De Suikerfabriek Zeeland. Hotel „VALKHOF" Nijmegen, Telefoon 2422 Café-Restaurant Ruime Reant gelegen Kamers. Electrisch licht Badkamers Vergaderzaal Twee Biljarts Vraagt Prospectus! W. LENTING Huldiging van Dr J. Tazelaar. 4 ONS ZEELAND Foto Van Es Gemeenteraadsleden van Aagtekerke. langen te behartigen. Fouten zullen er gemaakt wor den. Maar laten wij met en voor elkaar het goede zoeken. Bedenkt dat ge in plaats van een oud ervaren man, een jeugdigen, van jaren, onervaren persoon aan 't hoofd der gemeente ziet geplaatst. Daarna werd nog gesproken door wethouder S, Bos- selaar, (den vader van den nieuwen burgemeester), door den heer P. de Visser, als oudste raadslid, den heer J. W. Schuurman als gemeente-secretaris en ten laatste door den heer J. H. Blum. Bij de plechtigheid waren o.a. de heer P. J. Elout, wethouder en directeur der Zeebadinrichting te Dom burg, L. Simonse,burgemeester van Biggekerke, W. Cevaal, wethouder van Ritthem, ds. Notenboom, Herv. predikant te Aagtekerke, ds. Visser, Geref. pred. van Domburg, Dr. Vaandrager en dhr. Bor, technisch amb tenaar Telefonie te Vlissingen tegenwoordig. Na afloop der installatie werd door den Burgemees ter en raadsleden een wandeling door het dorp ge daan waarbij de beide scholen werden bezocht. Ge durende de middaguren werden op het versierde dorp volksspelen gehouden, muziek en zang gegeven, terwijl des avonds de gemeente met brandende lampions ver licht was. Tot laat in den avond waren vele menschen bijeen, ock van de omliggende gemeente, om het burgemees- terfeest van Aagtekerke mede te vieren. De Burgemeester heeft de ruiters van de eerewacht, de leden van de muziek- en zangvereeniging, de feest commissie, de schoolkinderen, alsmede de behoeftigen der gemeente, dien dag rijkelijk onthaald. Onder de belangrijke landbouwinstellingen in Zee land boven de Westerschelde neemt de Coöperatieve Suikerfabriek Zeeland, die toevallig buiten de provin cie ligt, namelijk te Bergen op Zoom, een eerste plaats in en het is daarom zeker hier wel de plaats te mei- Clublocaal der Zeeuwsche Vereeniging Nijmegen den, dat Donderdag de jaarvergadering dier coöperatie te Goes is gehouden. Jammer dat de voorzitter, de heer Jac. Welleman, moest mede deelen, dat het bie- tenverbouwen in ons land minder loonend is geworden en hij plannen toezegde om te trachten hierin ver betering te brengen. Toch bleek uit het verslag, dat het aantal aandeelen steeg tot 5625 verdeeld over 1855 leden, waaronder 500 aandeelen geplaatst in den Haarlemmermeer polder. Verder blijkt, dat in de campagne van 6 October tot 22 December 1925 verwerkt werden 162.204.980 K.G. bieten. De nieuwe raffinaderij, die voor het eerst werkte, gaf eerst wel wat moeilijkheden, maar van het begin tot het einde een uitstekende kwaliteit suiker. Er werden verkregen 156.786 zakken ruwe suiker van hoog gehalte, 77.949 zakken geraffineerde suiker van uitstekende kwaliteit en 5.100.000 K.G. melasse. Moge de moeilijkheden overwonnen worden. Het bedrijf is van te groote beteekenis voor onze landbou wers en daardoor voor het algemeen. Naar aanleiding van zijn promotie tot Doctor in de geneeskunde, is de heer J, Tazelaar, arts te St. Maartensdijk, de algemeene hulde zijner medeburgers ten deel gevallen. Zijn dissertatie, handelend over de „erfelijkheid en de besmettelijkheid van de tuberculose", is een belang wekkend geschrift, dat in medische kringen zeer de aandacht trekt. Zulk een studiemacht der wereld te kunnen aanbieden is slechts mogelijk geweest door lange en ingespannen werkzaamheid. Bedenkt men, dat de heer Tazelaar niet alleen een drukke praktijk met volle toewijding vervult, maar bovendien in 't openbare leven als lid van verscheidene corporaties een leidende positie inneemt, dan wordt men tot groot res pect gedwongen voor wat hij gepresteerd heeft en wordt het begrijpelijk, dat de nieuwe Doctor nevens de innige voldoening van zijn welslagen als man van studie, als mensch met levendige ontroering heeft mo gen oogsten de algemeene betuiging van dank en hulde, hem door de burgerij gebracht. Bij monde van den voorzitter van het huldigings comité, den heer W. G. Bastiaanse, werd hem een couvert met inhoud aangeboden, met het verzoek, daar voor, overeenkomstig zijn wenschen, een hoogtezon- installatie aan te schaffen, ter genezing van de arme

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 4