Weekrubriek i Jubileum. Middelburgsche Paardenmarkt. 2 ONS ZEELAND De almachtige fiets heeft het ouderwetsche land- tochten wel schade gedaan (men ging en gaat ook landtochten op de fiets) maar de echte manier heeft zich weten te handhaven. Gelukkig! Het is te hopen, dat het gejakker per rijwiel het nog afleggen tegen den zin voor het echte landtochten. De jongens mogen zich 's avonds lichamelijk flink moe voelen, blaren onder de voeten hebben, ze hebben geprofiteerd van de zoo degelijke veel te weinig beoefende wandelsport. Leve het „landtochten"! De heer Ds. G. J. Weijland, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Veere, vierde Zondag den 20en dezer, de herdenking van zijn veertig jarige ambtsvervulling. Het feit, dat deze godgeleerde in 't Provinciaal Kerk bestuur van Zeeland een leidende positie bekleedt en sedert 1904 als lid van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk (sinds 1917 zelfs als voorzitter) in den lande een algemeen bekende persoonlijkheid is, op wiens tijd en krachten vrijwel geheel beslag is gelegd, heeft hem niet verhinderd in nauw geestelijk contact te blijven met zijn gemeente en nog gelegenheid ge laten, zich te interesseeren voor alles, wat ontwikke ling, beschaving, kunstzin en hygiëne van de gemeente zijner inwoning betreft. Een volhardend werker, een beminnelijk man, een geliefde herder, ziet daar den jubilaris in korte trekken geschetst! Wij brengen hem gaarne onze hulde! Onder groote belangstelling had de opening plaats van de nieuwe autozaak van P. Louisse, voorheen te Kapelle, thans gevestigd op een gunstig gelegen punt aan den nieuwen rijksweg, n.l. aan den Westwal (hoek Agnesgang) te Goes. Deze zaak is dus wel op een voor automobilisten gunstig punt gelegen. Ook het uiterlijk van de gebouwen maakt in deze omgeving een gunstigen indruk. Maar stapt men de zaak binnen, dan blijkt wel heel duidelijk, dat hier alles in 't werk is gesteld om heeren automobilisten te gerieven. Alles is even ruim en modern ingericht. De showroom met zijn breeden ingang is groot 225 vierkante Meter, kan behoorlijk geventileerd worden en is van een granietvloer voorzien, welke gelegd is door de Firma Santuz d'Angelo te Bergen-op-Zoom. Hier stonden tal van prachtwagens geëxposeerd. Ach ter deze showroom vindt men het kantoor. Op de ruime binnenplaats, eveneens met een ruim entrée, (naast de woning), waar men met de auto's gemak kelijk kan manoeuvreeren, zijn zes boxen gebouwd, ieder voor 2 auto's bestemd. De werkplaats, groot 100 vierkante Meter, biedt flinke gelegenheid voor het ver richten van reparaties, enz. De geheele zaak wordt electrisch verlicht door eigen installatie. Op de boven-verdieping zijn de magazijnen van on- derdeelen, enz., terwijl de bovenvertrekken aan de straatzijde kunnen dienen voor woning van een mees terknecht. Naast deze beschreven gebouwen staat het woon huis van den heer Louisse. Architect van dezen bouw was de heer Rothuizen en aannemer de heer Jac. de Jonge te Biezelinge. Het werk doet hen alle eer aan. Wij wanschen den heer Louisse in zijn nieuwe zaak alle goeds toe en hopen, dat zijn debiet nog vergrooten zal, nu hij zich in Goes, aan een druk ken verkeersweg heeft gevestigd. (Foto But). Paardenmarkt te Middelburg. De jaarlijksche paardenmarkt in de hoofdstad onzer provincie op Donderdag 17 dezer, heeft zich geken merkt door een zeer druk bezoek. Dit bezoek bestond niet alleen uit provincialen, maar ook voor een belang rijk deel uit vreemdelingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 2