ONS ZEELAND De nieuwe burgemeester van Aagtekerke. 3 van dilettanten hier ter stede de regie en handen had den en die zich telkens, zooals ook nu, op uitnemende wijze van hun taak hebben gekweten. Alles bijeengenomen is het niet te verwonderen, dat deze opvoering drie avonden achtereen een stampvolle zaal heeft gehad. Alzoo een artistiek resultaat en een publieke belangstelling, waarmede leider en mede werkers tevreden kunnen zijn, Een schoone taak en een roeping voor allen is het de menschen kunst en schoonheid te brengen en wij kunnen de Dames en Heeren die de Martha" hebben opgevoerd, dankbaar zijn dat zij hierin zoo uitnemend zijn geslaagd. W. v. Z. Foto Van Es Burgemeester J. Bosselaar van Aagtekerke met Echtgenoote. Te Aagtekerke is, begunstigd door heerlijk zomer weer, de nieuw benoemde burgemeester, de heer J. Bosselaar, als zoodanig geïnstalleerd. De burgemees ter is een geboren ingezetene van Aagtekerke, 38 jaar oud en zoon van den wethouder S. Bosselaar. Bij het bekend worden van zijn benoeming werd uit de burgerij een feestcommissie samengesteld met het doel om op den dag van installatie hem een waardige ontvangst te bereiden. De commissie heeft eer van haar werk gehad. Door haar bemoeiingen was het dorp mooi versierd. Vlag- gentooi, eerebogen met toepasselijke opschriften en guirlandes ontwaarden we bij den ingang der gemeen te. Op het vastgestelde uur reed een eerewacht, be staande uit 92 ruiters, met het fanfarecorps, naar de grens van de gemeente (weg Oostkapelle-Aagtekerke). Aldaar werd de Burgemeester het eerst verwelkomd en toegesproken door den commandant der eerewacht, den heer S. de Visser Gz. Omstuwd door een groote schare belangstellenden ging men onder de tonen van het muziekkorps naar het raadhuis. Bij aankomst op Foto Van Es Eerewacht. het dorp werd de burgemeester toegesproken door den voorzitter der feestcommissie, den heer G. E. Over weg. Door een 150-tal schoolkinderen, onder leiding van hun onderwijzer, werden hem feestliederen toege zongen. Daarna werd hij door de beide jongste raadsleden naar de raadszitting geleid en verwelkomd door den eersten wethouder, den heer Jac. Moens, die hem zijn waardigheidsteeken overhandigde en verzocht als voor zitter plaats te willen nemen. Hij voegde daarbij den wensch, dat hij nog vele jaren voor zijn ambt de kracht en de wijsheid moge ontvangen, opdat het tot zijn eer en waarachtig belang der gemeente Aagtekerke mocht kunnen strekken. Spr. gaf de verzekering dat de bur gemeester op aller steun en medewerking kan rekenen. Daarna nam de burgemeester het woord. Hij dankte de Koningin en den Commissaris der Koningin voor hun volle medewerking. Wethouder Moens dankt spr. voor de hartelijke woorden van welkom. Spr. voelde dat de hem op de schouders gelegde taak zwaar is en verantwoording meebrengt. Daarom hoopt spr. steun te mogen ontvangen van wethouder Moens, vergrijsd in den dienst der gemeente, en van de raadsleden, onder wie er zijn met grijze haren, mannen die ervaren zijn in gemeentezaken. Laat ons gezamenlijk in de beste harmonie het goede zoeken op alle terrein van het leven voor onze gemeente, voor bijna alleen onzer de plaats der geboorte. Vervolgens richtte de spr. zich tot zijn vader, die zijn plaats als raadslid, welke hij 37 jaar, waarvan 32 jaar als wethouder, met eer heeft bekleed, nu zal moeten verlaten. Spr. vroeg zijn steun en voorlichting en hoopt tot in lengte van jaren van zijn rijke ervaring de vruchten te mogen plukken. Voorts steunde hij op de reeds toegezegde mede werking van den secretaris der gemeente, wiens voor lichting hij vooral van noode zal hebben. Medewerking vroeg hij ook van alle ambtenaren. En ten slotte deed hij een beroep op den steun van alle ingezetenen. Zooveel het hem mogelijk is, hoopte hij steeds de be-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 3