41mm ROOMBOTER Melk, al of niet gepasteuriseerd Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek „WALCHEREN" Grootste en meest moderne inrichting in Zeeland Nieuwe Fabriek totaal bebouwd oppervlakte van 2200 M2 ONS ZEELAND 11 Singel Tel. 83 MIDDELBURG Wal Telef. 120 VLISSINGEN: Aagje Dekenstraat, Tel. 66 voorzien van het Rijkscontrölemerk wordt ook per postpakket verzonden Gedeponeerd Fabrieksmerk ZEEUWSCHE KRONIEK. AAGTEKERKE, Bij Kon, besl. is benoemd tot bur gemeester dezer gemeente, de heer J, Bosselaar. In de gehouden raadsvergadering werd het nieuwe lid be- eedigd, de heer A. Verhage; besloten is tot aansluiting bij het Centraal Archief voor Maatsch. Hulpbetoon; be sproken de verontreiniging van het voetpad bij den Dom- burgschen Molen en op den Kloosterweg en verder het schelpen vervoer, BAARLAND. Ds. A, van Wijngaarden, alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Hillegersberg. (Ger. Kerk). BIERVLIET, De Raad der gemeente besloot tot nieuwbouw eener school op de Stadswei; aan de auto busonderneming werd toegestaan op Zondag niet te rij den; besproken is Cussonbanden voor de motorbrand spuit; en over eene rekening van de R. K. Ziekenverple ging te Goes betreffende verpleging van een kind uit Biervliet, (gevallen uit den trein bij 's Heer Arendskerke), Tot lid dagelijksch bestuur van het Waterschap Bier vliet, is gekozen de heer F. Haak, in de plaats van het overleden lid, den heer Ch, van de Waeter. BIGGEKERKE. Herbenoemd tot burgemeester de heer L. Simonse, BORSELEN, Ter herdenking van het 60-jarig be staan der Vereeniging Volksonderwijs hield de afdeeling Borselen eene feestvergadering. Ingelanden-vergadering van den Van Citterspolder stelde de rekening over 1925- 1926 vast in ontvang op 1383.69, uitgaaf 1054.55; de begrooting voor 1926-1927 in ontvang en uitgaaf op 1355.85; dijkgeschot op 7.50 per H.A., en besloot tot toetreding tot den Algemeenen Zeeuwschen Polderbond. De rekening over 1925-1926 werd door Ingelanden-ver gadering van den Koningspolder vastgesteld in ontvangst 1389.14, uitgaaf 1107.00"1; keurde de begrooting over 1926-1927 goed in ontvang en uitgaaf op 1171.28"; stelde het dijkgeschot vast op 9.per H.A. voor de schotbare gronden, en voor de vroonen op 7.50 per H.A.; benoemde tot dijkgraaf den heer Jan van 't Westeinde en tot plaats vervanger den heer Jacob op het Hof, en besloot toe te treden tot den Algemeenen Zeeuwschen Polderbond. BRESKENS. -Alhier is overleden de heer C. E. A. Niermans, in leven gep. officier O. I. L. en secretaris ontvanger dezer gemeente. BRUINISSE. In de vergadering van Schippers- en Visschersbelang alhier is besloten tot oprichting eener Coöperatie voor den Mosselhandel en tot het houden eener gemeenschappelijke vergadering te Zierikzee voor de prijs vaststelling in vereeniging met belanghebbenden uit Zie rikzee, Tholen, Ierseke en Clinge. In den gemeenteraad werden mededeelingen gedaan over verschillende uitge voerde werken door de werkloozen; besloten is de werk verschaffing te doen eindigen; aangenomen de nieuwe re geling van jaarwedden van Burgemeester, Secretaris, Wet houders en Ontvanger; besprekingen gehouden over ver zoek Schippersvereeniging tot vermindering huur hunner ligplaatsen; benoemd zijn afgevaardigden voor de alg. verg. Waterleiding Maatschappij SchouwenDuiveland; voorstel tot wijziging statuten in zake garantie-stelling Waterleiding; tot weger aan de gemeente-weegbrug werd benoemd de heer M. J. Padmos; en besloten tot vaststel ling der wijziging begrooting 1925; besprekingen gehouden over uit te voeren werken aan den straatweg, COLIJNSPLAAT. In de gehouden Ingelanden-ver gadering Nieuw-Noord-Bevelandpolder werd besloten een overeenkomst aan te gaan met den Wissekerkepolder over onderhoud voor gemeenschappelijke rekening van den Wissekerkschen weg en verharding Magasjesweg; de ver breeding van de steenglooiing in eigen beheer uit te voeren. DOMBURG. Ds. H. J. Hak alhier heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Alkmaar aangenomen, DREISCHOR. Tot burgemeester herbenoemd de heer E. H. P. van Nahuijs, secretaris der gemeente. GOES. Aan den betrouwbaarheidsrit door Zuid-Be veland en Walcheren, uitgeschreven door de motorclub „Zeelandhebben 32 inschrijvers deelgenomen. De mu ziektent op de Groote Markt is van een verbeterde ver lichting voorzien. In de vergadering van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk, alhier, zijn wanhoopskreten geuit in zake de financiering der herstellingswerken aan de Mag- dalenakerk. Gesproken werd over gedeeltelijke afbraak. De Zendingsdag „Classis Goes" der Geref. Kerken, ge houden in den boomgaard van den heer J. de Bokx, is goed geslaagd, zeer mooi werk, verschillende predikanten voerden het woord. „Hosanna", de muziekvereeniging, begeleidde de gezongen liederen. Aan de gemeente is bij Min. beschikking een jaarlijksche bijdrage verleend van 500.als tegemoetkoming in de exploitatiekosten der te bouwen (20-tal) arbeiderswoningen. B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot den aanleg van een deel der straten in Bouwplan III, waarvoor de kosten worden begroot op plm. 45.000.de factor voor het plaatselijk inkomen vast te stellen voor 1926-1927 op 0.95 (in 1925- 1926 was het cijfer 1.05, en daarvoor in 1924-1925 1.15); tot ontbinding huur gebouw rijks-dagnormaalschool en een geldleening aan te gaan tot een bedrag van 219.721.58, noodig voor conversie en uit te voeren werken. 5 Juni groot diner der Vereeniging Delftsche Ingenieurs in Hotel „Centraal" en ontbinding der excursie door Zeeland. 8

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11