Voor de Zeeuwsche Vereenigingen 12 ONS ZEELAND is zeker, men maakt er thans alleen klompen van popelenhout. Teneinde zich eenig idee te vormen van den arbeid, voor het maken der klompen vereischt, volsta de mede- deeling, dat een handig werkman per dag niet meer dan 12 paar klompen kan vervaardigen (evenwel zon der de fijnere afwerking), Aangaande de concurrentie in het vak dient nog te worden opgemerkt, dat Duitschland sinds den oorlog zich met ijver op het klompenmakersbedrijf heeft toe gelegd. en van groot afnemer, groot producent is ge worden. Volgens onzen zegsman kunnen de Duitsche klompen echter in degelijkheid en vorm niet met de onze concurreeren, een bron van geruststelling, welke echter wel eens kon opdrogen. Immers ook voor Duitschland geldt het spreekwoord: Al doende leert men. Oogenblikkelijke vrees schijnt er evenwel niet te bestaan. Het vak kan nooit in 't groot met machines worden beoefend, maar zal handwerk blijven, waarbij een juiste pasvorm de waarde van 't product bepaalt. Daarom zal de knapste werkman elke concurrentie ten spijt, het veld behouden. Hopen wij, dat de Zeeuwsche werkman in dezen vreedzamen kamp den prijs dei- overwinning zal wegdragen. REDACTIE. VEREENIGING „ZEELANDIA" 's-GRAVENHAGE. Op het op den 2en Pinksterdag 1.1. te Wassenaar ge houden Nationaal Concours voor muziek en zang, behaal de het koor der vereeniging ,,Zeelandiain de 4e afdee- ling, den 2en prijs met 41 punten. Het was de eerste maal dat het koor zich aan een wedstrijd durfde wagen. Wegens de groote deelname kon slechts 1 nummer worden gezon gen en dat nummer was het Zeeuwsche Vlagge- 1 i e d, dat de lezers kunnen vinden in no. 12 van ,,Ons Zeeland". Het uitstapje naar Wassenaar, dat zoo rijk aan natuurschoon is, werd door prachtig weer begunstigd. Eenige bestuurs en and'ere, niet bij het koor behoorende, leden maakten den tocht mede. Gezamenlijk bracht men alzoo een gezelligen dag door. Hierboven geven wij het koor en eenige bestuursleden in beeld. Op de huishoudelijke vergadering op 28 Mei in de Oranje Sociëteit gehouden, werd door den voorzitter huldte gebracht aan het zangkoor der Vereeniging, hetwelk onder de leiding van haar bekwamen directeur de heer J. Swenne, een tweeden prijs behaalde, op de zangerswed strijd op dien 2en Pinksterdag te Wassenaar gehouden. Ge zongen werd het „Zeeuwsche Vlaggelied", gecomponeerd door den heer C. A. Swenne. Woorden van den heer J. Sinke, lid der Vereeniging. Tevens werd, namens de leden der Vereeniging, aan dien heer Ritter, penningmeester, als bewijs van erkentelijk heid voor de vele bewezen diensten, een bureau-ministre aangeboden. Mej. de Vries, bestuurslid Vereeniging „Zee- landia" Amsterdam, vereerde den heer Ritter met een korfje bloemen. Met een hartelijke toespraak werdi het geschenk door den heer Ritter aanvaard. Verder kwam een herziening van het huish. regl. tot stand en werden candidaten gesteld voor twee, volgens reglement, aftre dende bestuursleden, de heeren De Regt en De Zeeuw. Beide heeren stelden zich herkiesbaar. ZEELANDIA AMSTERDAM. Echte Zeeuwen kunnen nu eenmaal niet buiten hun Pinkster drie, die op verschillende manieren wordt ge vierd. Zoo gaat het bij ons in Amsterdam ook, steeds werd in Zeelandia dezen dag op waardige doch aangename wijze in eere gehouden, maar tot ons groot leedwezen, waren wij genoodzaakt, deze traditioneelen dag te verschuiven tot Donderdag 17 Juni a.s. Wij hopen dan met onze leden en donateurs(trices) des avonds ten 8 uur in Maison Boer aan het le Wetering plantsoen samen te komen, om op echt Zeeuwsche wijze te vieren wat ons eertijds geboden werd', in ons onvergetelijk Zeeland. Het bestuur zal trachten te maken, dat het uitstel niet zal zijn: een mosterd na den maaltijd. Leden en donateurs(trices) worden tevens herinnerd aan de hen dezer dagen toegezonden circulaire en verzocht van den inhoud degelijk nota te nemen. Amsterdam, Juni 1926, Javastraat 60 I. De le Secretaris, J. J. CLAASSEN. VORUUTGANG BIE DE POST. In de tied van de mobelesatie wieren onze Joenges van wied en zied bie mekoare eroepe om as het most het vaderland te elpen verdedige. Noe spreekt et van eiges dat Lein van de meulen, van een dier durpen op Walcheren ok mee most. Lein a net as zooveel aare Joenges ok een meisje en bie het afscheid was z'n Jakemien tot traene toe bewoge, mae 't most ezeid wor- ren, Lein deurstond as een flienke soldaat de leste oogenblikken van et saemenzien. Nae verloop van 4 weken ontvieng Jakemien toen ze jaerig was een postwissel van 'n Rieksdaelder. Lein a dus zoo as ie schreef idl'er nie vergeten en noe most ze d'r zeivers mae wat voor koopen. As de wind gaet ze naer 't postkantoor, waer ze van de ambtenaer, een oar- dige joenge veint, het geld kriegt. Getroffen deur het knappe smoeltje van Jakemien zeit ie, mae noe ei-je nog nie alles ontvangen, want er staet ook nog op den wissel „ik stuur je ier bie nog twaelf kussen", zal ik die noe ook mae uutbetaelen. Bèl jae, zeit ze, as Lein dat schrieft dan mot dat maer gedaen worren ok.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 12