ZeeuwenBezoekt Café „De Trocadero" Vrouwenrubriek 6 ONS ZEELAND velen, nog verder in bloei moge toenemen. Als blijk van erkentelijkheid werd aan de dames Wagto—Reijers, van der HoevenTom en HattinkTaal en den heer Lunenburg het eerelidmaatschap der vereeniging aan geboden. Tot slot gaf U. D. I. uit Bergen op Zoom en Olympia nog een paar keurig uitgevoerde nummers, welke een luid applaudissement ten deel vielen. Het opstellen van den stoet. (Foto Magnée.) Des voormiddags hadden in het gymnastiekloqaal der U. L. 0. school de kringwedstrijden plaats met den navolgenden uitslag: Driekamp meisjes 14 jaar en jonger le prijs ,,U.D.I." Bergen op Zoom zilv. med. van den heer N. Visser te Zierikzee en 2e prijs „Olympia" te Tholen. id. jongens 14 jaar en jonger le en 2e prijs U. D. I., als voren. id. Jongens 15 jaar en ouder le U, D. I. en 2e prijs zilv. med. van Burg. en Weth. van Tholen, dezelfde, Kringwedstrijden dames 1 N. de Jong van Sparta, 2 W. Wakkee van U. D. I. en 3 H. Smerda van Prins Hendrik van Breda. Toestelprijzen: dames, brug C. Verduit van U.D.L, ringen, W. Wakkee, van U.D.I. paard: M. Hoedel- mans. vrije oefeningen, M. Hoedelmans, van Sparta. Toestelprijzen: heeren, rek, H. Cornelisse, van U. D. I., brug, P. Hoedelmans, van Sparta, ringen A. Jansen, van U. D. I., paard dezelfde, vrije oef. H, Verkooijen, van Prins Hendrik van Breda. Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert Zeeuwsche Moeder Zeeuwsche Kinderen. Godsdienst, Menschheid, Vaderland Alle heil der nageslachten, Rust op U, alleen, o Moeder, Ligt besloten in Uw hand. BILDERDIJK. ,,Het Zeeuwsche volk was door alle eeuwen heen een volk van stoere eerlijke mannen en flinke vrouwen," Deze woorden las ik eens, toen ik bladerde in oude papieren, en iets verder was een stille bede neerge schreven, „dat het tot in lengte van dagen zoo zou mogen blijven," Onwillekeurig heb ik de laatste jaren meermalen aan deze woorden moeten denken, telkens weer, als ik klachten hoorde over den decadenten tijd, waarin we leven, te'kers weer, als ik sprak met afstammelingen van een volk, dat vóór den oorlog om zijn trouw en degelijkheid bekend stond en waar nu wuftheid en lichtzinnigheid hoogtij schijnen te vieren. En als ik dan de opmerking maakte, dat ik het niet voor mogelijk gehouden had, dat de kinderen van een dergelijk volk ooit zulk een weg zouden bewandelen, kreeg ik ten antwoord: „Och, andere tijden, andere zeden. De aard van ons volk is door allerlei invloeden van buitenaf totaal veranderd. „Invloeden van buitenaf. daarvoor zijn we zélfs in ons kleine, overigens verafgelegen Zeeland niet ge heel en al veilig, die kunnen overal komen; en als we de echte Zeeuwsche eigenschappen liefhebben, dan hebben wij, ja vooral wij, Zeeuwsche Moeders, er voor te waken dat het komende geslacht, onze kinderen door niets minderwaardigs van buitenaf beïnvloed worden. Menige moeder gaat geheel op in de lichamelijke verzorging van haar kinderen en zij beseft niet, dat juist haar invloed, ook op geestelijk gebied, zoo on eindig groot kan zijn. O laat ons toch de taak, die ons op de schouders gelegd is, niet te licht opvatten, de moeilijke taak van opvoeden. Maar al te gauw zijn ze voorbij de jaren, waarin de kinderen óns behooren, De dichter Scheffer zeide: ,,Ga vlijtig met Uw kinderen om, zij blijven kort Uw eigendom". Wij mogen ze niet loslaten, geen week, geen dag, wij moeten met hen meeleven en trachten hun gedachtengang te volgen, hen zooveel mogelijk te begrijpen, steeds geduldig naar al hun verhalen te blijven luisteren, zóó dat zij hun onbevangen vertrouwelijkheid niet laten varen, en geen moeite doen, het kleinood van hun groeiend bewustzijn voor moeders blikken in veiligheid te brengen, zóódat daar geen invloeden van buitenaf kunnen komen, zon-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 6