ONS ZEELAND Muziekconcours te Middelburg. Zeeland naar Engeland. 4 zijn woonplaats Middelburg afgehaald, werd hij bij zijn aankomst in 't kantoor, dat feestelijk was ver sierd, door den Uitgever, den heer F. v. d. Velde Sr., en een afgevaardigde van administratie- en drukkerij- personeel ontvangen en met hartelijke toespraken ge complimenteerd. Daarbij werden hem geschenken overhandigd. Na een wijle van gezellig samenzijn, ging de jubilaris plichtgetrouw zijn 26e dienstjaar in. De krant moest immers verschijnen. Op Maandag den Tweeden Pinksterdag hield de Bond van Harmonie- en Fanfare-vereenigingen in Zee land zijn 9den jaarlijkschen muziek-wedstrijd. Evenals vcrige jaren bracht dit feest ook thans veel belangstellenden op de been, Tengevolge van een misverstand werd niet toege staan, dat de deelnemende corpsen onder hun opwek kende marschen door de stad trokken, 't Is te hopen, dat in den vervolge dergelijke misverstanden achter wege blijven. De jury, bestaande uit de heeren D. Speets te Am sterdam, J. J. Hermans te 's Hertogenbosch en A. J. Roeien te Bieda, bepaalde den uitslag als volgt: Vierde afdeeling Fanfare: ,,Ons Genoegen", Kam perland, 1ste prijs met 297 p., „Rillandia te Rilland, 2de pr. met 258 p. Derde afdeeling Fanfare: „Oefening en Uitspan ning", Kattendijke, 2de prijs met 253 p., ,,Con Affez- zione", Kwadendamme, 3e prijs met 233 p., „Oefening kweekt Kunst", Borselen, 2e prijs met 266 p. Derde afdeeling Harmonie: „Wilhelmina", Colijns- plaat, 3de prijs met 187 p. Tweede afdeeling Fanfare: ,,St. Caecliia", Stoppel dijk, 2de prijs met 260 p., „Oefening na den Arbeid", Nieuw- en St. Joosland, 1ste prijs met 291 p., Muziek vereniging „Houthandel Walcheren", te Middelburg, 2e prijs met 263 p., „Concordia", Krabbendijke, 3de prijs met 266 p., „Arnes Genoegen", Arnemuiden, 2de prijs met 282 p., „Voorwaarts", Koudekerke, 1ste pr. met 291 p. Eerste afdeeling Fanfare: „Excelsior", Ter Hole, le prijs met 302 p., „Oefening na den Arbeid", Ritthem, lste prijs met 302 p., „Euterpe", Heinkenszand, 2de prijs met 264 p. Afdeeling uitmuntendheid Fanfare: „Oefening kweekt kunst", Westkapelle, 2e prijs met 257 punten; „Excelsior", Middelburg, lste prijs met 290 p., „Voor uit", Waarde, 3de prijs met 201 p., Apollo", Domburg, 3de prijs met 230 p. Hoogste eere-afdeeling Harmonie: Apollo", Wisse- kerke, lste prijs met 294 p. Voor het behalen van een eersten prijs gold het mi nimum aantal punten 288, voor een tweeden 252, voor een derden 180. Voor den wisselbeker moest geloot worden tus- schen Ter Hole en Ritthem, daar beide het hoogst aan tal punten hadden, n.l. 302. Ter Hole lootte den beker, terwijl Ritthem een extra-medaille van den eere-voorzitter, den heer H. Blok, deelachtig werd. De eere-wedstrijd voor de winnaars van eerste prij zen, welke wedstrijd voor het eerst aan het programma was toegevoegd, kon door het vergevorderde uur niet doorgaan. 't Was een fleurig en kleurig gezelschap, dat Za terdag voor Pinksteren bijeen kwam in het bekende Grand Hotel Verseput te Middelburg. Een groep van Zeeuwsche boerinnetjes uit de verschillende deelen der Provincie, ieder gekleed in eigen dracht, zou een propagandistisch bezoek gaan brengen aan Folkestone en omgeving, om door het afgeven van het noodige reclame-materiaal de gehoopte belangstelling te wek ken voor deze contreien. De Zeeuwsche boerinnetjes gereed voor het vertrek naar Engeland. Opname op de tuintrap van het Grand Hotel Verseput te Middelburg. Nadat in genoemd hotel de lunch gebruikt was, werd met een autocar der firma Smits uit Vlissingen naar de boot gereden. Na de noodige formaliteiten, ging men aan boord en weldra gaven een paar stooten op de stoomfluit het sein, dat de Stoomer zee ging kiezen en de tocht een aanvang nemen zou. De bootreis naar Folkestone blijft immer haar be koring behouden. In 't algemeen, wat is een reis per boot aangenamer dan een dito met een trein. Ook weer nu. Rustig ging het den vreemde tegemoet, met afwisselende tooneelen. De zeewind blies alle be slommeringen weg. Er waren veel toeristen aan boord. Stond men in 't begin wat vreemd tegenover elkander, al spoedig scheen het één groote familie te zijn. Toen een paar der Zeeuwen een Hollandsch lied inzetten, duurde het niet lang meer of een algemeen vroolijk gezang klonk nu en dan over de wijde watervlakte.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 4