Weekblad tot Bevordering van Zeeland's Belangen Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Eigen meening EERSTE JAARGANG No. 19 5 JUNI 1926 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pie- terstr. F 33, Middelburg. Telef. 150. Postrek. 74988. Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever te Middelburg, o£ tot den Heer G. Martius Jr., Tetterodestraat 44, Haarlem. Stukken, bestemd voor Redactie, te zenden aan den Uitgever, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Colter- mansstr. 14 rood, Haarlem. - Losse nummers a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 p. regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Geachte Redactie! In ,,Ons Zeeland" van 15 Mei 1926 las ik een artikel over beroepskeuze, waarvan de inhoud zoodanig is, dat het me niet ongewenscht leek eenige van de daarin geuite beweringen te weerspreken. Onbekend maakt onbemind, zegt een spreekwoord. Dit zou voor- ge organiseerde voorlichting bij beroepskeuze eenigszins gevariëerd moeten worden t. o. v. den schrijver van het gewraakte artikel, n.l. weinig bekend maakt on bemind. Dat het streven naar georganiseerde voor lichting kan worden gekwalificeerd als nieuwste mode snufje, is ongerijmd. Dit streven bestaat reeds tal van jaren, is zelfs zoo sterk, dat in 1925 een nationaal congres gehouden kon worden, dat met een boeiende rede geopend is door den burgemeester van Amster dam en waar lal van vooraanstaande personen uit ons land hun licht over de zaak hebben doen schijnen. Dit belangrijke streven is geen modesnufje, doch een nood zakelijk uitvloeisel van de steeds moeilijker te beoor- deelen maatschappelijke en economische verhoudin gen. De keuze van een beroep is tegenwoordig vrij, „de goede oude tijd is voorbij", doch door de grootere differentiëering der beroepen is het doen van een be wuste keuze steeds moeilijker geworden. Hiermee is tevens het vraagstuk der beroepsvreugde verscherpt. Nu wenscht de steller van het bedoelde artikel, dat de onderwijzer in alle mogelijke gevallen de ouders in zake beroepskeuze van advies zal dienen, ja, dat de ouders zich tot niemand anders dan tot hem kun nen, mogen, moeten wenden. Hij geeft evenwel toe, dat de onderwijzer, zoo lang geen handenarbeid op de 1. s. wordt onderwezen, over vele kinderen geen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1