ONS ZEELAND 15 hulp bij ongelukken. Bij het einde van dezen cursus boden de leerlingen hun dokter een bloemstuk aan. De collecte gehouden te Krabbendijke, bestemd voor de nieuwe Ned. Herv. Kerk alhier, heeft f 182,50 opgebracht. SCHOONDIJKE. Op 6 Juni is alhier een landdag ge houden, uitgaande van de afdeeling Schoondijke-Biervliet- Groede van den Bond van Staatspensioneering. SEROOSKERKE. Ds. P. van Dijk hoopt 18 Juli zijn intrede te doen (Geref. Kerk). SINT KRUIS. In de vergadering van stembevoegde Ingelanden van den kleinen Boompolder, is het dijkge- schot van f 2 per H.A. verhoogd op f 7 per H.A. De gemeenteraad nam een gunstige beschikking op het ver zoek bijdrage in de kosten naar het onderzoek uitvoer baarheid scheepvaartkanaal West-Zeeuwsch-Vlaanderen; besprekingen werden gevoerd over de nieuwe jaarwedde- regeling en den wensch geuit, dat de Ambtenaren ver plicht zouden worden te wonen in de gemeente, ook was deze wensch bedoeld ten opzichte van het hoofd der school. Ook werd nog gesproken over de verbetering en onderhoud van den weg AardenburgSt. Kruis. TERNEUZEN. Dr. B. van Neerbos, alhier, is beroepen te Benthuijzen. Tot hoofd der Herv. School is be noemd de heer D. J. van Wijk, hoofd der Christelijke school te Amerongen. Aan de N. V, Terneuzensche Scheepsbouw Maatschappij is opdracht gegeven het zeil schip .Nieuwe Zorg", groot 158 ton te verbouwen tot motor-vrachtschip. THOLEN. De heer Van den Berg, hoofd der Christe lijke school alhier, herdacht dezer dagen het feest, dat hij 25 jaar werkzaam is bij het Christelijk onderwijs. De hooge prijzen voor landbouwpaarden die vorige jaren werden besteed, is thans voorbij, de koopsommen betref fen thans slechts 1/3 of 1/4 van de vroegere prijzen. VEERE. De heer K. Dekker, alhier, is vanwege de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schip breukelingen, een diploma benevens zilveren medaille uit gereikt, wegens zijn groote verdiensten aan de Maat schappij bewezen, door zijn initiatief tot de oprichting en beheer van het reddingstation te Westkapelle. VLISSINGEN. De algemeene vergadering van aandeel houders der Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" (Kon. Nederl. Postvaart) zal 19 Juni gehouden worden in Grand Hotel „Britannia". De heer S. Visman, Ingenieur der Marine, wordt 1 Augustus geplaatst bij 's Rijks-Werf te Hellevoetsluis. De bond van Marine Onderofficieren, herdacht 5 dezer (ook te Vlissi'ngen) het 25-jarig bestaan van dien bond, door een schitterende feestavond, gehou den in de „Oude Vriendschap". De algemeene ver gadering van de Vlissingsche Reddingsbrigade (waarvan Dr. S. Staverman president is) is dezer dagen gehouden. Het Engelsche invoerverbod van geslacht vee heeft een zeer nadeelige terugslag voor Vlissingen, waar vele men- schen los en vast personeel door gedupeerd worden. In het Militair Tehuis herdacht de afdeeling Vlissingen van de Nederlandsche Christelijke Bouwvakarbeiders haar 10-jarig bestaan. Bij Kon. besl. van 29 Mei zijn de statuten van de Vereeniging „Rijwielpad Walcheren" goedgekeurd. De Vereeniging ,,'t Groene Kruis" heeft hare algemeene ledenvergadering op 14 dezer ten stad- huize gehouden, waar nieuwe plannen zijn besproken, - Uit het verslag, gedaan op de algemeene ledenvergadering der Vereeniging openbare „Leeszaal en Bibliotheek", de zer dagen gehouden, blijkt, dat het ledental bestaat uit 507, en de leeszaal in 1924 bezocht werd door 7040 per sonen, in 1925 door 7586 personen; dank