Sportrubriek Qymnastiekfeest te Tholen. ONS ZEELAND 5 Per extra-tram werd daarna de terugreis aanvaard naar Terneuzen, dat te 5.25 werd bereikt, en voort gezet per Provinciale boot naar den overkant der Schelde. IWA' TWÖLfc* De jubileerende Vereeniging. (Foto Magnée.) Op Woensdag 12 Mei j.l. vierde Vereeniging Olym pia" haar 25-jarig bestaan in ,,Non Semper". Nadat het scherm was opgegaan en een openings- groep van de jubileerende vereeniging op het podium was opgesteld, riep de Voorzitter, de heer G. Amsing Jr., den talrijke aanwezigen het hartelijk welkom toe, waaronder voornamelijk de plaatselijke autoriteiten en de verschillende besturen van Zustervereenigingen en den Turnkring West-Brabant. Zoowel door de plaatselijke vereenigingen als voor „Olympia" van Zierikzee en „U.D.I." van Bergen op Zoom, werd het publiek verrast op eenige keurig uit gevoerde vrije oefeningen als met stok en aan het rek. Na de pauze trad de Voorzitter in een kort historisch overzicht der vereeniging, die tijden van bloei, maar ook van groot verval heeft gekend, doch dank zij de energie van vooraanstaande mannen in de beweging, is „Olympia" niet alleen blijven bestaan, maar zelfs een krachtige boom geworden. Niet dat zij reeds haren vollen wasdom heeft be reikt, integendeel is er nog plaats voor velen, en met aandrang werd de ouders op het hart gedrukt hunne jongens en meisjes naar de gymnastiek te zenden, op dat zij tot eigen genoegen de vrucht van een gezonde oefening mogen ervaren. Hartelijk dank werd gebracht aan het Gemeentebe stuur en aan het departement Tholen van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. Eveneens dank aan allen die door hunne aanwezig heid of op andere wijze belangstelling in dit jubileum hebben betoond. Daarop werd door een comité, bestaande uit de dames WagthoReijers, van der HoevenTom, Hat- tinkTaal en den heer Th. R. Lunenburg, namens de burgerij en bij monde van eerstgenoemde een prachtige vereenigingsvlag aangeboden. Door de jongedames I. Duivendijk en P. van de Zande werd de blauwzijden banier met het wapen der gemeente in de stadskleuren sierlijk ontplooid. Na een hartelijke gelukwensch van mevrouw Wagtho zengen alle aanwezigen het forsch gymnastenlied. Namens het gemeentebestuur werd „Olympia" in den voorzitter gecomplimenteerd door den burgemeester. De heer Bakker van Bergen op Zoom bracht in een kernachtige rede den groet en de gelukwensch over van den Kring West-Brabant van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. De te houden demonstratie beschouwde hij als een vruchtbare propaganda. Als blijk van erken telijkheid en hulde voor de bewezen diensten werd aan den directeur C. Bijl een zilveren medaille aan geboden, waarbij de aanwezigen een stormachtige ova tie aan den gedecoreerde brachten, Officieele ontvangst der besturen op het Stadhuis. (Foto Magnée.) Namens het fantaregezelschap „Concordia" en het dep. Tholen van het Nut werd „Olympia" een bloe menhulde gebracht en van harte bij monde van den heer Wagtho geluk gewenscht. Luitenant Coumou bracht den zustergroet over van „Rust Roest" van Zierikzee en huldigde „Olympia" met haar jubileum, door den voorzitter een bloemen mand te offreeren. De heer Huvers wenschte namens het jeugdige Thoolsche Kamermuziekensemble „Olympia" hartelijk geluk met haar jubeleum. Mej. C. van Os bood den voorzitter een boupuet levende bloemen aan. De heer Amsing betuigde allen de hartelijke dank van „Olympia" voor de hulde haar gebracht en sprak de hoop uit, dat zij, gedragen door sympathie van zoo-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5