ONS ZEELAND 15 nemen. De 10e Katholiekendag in het Bisdom Haar lem is 9 dezer alhier gehouden, waar de Bisschop Mgr. A. J. Callier in de R. K. Kerk een Mis opdroeg. De af- deelingsvergaderingen vonden plaats in „Schuttershof" en „Slot Ostende". HEINKENSZAND. De Ingelanden vergadering van het Waterschap 's-Heer Arendskerke stelde de rekening over 1925/26 in ontvang op f 29.909.38r', in uitgaaf op f 25.989.67r' en de begrooting voor 1926/27 op f 34.433.25. Tot dijk graaf werd herkozen de heer H. van Iwaarden. Voor aan leg van nieuwe wegen wordt een geldleening, groot f 4000, aangegaan. Tot notabele bij de Ned. Herv. Kerk is in vacature van wijlen den heer C. Beenhakker, gekozen de heer L. Kloosterman. 's-HEERENHOEK. De Handboogsocieteit „Amicitia" heeft een concours gehouden, waaraan 13 handboog- societeiten hebben deelgenomen. HOEDEKENSKERKE. De vergadering van Ingelanden van het Waterschap Hoedekenskerke heeft de rekening over 1925/26 goedgekeurd en vastgesteld in ontvang op f 26.679.28, in uitgaaf f 25.678.88;l. Een belooning werd in gesteld voor de spoedigste waarschuwing, bij het omhoog varen van een zeeboot op den dijk. De handboog societeit „Victoria" te Kwadendamme, heeft 3 Juni haar concours gehouden. KLOETINGE. Het nieuwe raadslid, de heer C. Zwee- dijk, is in de gehouden raadszitting beëedigd en heeft zit ting genomen, De gemeente zal als lid toetreden van het op te richten schoolmuseum te Middelburg. Tot wethou der werd benoemd de heer Van Liere. Besloten is tot uitbreiden der leerkrachten aan de openbare lagere school. De muziekvereeniging „Excelsior" besloot dezen zomer 3 concerten te geven. De heer M. Henderik, van hier, slaagde te Amsterdam voor het can- didaat-examen arts. KOUDEKERKE. In den Raad hadden besprekingen plaats over de nieuwe jaarwedderegeling; toegestaan wer den verschillende gevraagde vergoedingen o.a. voor de Herv. School (Dorp) en verpleegkosten van een ingezetene opgenomen in de stichting „Vrederust"; de nieuwe politie verordening werd behandeld en bevatte onder meer: Zon dagsrust; vloekverbod; hoefbeslag; sluiting van herbergen op Zondag; tapverbod. Vragen werden gesteld over het in orde brengen der paden en de wegen, over straatver lichting en over kostprijs van straatklinkers. MIDDELBURG. De Kerkeraad der Geref. Kerk heeft als zijn meening te kennen gegeven, het aantal predikan ten op 3 te handhaven en dus nog in de vacature te voorzien. Op initiatief van den heer A. Jeronimus, stelde een groot aantal eigenaren van auto's, hun wa gen beschikbaar voor een rijtoer door Walcheren, van de oudjes uit het oude mannen- en vrouwenhuis, alhier, waar bij ook aan den tocht deelnamen verschillende bestuurs leden en het personeel. Op huize „Duinbeek" werden de oudjes door de familie Adrichem Boogaert aangenaam verrast, door het aanbieden van fraaie bloemen. Door velen werd gebruik gemaakt van een wandeling door de buitenplaats „Berokenbosch", terwijl op „Westhove" een noenmaal gebruikt werd. Tot substituut-griffier bij de Arrond.-Rechtbank alhier, is benoemd mr. C. J. Heems kerk, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. 5 en 6 Juli houdt de Ned. Graf. Bond zijn algemeene vergadering alhier. 