Melk, al of niet gepasteuriseerd Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek „WALCHEREN" Singel Tel. 83 MIDDELBURG Wal Telef. 120 VLISSINGENAagje Dekenstraat, Tel. 66 ROOMBOTER Grootste en meest moderne inrichting in Zeeland Nieuwe Fabriek totaal bebouwd oppervlakte van 2200 M2 Voor de Zeeuwsche Vereenigingen 12 ONS ZEELAND voorzien van het Rijkscontrölemerk wordt ook per postpakket verzonden Gedeponeerd Fabrieksmerk den zien, wat hij gedaan had. O, het was eigenlijk vreeselijk. ,,Ga gauw zitten, Klaas, het wachten was op jou, want. jij bent nummer één, ik zal 't maar dadelijk zeggen. Wel gefeliciteerd jongen en hier heb je een mooi boek van me. Zie je wat er in staat geschreven?" Maar Klaas kon het niet lezen, het was of de letters allemaal dansten voor zijn oogen en al maar moest hij denken: O, meester moest het eens weten! ,,Aan de flinke, brave Klaas Jansen," las meester voor. „Jongen, wat zal je moeder blij zijn!". Zijn moeder. Klaas wist niet waar hij blijven moest. als zijn moeder het eens wist! ,,En nummer twee is Leentje Louwers, die heeft zóó goed haar best gedaan, dat ik haar ook wat wil geven. Maar omdat ik geen boek meer heb, mag ze wat anders kiezen. Wel, Leentje, wat zou jij nu eens graag willen hebben?" Toen Leentje heel verlegen zat te kijken, zei de meester: ,,Wel, weet je niets?" „Jawel, meester," kwam het nu heel zachtjes, „maar 't is misschien te duur!".... ,Nou, laat eens hooren!" „Zijn klompen duur, meester?".... „Klompen. dat geloof ik niet, wou jij zoo graag nieuwe klompen hebben. Ik dacht dat ik je vanmorgen met zulke mooie nieuwe klompjes de gang binnen zag stappen?" „Ja, meester. 't is ook niet voor mij, maar voor Klaas Meester en alle kinderen keken opeens verbaasd naar Klaas, die begon te snikken en te huilen als een klein kind. En hij kon maar niet ophouden. Ein delijk liet meester de andere kinderen weg gaan en toen hij met Klaas en Leentje alleen gebleven w§^, werd Klaas wat kalmer en langzaam, aldoor nog snik kend, kwam het heele verhaal er uit. wat Klaas met de klompjes van Leentje gedaan had, uit jalouzie, en hoeveel spijt Klaas daar nu van had. „Ik hen toch blij, dat je er nu zoo'n spijt van hebt, want het was heel, héél leelijk. Als je nu nooit weer dat gevoel in je krijgt, ooit weer even jaloersch wordt, dan moet je maar altijd aan dezen dag denken. „Ja, meester, snikte Klaas, en ik wil geen nieuwe klompen meer. Geeft u Leentje maar een atlasje, daar heeft ze al zoo lang naar verlangd." En toen gingen ze samen de klompjes van Leentje uit het vuile kolenhok halen en Klaas poetste en poet ste, wat hij kon, met een ouden doek, dien de meester hem gaf, om ze weer mooi schoon en blinkend te krijgen. Maar diep in de uitgesneden figuurtjes bleef nog wat zwart achter, dat was niet weg te poetsen, en nog dagen lang, telkens als Klaas naar de klompjes keek, herinnerden die zwarte streepjes hem aan het gebeurde, tot de regen kwam en ook die wegspoelde. Maar vergeten zou Klaas dien dag nooit, ook niet, nadat de klompjes allang versleten waren. ZEEUWSCHE KRONIEK. (Vervolg 12 Juni). SCHOONDIJKE. De eindlessen aan de Landbouwschool hebben 1 Juni plaats gehad, onder groote belangstelling van autoriteiten, vertegenwoordigers der landbouworgani saties en ouders van leerlingen. De rekening in ont vang f 57.443.93, in uitgaaf f54.806.16 en de begrooting op f46.740.47 van den Gen. Prins Willem polder, is door Ingelanden vastgesteld. Het dijkgeschot op f 12 per H.A. (v. jaar f 13). Subsidie werd verleend aan de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Maatschappij en aan de Commissie voor kanalisatie in Zeeuwsch Vlaanderen Westelijkdeel; gesproken is over verkoop van grond aan particulieren en besloten werd tot aanbesteding van macadam. SCHORE. In de gehouden Raadszitting zijn besprekin gen gehouden over: electrificatie, regeling jaarwedden, vaststelling bouwverordening, wijziging in de begrooting over 1925; vragen gesteld over lijkvervoer van minge- goeden; beproeving der brandspuit en ten slotte geluk- wenschen aan den voorzitter, met zijn jubileum van 30 jaar raadslid te zijn. SEROOSKERKE. Ds. P. van Dijk te Zaamslag heeft het beroep naar hier (Geref. Kerk) aangenomen. ST. ANNALAND. Ingelanden vergadering van het Waterschap St. Annaland, voerde besprekingen over at-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 12