ZeeuwenBezoekt Café „De Trocadero" ONS ZEELAND 7 om hier nog nader aan te duiden, hoe de heer Swenne en de heer Vogel er ook in meegeleefd hebben en zonder twijfel dezen dag in hun gedachten met belang stelling hebben gevolgd. Dit blijkt wel aan den heer Swenne, die zich Vrijdagmorgen al eenige minuten vrceger naar het kantoor had begeven als anders, om den heer Fortuin op te bellen, daar hij brandde van nieuwsgierigheid, maar het toeval leidde er toe, dat hij den heer Fortuin persoonlijk tegen kwam. Deze heeft hem daar alles in een kort bestek medegedeeld. Om verder te gaan, de stemming zat er al rap in. De zon boorde zich door de wolken en niets stond ons meer in den weg dan een beetje wind. De tram stoomde door het schoone Westland, dat een schat van natuurschoon ons liet zien. Onder liefelijken zang van 't Ze:uw:che Vlaggelied, gevolgd door nog vele an dere schoone liederen, kwamen wij om kwart over twaalf te Hoek-van-Holland aan. Eerst hebben wij een rondgang gemaakt docr het dorp en zijn zoo af gedreven naar het strand, waar het zich al dadelijk prettig liet aanzien. Eenige groote booten, die den Waterweg binnen stoomden, boden een interessant gezicht. Al gauw hadden wij de tent Juliana" ge vonden, waar zich de dorstige harten konden laven en de hongerige magen werden gestild. Het was daar zoo gezellig aan tafel, als was men ter bruiloft. Een strijkje verhoogde de gezelligheid. Het Koffie-uurtje. Na het gebruik van den maaltijd werd door den heer Fortuin de eerste foto genomen. Toen hebben de Dames en Heeren zich voorzien van kaarten en geschreven en verzonden naar huis, kennissen, vrien den, naar Oost en West. Daarna hebben wij ons op gesteld en een paar nummertjes ten beste gegeven. De 50 procent van den heer Fortuin heeft gefungeerd als dienstdoende dirigente, wat haar al gauw goed afging, maar de uitwerking ervan was voor den heer Fortuin minder aangenaam, want vanaf dien tijd wil zij over hem ook den schepter zwaaien. Enfin, hij is Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert niet gewoon zijn naam onder de apostelen te hooren noemen, maar wel onder de martelaars, dus daar zal J hij ock wel weer aan gewoon raken. Vele malen werd er een dubbeltje in een automatisch toestel geworpen, waar dan tot groot vermaak door een clown een balletje moest worden opgevangen. Dit scheen voor de Dames een groot genot te zijn. Want zij stonden elkaar te verdringen om aan de beurt te komen. Na die gebeurtenissen zijn wij het strand langs gegaan en hebben we een plaats opgezocht, waar wij eenigszins beschut waren tegen den wind. Daar heb ben wij een kuil gegraven met onze handen. De heer Fierloos, die er nog op uit is geweest om een schop te pakken te krijgen, kwam zonder terug. Dus waren wij wel verplicht om den aardbodem met onze handen om te zetten. Maar vele handen maken licht werk. Het werk was voltooid en de Dames en Heeren namen plaats in den kuil en het ,,Lummul"-werk nam een aanvang. Nu, wij gelooven dat daar ieder zijn portie heeft gehad, want er waren er, die toeien maakten, dat wij dachten, die komt er aan moes uit. Dat spel sloeg over in een blindemans-spelletje, waar ook veel pret mee gemaakt is. Van al die pret-makerij waren onder de hand de kelen droog geworden, dus moest ook daarin weer voorzien worden. Maar voor wij dan een lafenis zouden gebruiken, moest er eerst nog een foto genomen worden in de duinen. Ook dat is volbracht. Al zingende zijn wij opgetrokken, het dorp door, tot wij eindelijk zijn geland in het café ,,De Kroon". Een kellner met een witte jas en een witte pet op, was tot alle diensten bereid. Wij vroegen hem, of hij ook vergif verkocht, en een holle stem klonk uit een dik lichaam: ,,Ja, mijnheer, ja, mijn heer". De Dames deden zich te goed aan verbazing wekkend groote glazen advokaat. Mejuffrouw de Vlie ger maakte de opmerking, dat dat advokaat was van een zwarte kip of ,,De Zwarte Kip". De Heeren waren ook voorzien van een tamelijk groote hoeveelheid, vooral de heer Sinke had een glas voor hem staan met bruin vocht, waar men zijn beide handen wel in kon wasschen. Wat het was, was ons onbekend. De heer Fortuin had gedacht ook zoo'n portie te krijgen, maar mis. Een akelig klein glaasje met een mooi gedraaiden voet en de inhoud droeg de kleur van hemelsche wijn, werd hem voorgezet. Schuchter keek hij het aan en verorberde het stilzwijgend en snel. Ook daar hebben de zangers en zangeressen hun geluid Vervolg op bladz. 10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7