Tentoonstelling van Fokpaarden te Sluis 14 Juni 1926 Sportrubriek Wielerwedstrijden te Middelburg. Verhalen en Schetsen Een Herinnering. 12 ONS ZEELAND Tentoonstelling te Sluis. - le Prijs klasse A. Hengsten. Eigenaar René Sturm te IJzendijke. Het was te verwachten, dat, toen de eerste proef om op het gemeentelijk sportterrein wielerwedstrijden te houden, op Hemelvaartsdag, goed geslaagd was, en de vereeniging „Luctor et Ernergo" was opgericht, spoe dig weer wedstrijden zouden plaats hebben. Deze ver wachting is Zondag j.l. juist gebleken te zijn. Ditmaal was de belangstelling nog grooter dan de eerste maal en passeerden ongeveer 1400 betalende bezoekers de controle. Naast de jeugdige Zeeuwen traden ook ver schillende Haagsche amateurs met elkaar in het krijt. De uitslag was bij den sprintwedstrijd voor Zeeuwen over drie ronden: 1. Westenend, Middelburg; 2. Cort- hals, Vlissingen; 3. Stoks, Souburg; 4. de Smidt, Mid delburg. De wedstrijd voor Zeeuwen over 20 ronden had den volgenden uitslag: 1. Stoks, Souburg; 2. v. d. Voorde, Middelburg; 3. Daniëlse, Middelburg; 4. Corthals, Vlissingen. Bij den afvalswedstrijd voor de niet-geplaatste Zeeu wen werden de 5 prijzen behaald door: v, d. Voorde, Leijnse, Daniëlse, Stevens en de Bruijn, laatstgenoem de uit Souburg. De finale van de sprints voor amateurs was als volgt: 1. Krense; 2. fnnemee; 3. Burgerhof, allen te Den Haag. De koppelwedstrijd voor amateurs over 50 ronden was als. volgt: 1. De WolfInnemee; 2. C. Peters- Th. Peters; 3. KrenseDuivenbode; 4. Burgerhof van Rossum; 5. KnoopsBakker, De wedstrijd werd op verdienstelijke wijze opge luisterd door het muziekgezelschap van den „Houthan del Walcheren". Tentoonstelling te Sluis. - Een 4-span ter opluistering. (Foto v. Es). Wanneer, zoo mag men na dezen geslaagden wed strijd vragen, zal Middelburg een aan alle eischen be- antwoordenden renbaan rijk zijn! Hoewel het reeds vele jaren geleden is, dat ik mijne geliefde geboortplaats verliet, bewaar ik daaraan vele herinneringen. Een daarvan is het feit waarop ik de aandacht wensch te vestigen, dat op 30 Juni 1876 Middelburg op grootsche wijze feest vierde bij de opening en in gebruikneming van het droogdok. Wan neer wij weder 30 Juni schrijven, dan zijn er dus sinds dien 50 jaren verstreken. Alvorens daarover iets te zeggen, zullen velen met mij zich de maand Juli van 't jaar 1867 nog wel herin neren, dat in Middelburg feest werd gevierd naar aan leiding van den aanvang der werken, die Walcheren aan 't Europeesch spoorwegnet zouden verbinden. Het ligt niet in mijne bedoeling alle uitstel en teleurstellin gen te vermelden, die den aanvang dier werken vooraf gingen. Eer dat het zoo lang begeerde spoor Walcheren door stoomde, gingen er nog twee jaren heen, en was ook de groote zeesluis te Vlissingen voltooid. De opening daarvan verkreeg nog een grootere wij ding door de aanwezigheid van wijlen Z. M. Koning Willem III en diens onvergetelijken broeder Prins Hendrik, wiens naam ook aan meerdere Zeeuwsche belangen zoo nauw verbonden is. Langs het nieuw gegraven kanaal voer een versierde boot het Koninklijke jacht met diens hooge bezoekers tegemoet, om hen den dank van Zeelands hoofdstad over te brengen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 12