ONS ZEELAND 5 Snapshot op 't promenadedek van de „Mecklenburg". Voor men er eigenlijk aan dacht, klonk reeds de bel voor het diner en met genoegen kon worden ge constateerd, dat de zeelucht niet alleen opgewektheid geeft, maar ook een flinken eet'ust. Nauwelijks was de maaltijd afgeloopen, of daar doemden reeds uit zee op de krijtrotsen van Enge- lands Zuidkust. Onvergetelijke aanblik! Reeds passeerde men Dover. Nog een poosje en daar zwenkte de „Mecklenburg" naar de Pier van Folkestone. De nieuwe stad met haar breede avenues, haar vor stelijke huizen, ligt achter Harbour-Station" verscho len, maar het kleurige oude stadsgedeelte biedt een aanblik, even fraai als eigenaardig. Het „Devonshire House Hotel" op de Marine-parade, waar het clubje tijdelijk z'n tenten zou opslaan, was al spoedig bereikt. Vlug de kamers verdeeld en weldra bevonden de Zeeuwen zich onder de rustig voortschrij dende wandelaars op de Leas, waar al spoedig ieder een door het schitterend troepje is getroffen. Op den trap van het „Devonshire House Hotel" te Folkestone. Hier is de „promenade" van Folkestone. Niet min der dan 60 M. boven de zee, over een lengte van ongeveer twee Engelsche mijlen, liggen ze daar uit de Leas. Aan de groenende gazons danken zij hun naam. Is het wonder, dat de jongelui zoo nu en dan vol verwondering bleven stilstaan, bij al het mooie, wat hier is te zien? Wie bewondert niet de kunstig aan gelegde Zig-Zag, waar Natuur en Kunst te zamen een geheel hebben gemaakt, dat bij ieder de diepste bewondering moet wekken. Zondagmorgen woonde het gezelschap een kerk dienst bij in de meer dan negen eeuwen oude Parish Church, een gebeurtenis, die niet naliet diepen indruk cp de bezoekers te maken. Onnoodig te zeggen, dat zoowel bij het aangaan als bij het uitgaan der kerk de boerinnetjes allerwege groote belangstelling hadden. Doch dit was maar kinderspel bij die van 't bezoek aan de beroemde Kathedraal van Canterbury, waar naar toe Zondagmiddag een autotocht plaats had. De Zeeuwen voor de oude Parish Church te Folkestone. Wie daar binnen treedt, ontkomt niet aan een zekere ontroering en eerbied voor het machtige bouwwerk. Is het wonder, dat duizenden toeristen hier heen komen? Ook nu waren er velen uit alle landen, van alle nationaliteiten. Hier was dan ook de belangstelling voor de Zeeuwen wel zeer gioct. Auto's hielden expres op om de noo- dige inlichtingen te krijgen, die gaarne gegeven werden. In den morgen van Pinkstermaandag werd het be kende heuvelland „Klein Zwitserland" bezocht, de ver rukkelijke heuvels langs de kust. In den namiddag werd een autotocht ondernomen naar St. Marg. Bay, waar ook zeer veel vreemden waren. Alleraardigst was het moment, toen de Zeeuwsche toeristen en club in 't gras gezeten, eenige liederen zongen en daarbij een zoo talrijk gehoor kregen, dat menige concertzaal directie er jaloersch op zou zijn geweest. Dinsdagmorgen was bestemd om te winkelen en na tuurlijk moesten allerlei souvenirs worden meegeno men.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 5