Electro-Technisch Handelsbureau A. J. W. SCHIEFELBUSCH 14 ONS ZEELAND BREDA, VLISSINGEN, v. Coothplein 35a. Nieuwstraat 29. Tel. No. 477. Tel. No. 388. Levert uit voorraad, tegen labrieksprijzen en condities E. M. F. draaistroommotoren. Adra smidsventila toren Kerkorgelventilatoren. Vesta verwarmings apparaten. Premier Premier Duplex stofzuigers. B. A. G. Luxe Half Watt Armaturen. Philips Gloeilampen. Philips Radio- gelijkrichters Plaatsspanningsapparaten Philips Radiolampen. Alle electro technische mate- rialen voor sterkstroom zwakstroom. voor 1925. De leden voor de stembureaux zijn gekozen en had een bespreking plaats over de schooltijden. 's-HEERENHOEK. De Ingelanden vergaderingen van de Noord-Kraayertpolder, West-Kraayertpoldqr en Zuid- Kraayertpolder keurden de rekeningen over 1925 èn de begrootingen over 1926 goed. HOEDEKENSKERKE. De Raad ontving de mededee- ling, dat geen „assistente" toelating aan de R. K. School te Kwadendamme kon plaats hebben als zijnde in strijd met de L. 0. Wet; goedkeuring van: begrooting vleesch- keuringsdienst, kring Ovezande en wijzigingen gemeente- begrooting over 1925; afwijzend beschikt op het verzoek tot verplichtend stellen, aansluiting aan de Waterleiding; onveranderd vastgesteld de hefiingspercentage plaatselijke ink. bel, 1926/27 op 75 pCt.;tot Secretaris-Ontvanger bur gerlijk armbestuur werd benoemd de heer P. J. Verburg. HONTENISSE. Op 19 Juni aanbesteding voor het ma ken van zinkwerken tot verdediging der onderzeeschen oever, waterkeering van het Calamiteuse Waterschap Walsoorden. HULST. Door B. en W.. is aanbesteed de vernieuwing van de Stationsstraat, inschrijvers waren: bestrating met Melafierkeien of Zweedsche graniet Th. Cambier te Bres- kens voor f 41.323 en met Belgische grèskeien J. H. v. d. Ven te Vlissingen voor f 37.600. KAPELLE-BIEZELINGE. De firma B. Eyshout, fabri kant van torenuurwerken te Asten (N.-B.), zal binnen kort beginnen met de 'plaatsing van 't nieuwe uurwerk in den toren te Biezelinge. In de Raadszitting werden mededeelingen gedaan: dat die Gemeente heeft te betalen aan kwade posten voor de inkomsten belasting f 1110.33; voor de Personeele belasting f42.72; aan de H. B. S. te Middelburg (voor 1 scholier) f228.71 èn aan de H. B. S. te Goes f2287.78; over jaarverslag gezondheidscommissie; over 't bericht v. d. bouwmaterialen commissie; over de 2e terugbetaling op de aahdeelen der Gemeente; gespro ken is over de verlaging van het tarief voor de Water leiding; en over de actie inzake betaling van schoolgelden voor de H. B. S. scholieren. Wijziging verordening art. 171 Gemeentewet; vaststelling percentage gemeentelijke inkomsten belasting over 1926/27 op 1.2 pCt. (evenals vorig jaar); aangehouden is een verzoek inzake straat demping en werd besloten tot aankoop van een wegge deelte en tot uitbreiding van de waterleiding aan den Biezelingschen achterweg; besprekingen over Electrificatie en uitbreiding begraafplaats voor Kapelle. In begin September houdt de Vereeniging van Oud-leerlingen van den tuinbouwcursus, een tentoonstelling van fruit, groen ten en bloemen. KRABBENDIJKE. Het dagelijksch Bestuur van het Zeeuwsch Genootschap voor Wetenschappen bracht dezer dagen een bezoek aan het nabij deze plaats gelegen ge deelte van het verdronken Zuid-Beveland (omstreeks in 1530), het vroegere dorp Nieuwlande, welk deel in kaart zal worden gebracht en nader onderzocht. De fundamen ten van de oude kerk van Oud-Nieuwlande zijn goed te onderscheiden, opmetingen worden gedaan door verschil lende deskundigen. Tot president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier, is benoemd de heer A. Valk. KRUININGEN. 16 Juni zal de zangvereeniging „Cres cendo", onder leiding van haar directeur, den heer Q. van As, deelnemen aan het zangconcours, uitgeschreven door het Bestuur van den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt" te Burgh op Schouwen. MIDDELBURG. Mej. C. H. Blaauw alhier, slaagde voor het 2e deel theoretisch examen tandheelkunde. In de jaarvergadering van de concertvereeniging werd door den gunstigen financieelen toestand besloten tot het geven van 5 concerten, en wel op 17 November, 21 December, 12 Januari, 28 Februari en 30 Maart, tot voorzitter werd herkozen Dr. C. F. Koch. Het examen voor zieken verpleging (dipolma A.) in het Gasthuis, alhier, op 28 Mei gehouden (volgens de wet van 2 Mei 1921) werd bijgewoond door den Inspecteur van de Volksgezondheid, Dr. D. J. Hulshoff Pol; als regeerings-deskundigen waren aangewezen Dr. Gieben en Dr. Staverman, 10 candidaten, waarvan 7 slaagden en 3 werden afgewezen, Inge schreven aan de Arbeidsbeurs totaal 357 werkloozen, vorige week 351. Op 18 Juni wordt gehouden een algemeene vergadering van aandeelhouders, (in de Abdij), der Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij te Middelburg. Voorstellen door B. en W. aan den Raad: eervol ontslag te verleenen aan den heer W. K. Kuiler, onderwijzer, jaarwedderegeling, geldleening gemeente-be drijven, crediet watertoren, subsidie stoomtram, stem bureau, handwerk-onderwijzeressen, vee- en vleeschkeu- ringsdienst, verkoop van gemeentegrond en verhuring van lokalen. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der Sint Vincentius Vereeniging, had dezer dagen een feeste lijke bijeenkomst plaats. De afdeeling Middelburg van den Vrijz. Dem. Bond heeft in het „Schuttershof" een openbare vergadering gehouden, spreker was dhr. Ph. M. Ketelaar, lid der Tweede Kamer en sprak over „Open baar onderwijs". Bij Kon. besluit is aan de Vereeni ging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zee land, gevestigd alhier, vergunning verleend op een terrein in de gemeente Bergen op Zoom en Halsteren, een ge sticht voor krankzinnigen op te richten. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Ingelanden vergade ring van den Nieuw- Sint Jooslandpolder stelde de reke ning over 1925/26 in ontvang op f 3618.68"' en uitgaaf f 3139.06"', de begrooting over 1926/27 in ontvang en uit gaaf op f 6569.13; het dijkgeschot bleef f 12 per H.A.; be sprekingen over: verharden van den weg op den Binnen dijk en van den weg op den Boomdijk, waarvoor geld leening wordt gesloten, bijdrage werd verleend aan den Schorerpolder voor verharding van den weg op den dijk tusschen den Mortiere- en den N. St. Jooslandpolder en tusschen den Schorerpolder. Van den Oud St. Joos landpolder is de rekening 1925/26 vastgesteld op ontvang f 2407.88, uitgaaf f 2420.88, en de begrooting 1926/27 in ontvang en uitgaaf op f8336.52; 't dijkgeschot bleef f8.50

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14