16 ONS ZEELAND zigen voor „zaten" aan den Langendam en aan het haven plateau; besprekingen over: nieuwe muziektent; jaarwedde gemeente-ontvanger; begrooting gezondheidscommissie; verordening kaai-, haven- en weeggeld; vernieuwing ge deelte dorpsweg, waarvoor gcldleening; verslag vergade ring Waterleiding Maatschappij; demping sloot bij nieuw bouw; en vernieuwing trap bij den beurtschipper. BURGH. Het zang-concours, uitgeschreven door den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt is 16 dezer al hier gehouden. Door verschillende vereenigingen uit de provincie werden prijzen behaald. Ds. J. W. Boogaard heeft Donderdag 17 Juni de herbouwde Ned. Herv. Kerk ingewijd. CADZAND. In den Raad zijn mededeelingen gedaan over goedkeuring door Ged. Staten van aangebrachte wij zigingen in de gemeentebegrootingen; werd besloten tot uitbreiden van het laagspanningsnet en subsidie verleend aan het „Groene Kruis" plaatselijke afdeeling. GOES. Mevr. Wed. G. W. van Barneveld—Nauta alhier is benoemd tot collectrice der Staatsloterij, Ingelanden vergadering van den Goeschen Polder stelde de rekening over 1925-26 vast in ontvangst op 7210.63', in uitgaaf 5345.01; keurde de begrooting 1926-27 goed in ontvang en uitgaaf op 7719.55 en stelde de uitkeering aan de eigenaren der schotbare gronden in den polder op 2. per H.A.; tot gezworene is herbenoemd de heer J. Ver- meule. De heer Van Giersbergen, rijks-bijenteelt con sulent, heeft een lezing gehouden over bijenteelt met de monstratie bij den ijmker, den heer Provoost, in den Wil- helminapolder. Den bouw van het R. K. Ziekenhuis is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer H. Seegers te Nijmegen. 28 Juni wordt de algemeene vergadering van het Waterschap „de Breede Watering bewesten Ier- seke" gehouden in „De Prins van Oranje". Winkelslui ting op komst? De vergadering van „Handelsbelangen sprak zich met algemeene stemmen uit voor sluiting des avonds 8 uur, Zaterdags 10 uur en Zondags geheele slui ting. Een verzoek daartoe zal den gemeenteraad worden aangeboden, „Nijtengo III is geopend. De heer G, Geijsen, voorzitter van het Comité, hield de openingsrede. De waarnemend burgemeester, de heer D. D. van den Bout, sprak daarna. Mej. N. Molhoek, van hier, slaagde te Groningen, cum laude, voor het candidaats-examen Ger- maansche taal en letterkunde (Duitsch). De heer L, F. J. M. la Rose, ontvanger der Dir. Bel. en Acc. te Sim- pelveld, is naar hier overgeplaatst. 's GRAVENPOLDER. De Raad keurde de nieuwe jaar- wedderegelmg goed. Ged. Staten konden zich vereenigen met den aankoop van den grond, noodig voor den bouw van het gemeentehuis; de Schoonheidscommissie gaat ac- coord met het ontwerp raadhuis; besprekingen over: ga rantie straatverlichting; verplichte aansluiting bij de Wa terleiding Maatschappij; wijziging gemeentebegrooting èn van het Burg. Armbestuur; gratificatie aan den rijksveld wachter; verhuiskosten gemeente-veldwachter; herziening verordening art. 178 Gemeentewet; pensioensgrondslag burgemeester; vergoeding schoolgelden; verhuring van tuingrond en over opheffing der doorverbinding telegraaf. GROEDE. Begrootingswijzigingen, jaarwedderegeling, schilderen der muziektent, vrijstelling belasting voor ge dresseerde politiehonden, zijn in de gehouden raadszitting behandeld. HANSWEERT. De heer J. P. Stoffels te Terneuzen is benoemd tot agent van den Prov. Stoombootdienst op de Wester-Schelde, alhier. 