14 ONS ZEELAND SOUBURG. Geboren: Pieter J. Muskes. Over leden: Aarnout de Buck. VLISSINGEN. Geboren: Zoon van M. Polderman Kokelaar; Dochter van M. KappenEveraers; Zoon van M. T. A. v. BroekhuizenSies; Zoon van L. Lommers Geljon; Zoon van J. J. Pootde Bruyne; Zoon van M. RickwelSohier; Zoon van J. RouwWille; Zoon van K. J. v. Vlietde Nooyer; Zoon van M. M. Everaert Wijnands; Dochter van M. E. Roodv. d. Oever; Zoon van K. de Keijzerde Pagter; Dochter van T. H. Smits Blondé; Dochter van VeldhuisStekelenburg; Zoon van C. A. HuibregtseDe Ridder; Zoon van J. Dingemanse Schroevers. Getrouwd: J. C. Eiff en A. M. Sanderse; W .Blaasse en M. de Nooyer; D. de Smit en C. J. Mar- chand; H. Baart en F. Filius; J. de Jonge en M. T. Won- dergem; A. de Bart en N. de Nooyer; J. v. d. Berg en R. M. Mortier; J. Theune en J. Slabber; A. Burgers en F. S. Poppe. Overleden: H. Blaauw, S. T, Behage, J. M, Jongenelen, C. Boone, J. C. Terwoert, J. de Pagter, P. de Visser, WESTKAPELLE. Geboren: Adriana M. Brasser. Getrouwd: Lourus Hekkebus en Neeltje Fontenhoofd. ZJERIKZEE. G e b oren: Dochter van J. v. Beveren-- Schomen; Zoon van G. J. L. de VosLammers Zoon van J. Kristalijr.Viergever. Overleden: C. Aleman, P. v. d. Wulin, B. J. van de Vate, A. Poldermans. VEREENIGINGS-NIEUWS, AMSTERDAM. Vereeniging „Zeelandia". Voorzit ter: W. J. Nobels; Secretaris: J. J. Claassen, Java- straat 66 I. 's GRAVENHAGE. Vereeniging „Zeelandia". Voor zitter: A. K. Vogel; Secretaris: H. Verstrate, Hooge- zand 21. HAARLEM. Vereeniging „Zeeland". Voorzitter: J. C. Heyblom; Secretaris: A. van Krieken, Spaansche Vaartstraat 86. NIJMEGEN. Vereeniging „Zeelandia". Voorzitter: H. L. F. de Kat; Secretaris: J. Polderman, (adres ROTTERDAM. Vereeniging „Zeelandia". Voorzit ter: S. Blaas; Secretaris: B. M. de Ligny, Agniese- straat 106a. UTRECHT. Vereeniging „Ons Zeeland". Voorzitter: J. R. van der Moer; Secretaris: W. H. Augustijn, Wei straat 18bis. CORRESPONDENTIE. (Beantwoording van brieven enz. geschiedt in deze rubriek, tenzij postzegel voor ant woord is ingesloten). Gidsen van de Stoomvaart Maatschappij „Zee land", geannonceerd in vorige nummers van „Ons Zee land", zijn verzonden aan den heer Er. te Amster dam, dhr. W. te Utrecht, en Mej. B. den Haag. L. S. Van bevriende zijde ontving ik het ver zoek te willen berichten of ik ook bereid ben, aan niet leden der Zeeuwsche Vereenigingen, inlichtingen te verstrekken. Deze vraag, die ik reeds bevestigend be antwoordde, lijkt mij van voldoende beteekenis, om ook in deze rubriek nader te behandelen. Met het instellen mijner belanglooze inlichtingendienst, heb ik gemeend iets te kunnen doen voor de Zeeuwen in 't algemeen. Het is misschien goed eens mede te deelen, aan allen, die in een of ander opzicht wenschen ingelicht te worden en van meening zijn door de vraag aan mij te stellen, daarmede iets te zullen bereiken, dat ik gaarne bereid ben, hunne vragen te beantwoor den of eventueel door te zenden aan hen, die ik meen in staat te zijn van antwoord te kunnen dienen. Dan is mij ook gevraagd, of het mogelijk is voor een gezelschap uit Zeeland, dat eenige groote steden in Holland enz. zou willen bezoeken, goede plaatse lijke gidsen te verschaffen. Het komt mij voor, dat in 't algemeen genomen, hiervoor te zorgen is. Eventueele reislustigen durf ik reeds bij voorbaat verzekeren, dat zij aan hun bezoek een zeer aangename herinnering zullen bewaren, doordat de besturen der Zeeuwsche Vereenigingen het zich tot een eer zullen rekenen, hun stamverwanten behulpzaam te zijn. Indien men dus van uit Zeeland dergelijke plannen wenscht door te zetten, schrijve men dat zoo spoedig mogelijk aan den Vereenigings-Redacteur. (Men sluite evenwel post zegels voor antwoord in.) Ik heb nog steeds geen opgave van groentenhande- laren, in de groote steden van Holland enz., ontvangen, die „Zeekraal" willen verkoopen. Pension- en Hotel houders in Zeeland, uwe adressen zie ik gaarne tegemoet. De heer A. K. V. te 's-Gravenhage. Dank voor uw warm gesteld schrijven! Wij waardeeren ten zeerste dit blijk van instemming met onze pogingen om door middel van „Ons Zeeland" een gezond provincialisme te kweeken en te onderhouden en begroeten in U naar wij hopen een man van de daad, die door medewerking en pro paganda ons blad zedelijk en financieel steun wil (en dus zal) verleenen. Uitgever en Redactie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14