12 ONS ZEELAND Juni aanbesteding bouw Ziekenhuis R.K. Ziekenverpleging ,,St. Joanna", architecten Van Groenendael en Dekker. 9 Juni aanbesteding van werken door het Bestuur van het Waterschap „de Breede Watering bewesten lerseke. 10 Juni Algemeene Ledenvergadering in de Prins van Oranje van de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek „Zeeland 11 Juni wordt alhier gehouden de 6e Provinciale Ge reformeerde Diaconale Conferentie. 's GRAVENPOLDER. Ingelanden-vergadering polder „Oosterzwake" keurde de rekening over 1925-1926 goed; ontvangsten 810.35, uitgaven 661.96; de begrooting voor, 1926-1927 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 766.22 en de polderlasten gebracht op 7.per H.A. Voor polder „Middelzwake" stelde de vergadering van ingelanden de rekening over 1925-1926 op ontvangst 2931.46, uitgaaf 2577.41°; goedgekeurd de begrooting 1926-1927 in ontvang en uitgaaf totaal 2845.48, de polder- lasten werden vastgesteld op 10.per H.A., en werd als gezworene herbenoemd de heer Joh. de Dreu. GRIJPSKERKE. In de gehouden raadsvergadering is besproken: het saldo vee- en vleeschkeuringsdienst; het verslag Plaatsel. Comm. van Schooltoezicht; de kasopna me; over verhuring van electriciteitswerken; verplegings- kosten; goedgekeurd een wijziging in de rekening over 1925; de rekening van het burgerlijk armbestuur; nieuwe jaarwedderegeling en vastgesteld het verhoudingscijfer op 2.5. HOOFDPLAAT. Aan het muziekgezelschap werd door den Raad een subsidie verleend van 150.per jaar; de vereeniging V^it-Gele Kruis werd ook gesubsidieerd; ge sproken is over het sluitingsuur der café's; over een vent- verbod; accoord verklaard de nieuwe regeling der jaar wedden; besloten is tot afbraak der O. L. School no. 1 en tot het plaatsen van een nieuwe school; het voorstel rioleering is verworpen; verhooging van de hondenbelas ting; stemming over havenuitbreiding en betere plaatsing der kermiskramen ten opzichte van den toegang tot de kerk. KAPELLE-BIEZELINGE. Voor den aanbouw van een nieuw gedeelte aan het Veilingsgebouw, was bij aanbeste ding de laagste inschrijver A. Schrijver te Goes voor 9535.—, aan wien het werk gegund is. KLOETINGE. Aan den heer P. Polderman, koetsier bij den heer W. F. K. Lenshoek, is de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toe gekend. Het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk heeft op het 6-tal voor de predikants-vacature geplaatst de heeren J. A. van Selms, te Nijmegen, J. de Vries, Wilhelminadorp, W. A. B. ten Kate, te Vlissingen, G. J. Waardenburg te Zierikzee H. Bogers te Klaaswaal en J. A. Raams te Rijs wijk (G.). KOEWACHT. Tot Burgemeester is herbenoemd de heer A. F. J. M. Dierick. KOUDEKERKE. Het jaarlijksche Zendingsfeest werd ditmaal op het buiten „der Boede" onder groote belang stelling op 2e Pinksterdag gehouden. Liet slot „Ter Hooge", een der fraaiste buitenplaatsen op Walcheren, (gebouwd omstreeks 1300 door Vrouwe Anna van Bor- sele), zal blijkens gunstige beschikking van wijlen Gravin van Lynden, blijven voortbestaan. Het kasteel behoorde aan verschillende familiën, o.a. der: van Citters, de Super- ville, von Brucken Fock en Van Lynden. KRABBENDIJKE. In de vergadering van Ingelanden van den Nieuw Krabbendijkepolder is de rekening over 1925-1926 vastgesteld, ontvangsten ƒ4077.93, uitgaven 3433.32, de begrooting over 1926-1927 goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op ƒ4131.71; tot gezworene werd her kozen