ONS ZEELAND Nijtengo III van Goes. 7 gen door een gebrandschilderd raam, voorstellende de Liefde (4 tafreelen uit de gelijkenis van den Barmhar- tigen Samaritaan) uitmuntend in vorm en kleuren, ont worpen en vervaardigd door den glasschilder dhr. Schilling te Voorburg. De overige lichtramen vertoonen in lichtere kleuren de symbolen van Geloof, Hoop, Wetsrol, Lam Gods, Tijd, Eeuwigheid, Alpha en Omega, Van de vijf monumenten, waarvan één (ge lukkig het minst kostbare) totaal vernield was, is dat van P. de Huijbert door den beeldhouwer dhr. Hagen doorn te Scheveningen reeds zoover gerestaureerd, dat het een toonbaar beeld van vroeger geeft en weldra totaal gereed zal zijn. De restauratie der overige drie zal waarschijnlijk, gegeven de fijne bewerking der ver nielde en geschonden deelen en de groote kosten met dit werk gepaard gaande, nog tijden duren, maar door de goede zorgen der plaatselijke monumenten-commis sie, contact houdende met de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, die het behoud der monumenten op hoogen prijs stelt, naar wij verwachten tot een goed einde gebracht worden. Moge ons schoon herbouwd bedehuis, dat thans weer als vroeger de trots en het sieraad der gemeente is, voor verdere rampen gespaard blijven om tot in lengte van dagen te getuigen van zijn bekwamen bouw meester. M. G. Geen monarch of vorst in de gewone beteekenis van het woord, al doet het opschrift daar misschien aan denken. Maar toch een monarch. Van de nijverheid, van de industrie, van den handel en. van het vermaak. Eenige jaren geleden vormde zich in de hoofdplaats van Zuid-Beveland uit een groep van vooruitstrevende Zeeuwen een Comité, dat zich tot doel stelde zoo mogelijk ieder jaar een nijverheidstentoonstelling (Nijtengo) te organiseeren. In 1924 ontstond Nijtengo I, in 1925 Nijtengo II en dezer dagen zag Nijtengo de derde het levenslicht. Vrijdag 18 Juni des namiddags te half vier, werd de jeugdige monarch in het Schut tershof ten doop gehouden. Nadat de Voorzitter van het Comité, de heer G. Geijsen, de beste wenschen voor den jeugdige had uitgesproken, de waarnemend burgemeester, de heer D. D. van den Bout, deze hoop had geaccentueerd en Mej. Paula Bielen aan Mevr. van Ballegooijen de Jong namens Nijtengo een bloe menhulde had gebracht, werden de talrijke genoodig- den, o. w. vele notabelen en hun dames, in de gelegen heid gesteld de resultaten van den arbeid van het ac tieve Goesche comité te bezichtigen. De pers-fotograaf, de heer C. van Es, die voor de lezers van ,,Ons Zeeland" geen onbekende meer is, nam de aanwezigen met zijn snelle camera eenige keeren onder schot, en na aldus tol betaald te hebben aan een van de noodwendige eischen van onzen tijd, konden de genoodigden de hooggespannen verwachtin gen gaan toetsen aan de gezamenlijke prestaties van ruim vijftig standhouders. Het zou ons te ver voeren, op deze plaats een ge detailleerde beschrijving van het geëxposeerde te ge ven. We willen ons daarom bepalen tot het voor naamste en verder volstaan met een algemeenen in druk. Een van de stands, welke vooral bij de Goesche bezoekers de aandacht zal trekken, is de stand van de N.V. Stoomwasscherij ,,De Zon" te Goes. Op zeer aantrekkelijke wijze komt hier tot uiting, aan welke eischen een moderne wasscherij moet beantwoorden. ,,De Zon" gaat met den tijd mee, bewijze het de be handeling der wasch en de verzending van de goe deren. N.V. Sluis' Biscuitfabrieken te Deventer brengen na tuurlijk een groote verzameling van haar zoo spoedig bekend geworden producten. De aandacht mag hier gevestigd worden op de allereenvoudigste verpakking van de biscuits in blik, die behalve mooi en practisch, de groote verdienste heeft het smakelijk product niet noemenswaardig duurder te maken. Sluis' Biscuit fabrieken hebben in korten tijd bewezen, wat men met een goed consumptie-artikel bereiken kan in Nederland en ook daar buiten. Want een geheim zal het wel niet zijn, dat ook over onze grenzen de roem der Deventer- sche Biscuits doordrong. M. de Dreu Co., Ford-Garage te Goes, hebben ten behoeve der Ford-Company een groote stand ingericht, waarin een tweetal Ford-auto's van het nieuwste model zijn ondergebracht. Ford weet welke waarde reclame heeft, ook zijn handelaren behooren dit te weten. De Goesche doen dat dan ook. Zeer smaakvol en gedis- tingueerd kan de Ford-stand genoemd worden. Er zullen heel weinig bezoekers passeeren, die niet de gedachten in zich voelen opkomen: ,,Zoo'n Fordje zou mij wel lijken." Tot de actueelste artikelen op de tentoonstelling be hooren ongetwijfeld de Ti-Tao-producten. Wat Ti-Tao is? Een scheikunde verbinding, die men op ieder me taal kan penseelen, waardoor bederf van dat metaal voorkomen wordt, poetsen overbodig wordt, terwijl niemand kan zien, dat er iets ,,op zit". Een uitkomst voor de metaal-industrie, maar tevens voor het huis gezin. Wie Ti-Tao in huis heeft, behoeft niet meer te poetsen. Ti-Tao voor de huisvrouw, voor den fabri kant, voor den wielrijder, voor den auto-bezitter, voor iedereen. Dit Japansche import-artikel zal zijn weg wel vinden. We zullen het bij de beschrijving van deze meest interessante stands laten. Wat natuurlijk niet betee- kent, dat de overige niet de aandacht verdienen. Op vrijwel ieder gebied vindt men er wat: modes, huis houdelijke artikelen, sport, tourisme, binnenhuis- en Vervolg op bladz. 10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7