12 Juli wordt in het gebouw sociëteit ,,St. Joris" een vergadering gehouden van Burgemeesters, Secretaris sen en Wethouders van Calvinistische levens- en wereld beschouwing „Groen van Prinsteren." De algemeene vergadering van de Geschied- en Letterkundige Vereeni ging, waarvan voorzitter is de heer Dr. L. A. J. Burgers- dijk, secretaresse Mejuffrouw M. M. Junguis, is op 10 Juni in Sociëteit ,,St. Joris" gehouden. In het afgeloopen jaar werden 4 lezingen gehouden. Mr. A. Goote (oud Middelburger) promoveerde 11 dezer aan de vrije Univer siteit te Amsterdam tot doctor in de rechtswetenschappen op proefschrift, getiteld „Het Gilden-socialisme in Enge land". De heer Groote trok in 't jaar 1916 naar Transvaal, keerde weer in 1920 en studeerde in de rechten. In 1924 behaalde hij den Mr. titel en thans den doctors-titel. Mr. A. A. de Veer, alhier, is gekozen tot bestuurslid van de Vereeniging „Nederland in den Vreemde". Bij de Arbeidsbeur zijn deze week ingeschreven 352 personen (vorige week 357) in 1925 185 en 1924 85 personen. „In de Steenrotse" wordt eene tentoonstelling van schil derijen gehouden (bloemstukken van Mevr. H. Dingemans- Numan) van half Juni tot half Juli, 19 Juni worden al hier athletiek-wedstrijden georganiseerd en estafette rond Middelburg, waarvan ook Vereenigingen uit andere plaat sen van Zeeland zullen deelnemen. De jaarvergadering der Vereeniging voor Handelsonderwijs, alhier, is 8 dezer gehouden, het jaarverslag bevat veel wetenswaardig. Door het Provinciaal Bestuur zal 30 Juni een aanbesteding worden gehouden voor het leveren van 2 reserve binnen- ebdeuren, schoonmaken en inhangen inbegrepen, voor het kanaal door V^alcheren, te Veere. De raming bedraagt f 15.360.De gehouden raadsvergadering op 7 dezer, heeft besprekingen gevoerd over de notulen der vorige vergadering; mededeelingen ontvangen: dat Ged. Staten de gemeente-begrooting voor 1926 hebben goedgekeurd; ingekomen is het jaarverslag van het reizend drankweer- niuseum; adres van B. Kruze over rehabilitatie; eervol ontslag werd verleend aan den onderwijzer-leeraar, den heer W. K. Kuiler; benoeming van voorzitters en leden van stembureaux; vergoeding bepaald voor het mede gebruik van het laboratorium; aanvulling crediet verleend groot f23,561.75'' voor uitbreidingswerken aan de water toren; ten behoeve der gemeentebedrijven zal een geld leening worden aangegaan groot f 81.018.88=; goedgekeurd Zijn: de eindwijzigingen in de gemeente-begrooting 1926; verlengd is het wachtgeld voor de handwerkonderwijze- ressen; de nieuwe ontwerp-salaris-regeling goedgekeurd; verhuring toegestaan van lokalen in het schoolgebouw aan het Veersche Bolwerk; verkoop grond aan de Coöp. Landbouwvereeniging „Eiland Walcheren" aangenomen; subsidie groot f 1000 verleend aan de Stoomtramwegmaat schappij „Walcheren" in het tekort over 1924; aange nomen het voorstel tot aanstellen van een tijdelijk Inge nieur bij de bedrijven; verhuring goedgekeurd van „Poe- 1 en dale en van het huis op het Molenwater; de rond vraag leverde nog verschillende besprekingen. CORRESPONDENTIE. (Beantwoording van brieven enz. geschiedt in deze rubriek, tenzij postzegel voor ant- woord is ingesloten). Aan geachte inzenders van photo's, schetsen en andere aanbiedingen, gericht aan de Redactie, tijdens de uitgave van „Ons Zeeland" door de N.V. de Oogst, be richten wij, dat in overleg met den tegenwoordigen uit gever, thans alles is teruggezonden aan de respectievelijke afzenders, waarbij is gevoegd een begeleidend schrijven. Nog zijn verzonden, op hun schriftelijke aanvrage, de gidsen van de Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen, aan de heeren M. J. A. te Heemstede en J. J. C. te Amsterdam. Aan enkele aanvragen zou ik nog kunnen voldoen, men schrijve dus aan de Vereenigings-Redacteur te Haarlem.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 15