werd gebracht aan het gemeentebestuur voor het onveranderd toeken nen eener subsidie groot f 3000. Het speelwerk van den St. Jacobtoren wordt schoongemaakt en nieuwe me lodieën worden ingesteld. Het examen voor zieken verpleging, diploma A., afgenomen in het St. Joseph Zie kenhuis, werd: door de regeeringsdeskundigen Dr. D. J. Hulshoff Pol en Dr. J. Gieben bijgewoond; alle candidaten (4) slaagden. Het jaarverslag der Vereeniging tot bev. van het Vreemdelingenverkeer, uitgebracht in de alge meene ledenvergadering, vermeld o.m. het bijzondere wel slagen van „de Zeeuwsche dag" in het afgeloopen jaar gehouden, in samenwerking met de Vereeniging „Vlissin gen Vooruit". Dien dag, gehouden ter eere van het „Welfare Congres" kon gegeven worden een ringrijderij, optocht van versierde boerenwagens, wedstrijd in 't boog schieten, zangwedstrijd en een zeilwedstrijd van visschers- schepen. De Leerdamsche glasfabrieken, van Nelle's fa brieken en tallooze stadgenooten boden finantieelen en materieelen steun. Ook werd herinnerd aan 't bezoek van het zangkoor der Friezen; steun werd verleend voor het tot stand komen van het fietspad Vlissingen-Zoutelande; initiatief genomen en medewerking verleend tot het uit geven van folders. Het bestuur bestaat thans uit voor zitter, dhr. H. J. M. van Raalte; penningmeester dhr, A. Dudok van Heel; secretaris dhr. J W. A. Mulder en een ledental van 83 WAARDE. Het nieuwe uurwerk, in den toren ge plaatst, is volgens het nieuwste systeem vervaardigd en geleverd door den heer F. H. Mannhardt te Goes. Het geheel is gebouwd op de Ned. fabriek van Torenuurwer ken van den heer B. Eysbouts te Asten (Noord-Brabant YERSEKE. Ds. J. Veldkamp van Amerongen, is alhier beroepen bij de Evangelische gemeente. ZAAMSLAG. Ds. P. van Dijk hoopt Zondag 11 Juli afscheid te kunnen nemen van zijne gemeente alhier, Geref. Kerk, en 18 Juli zijn intrede te doen te Seroos- k.erke (W.) ZOUTELANDE. In de zitting van den gemeenteraad, den 8en Juni gehouden, zijn mededeelingen gedaan over: bestraten van den Molenweg, geldleening, jaarwedde- regeling, subsidie rijwielpad Vlissingen-Zoutelande, slui tingsuren café's, schrijfmachine en wijziging in de ver ordening op het brandwezen. 26 Juni. AAGTEKERKE. Op het tweetal voor de Geref. Ge meente alhier staan Dr. A. de Blois te Dirksland en Ds. M. Hofman te Krabbendijke. BRESKENS. In de gehouden raadsvergadering werd een verhoogd subsidie 250.per jaar) toegekend, gedurende 10 jaar, aan de muziekvereeniging „Uit het VolkDoor het Volk", bestemd voor het oprichten eener muziektent. Steun werd gevraagd en verleend voor de noodlijdende visschers, die inkomsten derven tengevolge der dalende frankenkoers en het gure weêr. Tot Secretaris-Ambtenaar van den Burg. Stand en tijdelijk Gemeente-Ontvanger werd benoemd de heer Dr. J. G. Ramaker. 7 Juli aanbeste ding door den Rijkswaterstaat van den onderbouw voor een aanleg-inrichting enz. ten behoeve van den Veerdienst VlissingenBreskens; raming 215.000. BROUWERSHAVEN. Beroepen (Geref. Kerk) alhier, candidaat, de heer J. den Boer te Zwartsluis. BRUINISSE. In de zitting van den Gemeenteraad her dacht de Voorzitter de ramp, de visschersvloot getroffen; sprak zijn deelneming uit ten opzichte der zwaar be proefde familie en deelde mede, dank te hebben gebracht aan de autoriteiten te Enkhuizzen voor de betoonde hulp en belangstelling. Voorgesteld is den huurprijs te wij-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 15