Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' ONS ZEELAND 11 150 meter in een badplaats herschapen. Tenten van onderscheiden aard staan hier opgesteld en vier be tonnen trappen voeren naar het water. In het water staan zoogenaamde springtafels. Bij hoog water staat hier niet meer dan ongeveer 1.60 M. water over een uitgestrektheid van eenige honderden meters; en water dat kristal helder is. Nog nergens hebben we zoo'n uitgestrekte en gevaarlooze zwemplaats aangetroffen. De vereeniging die dit niet genoeg te prijzen „Stelle tje" beheert, is zeer mild jegens vreemdelingen. Voor 50 cent kan men er een geheele week van profiteeren. We merkten op, dat tientallen zwemmers en zwem sters .hunne rijwielen, motoren en auto's uren lang aan de binnenzijde van den dijk onbeheerd laten staan, om deze later onaangeroerd terug te vinden. Het weg kapen of beschadigen van rijwielen komt hier bijna nooit voor. Kunt gij, groote-stadsbewoner, u zoo iets indenken? Als we verder stadwaarts gaan, doen we dit door het Slingerbosch, dat bijna geheel de stad omsluit. Het treft ons, dat het evenals het havenpark goed onder houden is. Alle lof voor den wethouder, den heer L. Koopman, onder wiens toezicht de plantsoenen ressor teeren. Hier ontdekt u niet enkel een nuchter onder houd, maar alles draagt den stempel van liefde voor de natuur en van bedachtzame keuze voor soort en plaats van de vele, ook uitheemsche, boomen en strui ken, die het Slingerbosch rijk is. De gracht hierlangs is allervriendelijkst gestoffeerd met eenden, ganzen en zwanen. Deze watervogelverzameling, waarop Zie- rikzee terecht trotsch mag zijn, is, naar wij vernamen, voor het overgroote deel particulier eigendom van den heer J. J. Romeyn, bewoner van een villa in het Slin gerbosch. We wilden het Slingerbosch in zijn geheele uitgestrektheid zien en liepen dus door tot de Hoofd poortstraat, waar we bij Hotel Smalheer, dat aan de schilderachtige Nieuwe Haven gelegen is, de St. Jans straat insloegen en linea-recta naar ons hotel. Voor het hotel, dat aan de landelijke Verre-Nieuw- straat gelegen is, vonden we een gezellig zitje om on der het genot van een kop thee van de vermoeienissen van den dag uit te rusten, tot de Herr Ober ons voor het souper kwam roepen. In een reisverhaal moet men zich getrouw aan de waarheid houden. Daarom moeten we in het Hotel van Oppen ook niet spreken van een „Ober Een rasechte ober is hier niet bekend. Hier is alleen een „Willem". En Willem is hier de Alpha en Omega. Een ieder kent Willem. Zijn familienaam Booman is slechts bij zeer enkelen bekend. Doch waar u ook komt, in welke stad of dorp, en u vraagt naar Willem, daar zegt men onmiddellijk: „dat is Willem van het Hotel van Oppen te Zierikzee". Een ieder kent dezen bij uitnemendheid zorgzamen verzorger van het hotel. Geen vraag kunt u hem doen, of hij weet ze nauw keurig te beantwoorden en nooit kunt u naar hem vragen, zonder onmiddellijk Willem voor u te zien. 's Morgens om 5 uur helpt hij reeds de gasten, die een uur later met tram of boot zullen afreizen; den geheelen dag verzorgt hij de passanten en 's avonds laat ontvangt hij de laatkomers. Wij hebben den in druk gekregen, dat Willem een bovennatuurlijk wezen moet zijn, dat schijnbaar nooit slaap behoeft. Wij groeten u nog in gedachte, nu we reeds ver van Zierikzee zijn en danken u voor het vele, waarop ge onze aandacht gevestigd hebt en waarvan wij op onze reis zoo veel genoegen beleefd hebben! Op een mooien dag zijn we er eens per auto op uitgetrokken. We lieten ons door de vele oude straat jes van de stad rijden en onze chauffeur, een geboren vreemdelingen-rijder, wees ons de interessante oude gevels, o. a. een aan het begin van de Oude Haven, van het 17de eeuwsche huis, thans bewoond door den heer V. M. Krepel. Zig-zags-gewijs doorkruisten we de stad. In de Poststraat, achter het Wilhelmina- boompje, ontdekten we een bordje met opschrift ,,On- rijbaar". En later op den Kooiweg vonden we een bordje met „Moeilijk rijbaar". We informeerden of dit Zierikzeesch dialect was. Neen, onbekend. Hol- landsch is het ook niet. Maar wat is het dan? Is het wellicht een doode taal? Wie het weet, mag het zeggen. 3) In onze auto maakten we een vergelijking met Goes. Ook in Zierikzee zijn vele straten nauw en loopen schots en scheef op elkander in. Zoo loopt de Lange St. Jansstraat uit op het hoekhuis van den Dam en de Dam loopt uit op het hoekhuis van de Lange St. Jansstraat, terwijl beide straten aangewezen zijn om in elkander te vervolgen. Zoo zijn er meer van die lastige punten. Wanneer men de Lange Nobelstraat, een mooie ruime straat, waarin het geheel nieuwe, breede Hotel Juliana de straat een vroolijk aanzien geeft, uitkomt, om via den St. Anthoniusdam de Korte Nobelstraat in te zwaaien, heeft men ook hier twee lastige hoeken, die aanleiding tot botsingen kunnen geven. Verder de nauwe Nobelpoort, met een heel druk verkeer, waar ternauwernood ruimte is om één rijtuig tegelijk door te laten. Wordt vervolgd). „Onberijdbaar" zal 't moeten wezen. (Noot van den Zetter). MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boAen f 2.50 franco

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11