's HEER ABTSKERKE. De Raad heeft besprekingen ge voerd over de bewoordingen van ingekomen brieven; de nieuwe salarisregeling; verplichte aansluiting Waterlei ding; en de begrooting gewijzigd over 1925. KAPELLE-BIEZELINGE. De tentoonstelling van fruit, groenten en bloemen, te houden op 911 September, be looft schitterend te worden; vele vooraanstaande personen beijveren zich voor het welslagen. Het mag geacht worden bekend te zijn, en bekende Pomologen roemen het als om strijd, dat Kapelle-Biezelinge het fruitcentrum bij uit nemendheid is en men het bij name noemt „Het Paradijs van Zuid-Beveland". De afdeeling van de Vereeniging tot Chr. Verz. van Krankzinnigen in Zeeland, heeft hare jaarvergadering gehouden. Voorzitter de heer J. Zegers. De algemeene ledenvergadering der Tuinbouwvereeni- ging ,,K. B. O.", onder voorzitterschap van den heer H. Eversdijk, is gehouden en voerde besprekingen over: be zoldiging veilings-controleur; subsidie voor de fruit- en g: oentententoonstelling en over den verkoop van aard beien. KLOETINGE. Ds. J. A. Raams te Rijswijk is alhier beroepen bij de Ned. Herv. Kerk. KORTGENE. In de gehouden raadsvergadering is tot wethouder benoemd de heer Salomé. Ged. Staten maak ten bezwaar de schenking groot 1700.der Vereeniging „Landbouwbelangen" te bestemmen voor de gewone uit gaven der gemeente; aangenomen is het voorstel in den Raad gedaan, het geld te besteden voor den aanleg van een zijstraat op de Burgemeester Snellenstraat; benoemd tot vast onderwijzer de heer C. Hoogerbeels, thans nog tijdelijk. In verband met het niet bestemmen der ge schonken gelden voor de gewone uitgaven, is het heffings percentage voor de belastingen verhoogd van U/ü op ls/4. KRABBENDIJKE. In de gehouden buitengewone ver gadering van Ingelanden van den Nieuw Krabbendijkepol- der werd met algemeene stemmen aangenomen het verhar den van den Parallelweg, enz., waarvan de kosten worden geraamd op 6000.—. Mevr. Wed. W. Sneep, geb Lindonk te Ossendrecht, schonk aan de Vrijz. Herv Ge meente alhier een antieke bijbel van t jaar 1618-19 Het werk draagt een handteekening met het jaartal 1639 De Zangvereeniging „Harmonie" gaf 19 dezer een goed geslaagde zanguitvoering in de muziektent. Op den eersten Kruiningschen Kermisdag zal de Christ. Zangver eeniging „Halleluja" een reisje maken naar Brussel. Ds. M. Hofman, alhier, op het tweetal staande te Aagtekerke, Geref. Gemeente, is beroepen te Grand Rapids (Ver. Sta ten), en bedankte voor het beroep naar Rijssel. MIDDELBURG. De zomerbijeenkomst van de Vereeni ging voor geschiedenis der genees-, natuur- en wiskunde, is op 12 en 13 Juni in de zalen van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen gehouden. Dr. J. A. Vollgraff opende met een welkomswoord. De Voorzitter der Ver eeniging hield eene inleiding over het leven en werken van "David Herzog Gollanstat (1732-1782), geneesheer te Vlissingen; Dr. H. R. Folmer van Driewegen deed mede deelingen over Zeeuwsche gebruiken en volksgeloof op verloskundig gebied en Dr. W. S. Unger, gemeente-archi varis van Middelburg, deed mededeelingen over de door hem ingerichte tentoonstelling op medisch gebied, terwijl Dr. A. F. C. Schivenstein uit Antwerpen sprak over de hyg. maatregelen van den Magistraat van Antwerpen in de°15e eeuw. Dr. J. A. Vollgraff voerde nog het woord over Paulus van Middelburg (1445—1533) en Dr. D. J. Struick uit Delft over Guilelmus Aegidius van Wissekerke (1494). Door wijlen Mevrouw douairière Graaf van Lynden, zijn verschillende legaten vermaakt (vrij van suc cessierechten) aan onderscheidene instellingen te Middel burg, Koudekerke en te Amsterdam, Aan de Bijz.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 16