de heer M. de Jonge; besproken is de verbetering en verharding van den Noorddijk en Parallelweg. Tot dijkgraaf van den Maagspolder is benoemd de heer M. Smallegange, tot gezworenen de heeren C. C. Welleman en Anth. Hirdes. De heer Jac. Af am moest zijn functie neerleggen wegens verwantschap met den heer Smalle gange. Tot dijkgraaf van den Mairepolder is benoemd de heer J. Woutersen, in de plaats van den vertrokken heer M. Wabeke Czn. KRUININGEN. Tot Notaris is benoemd de heer J. J. van Dijke, candidaat-notaris alhier. MIDDELBURG. Op 26 Mei is in de civiele zitting van de rechtbank Mr. Th. Portheine geïnstalleerd als rech ter aan die rechtbank. De directie der Spoorwegen heeft den bouw van 16 woningen, 16 goederenbergplaat sen, 2 schuurtjes, 7 schuilplaatsen en 6 ploegbergplaatsen met bijkomende werken van de tramlijn op Zuid-Beveland opgedragen aan de heeren A. A. de Wilde en A. M. Baljeu alhier, voor 184.670.Bij de Arbeidsbeurs zijn totaal ingeschreven 351 werkloozen (vorige week 328). De Christelijke Jongensclubs (Knapenvereenigingen) van Wal cheren hebben op den 3en Pinksterdag hun 4e Jongens dag, met 170 deelnemers, gehouden. Aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen in de Rechten, de heer D. den Hollander. De uitvoering van de opera „Martha" in den Schouwburg alhier, welke 3 maal achtereen gegeven is ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, is een groot succes ge worden. NISSE. Ingelandenvergadering van het Waterschap „de Buitenpolders van Nisse", stelde de rekening over 1925-1926 vast in ontvang 5251.64, uitgaaf 4276.34r\ de begrooting voor 1926-1927 in ontvang en uitgaaf op een bedrag van 6563.82°; besloot aan te gaan een geldlcening groot 1400.—, rente hoogstens 5 pet.; tot het verharden van het Zandwegje en bracht het dijkgeschot op 12, per H.A. (vorig jaar ƒ12.50 per H.A.); tot gezworene is herbenoemd de heer F. de Roo. Voor den Nisse-Stelle- polder is de rekening over 1925-1926 goedgekeurd, ont vangsten 2070.18, uitgaven 1667.385, en de begrooting voor 1926-1927 in ontvang en uitgaaf op 1840.02°; het dijkgeschot op 10.per H.A. (vorig jaar 13. per H.A.); herkozen tot gezworene de heer P. de Winter. NOORDWELLE (S.) Tot burgemeester is herbenoemd de heer J. Schooff, tevens burgemeester en secretaris van Serooskerke (S.). OOSTKAPELLE. In de gehouden gemeenteraads vergadering is behandeld: aansluiting aan de Waterleiding; nieuwe jaarwedden-regeling; meer lantaarns voor verlich ting in het villapark; vergoeding aan de veldwachters voor toezicht bij het begraven van afgekeurd vleesch. OOST- EN WEST-SOUBURG. De alom bekende Souburgsche kermis heeft, begunstigd door mooi zomer weer in de beste orde plaatsgevonden en werd door dui zenden menschen bezocht. In den Raad zijn mededee- lingen gedaan van: den Min. v. Arbeid over de Woning- bouwvereeniging; jaarverslag Comm. v. toez. op Lager Onderwijs; verbetering Zaaihoekweg; verzoek Vleeschver- eeniging; rioleering; nieuwe jaarwedden-regeling; jaarver slag toestand gemeente; speelterrein in de Kanaalstraat; pontveer; benoemd tot lid Burg. Armbestuur de heer M. Arendse Mz.; vaststelling percentage gem. ink. belasting op 5 pet; en instructie gemeente opzichter. RILLAND-BATH. Voor de nieuwe Herv. Kerk al hier werd te Wolphaartsdijk gecollecteerd een bedrag van 120.Ingelanden-vergadering van den Reigersberg- schen Polder keurde de rekening over 1925-1926 goed,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 12