ZEELAND. Zeeuwsche boerenmeisjes uit ver schillende deelen der provincie, zijn onder leiding van den Secretaris van Vreemdelingenverkeer in Zuid- Beveland (dhr. G, Houtekamer) overgestoken naar En geland, voor het toonen der Zeeuwsche kleedij en ver spreiding van folders van de Vereeniging van Vreem delingenverkeer uit Middelburg en Maatschappij Zee land ter bevordering van het bezoek aan Zeeland. BURGERLIJKE STAND. COLIJNSPLAAT. Geboren: Elisabeth N. Hooger- heide, Thomas L. Serier, Neeltje v. d. Weele, Pieternella L. Janse. Gehuwd: Adriaan Wilderom en Lena Boot. GOES. Geboren: Abrah. J. Rottier, Hein Ehrhardt, Marinus L. v. d. Schraaf. Gehuwd: Marius Theodoor A. v. Bruggen en Jacoba Molhoek; Augustinus G. Verest en Johanna Mange; Willem van Strien en Catharina Sturm. Overleden: Franciscus Hagen, S. Verwen, A, Blondel, Adriaan Does, Wilhelmina Smit. IERSEKE. Geboren: Pieternella J. v. d. Werke, Jacobus Scheele, Janna Pieternella v. Es, Jan Weststrate. Gehuwd: Leunis de Jonge en Johanna M. Pekaar. KORTGENE. Getrouwd: Marinus Post en Maria P. Roozen. KOUDEKERKE. Getrouwd: K. Wielemaker en L. Huysman; A. Wiersinga en A. W. Toebes; M. Joziasse en P. Koole; K. Wielemaker en C. Brasser. Geboren: Dochter van A. Reijnhout geb. Adriaansen; Zoon van F. Maas geb. Bassie; 2 Zoons van A. C. v. d. Borch tot Verwolde van Vordenvan der Feltz. KRUININGEN. Geboren: Adriaan Bauer. MIDDELBURG. Geboren: Zoon van C. A. Gue- quierreBal; Zoon van J. C. W. J. ValkKentin; Doch ter van J. Poelmanv, d. Linde;'Zoon van A. C. van Langeraadde Waard; Zoon van M. JacobseWiele maker; Zoon van P. VaderVisser; Zoon van P, A. Ver meulende Rooy. Getrouwd: P. A. Buys en H. E. Does; G. J. Baars en M. E. Raats; J. C. van Wezel en M. S. Goeman; M. van Westen en J. J. Nijpjes; H, A. Joosten en M. J. Huys; J. Roelans en W, A. de Groote. Overleden: A. J. v. Wijk; M. Pijpe, K. Gijvat, M. M. Vroonland, T. A, v. Roeyen, C. C. Dijkwel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13