Melk, al of niet gepasteuriseerd 4lcnBt ROOMBOTER Coöperatieve Melkinrichting en Zuivelfabriek „WALCHEREN" Singel Tel. 83 MIDDELBURG Wal Telef. 120 VLISSINGENAagje Dekenstraat, Tel. 66 Grootste 6n mG6St modGme inrichting in Zeeland Nieuwe Fabriek totaal bebouwd oppervlakte van 2200 M2 Handel en Industrie Wasscherij „De Volharding", Vlissingen. Voor de Zeeuwsche Vereenigingen ONS ZEELAND 13 voorzien van het Rijkscontrölemerk wordt ook per postpakket verzonden MrODtiBune Gedeponeerd Fabrieksmerk Niet iedereen, die eenigszins met de Nederlandsche Waschindustrie en Wascherijen op de hoogte is, zou durven vermoeden, dat in Vlissingen één der oudste zaken op Wasscherij gebied in Nederland gevestigd is. Circa 40 jaar geleden werd aldaar een machinale was scherij opgericht, die in 1899 in andere handen over ging en door den nieuwen eigenaar met de nieuwste machines, toen Amerikaansche, werd uitgerust. Reeds direct veroverde zich de zaak naast een flink debiet een goeden naam en verkreeg in 1905 een Koninklijke onderscheiding. Voortdurend bleef de zaak zich ontwikkelen, nam haar clientèle toe, tot zelfs bui ten de grenzen van Zeeland, totdat de moeilijke jaren kwamen van 19141918, maar gelukkig kon ook in die jaren de fabriek op volle kracht blijven werken, ook door het werk, dat de Militaire bezetting in geheel Zeeland haar gaf. In 1921 meende de toenmalige eigenaar zich om zijn leeftijd aan de werkzaamheden te moeten onttrekken, werd de zaak omgezet in een Naamlooze Vennoot schap en de leiding overgedragen aan een jongere werkkracht, den tegenwoordigen directeur, den heer E. Montfoort. Reeds spoedig zocht hij aansluiting bij enkele bekende zaken in Nederland en het Buiten land, waarvan ,,de N. V. Zwitsersche wasscherij en ververij te Rijswijk" één der grootste is, die als een concern op wasscherij gebied werkzaam zijn en alzoo trachten, op dit gebied te geven, het beste wat ge geven kan worden. De uitwisseling toch van ieders er varing, wetenschap etc. en het profiteeren van de nieuwste vindingen, kan hen, maar ook de clientèle, slechts ten goede komen. De directeur wees ons nog speciaal op de navol gende punten: Een bijzonderheid van deze wasscherij en haar zus terinstellingen is b.v., dat zij haar eigen bleekmethode heeft, zonder gebruik te maken van Chloorkalk of electrolytisch bleekwater, waardoor men voorkomt dat deze stoffen schadelijk op het goed kunnen inwer ken, welk groot voordeel niet onderschat mag worden. Wat verder de aflevering en slijtage zeer ten goede komt, is zeker ook een waterreinigings-installatie, waardoor met absoluut zacht water gewassen wordt. Naast het waschbedrijf hebben zij zich vooral toe gelegd op de Chemische Wasscherij en Ververij, waar aan vooral in de laatste jaren, ook in Zeeland, een groots behoefte bestaat en op dit gebied is zij de eenige in Zeeland, levert prima werk vlug af en kan met de beste instellingen op dit gebied concurreeren. Voorzeker zal deze zaak, die ook in elk opzicht zeer hygiënisch is ingericht, ieders belangstelling wekken en bevelen wij een bezoek ten zeerste aan, terwijl de directeur gaarne bereid is belangstellenden deze inrich ting te doen bezichtigen. ZEELANDIA 's-GRAVENHAGE. Ontvingen wij eenige maanden geleden het treurig bericht, dat een onzer bestuursleden was heengegaan, op 24 Juni 1.1. kregen wij de tijding van het overlijden van ons bestuurslid de heer D, de Regt in den ouder dom van 44 jaren. Hoe groot het verlies moge zijn voer zijn weduwe en zoon, ook voor onze Vereeniging is zijn heengaan een groote slag. Door zijn welwillend heid, zijn opgeruimden geest, zijn pogen om den bloei der Vereeniging te bevorderen, tevens lid zijnde van de Tooneel- en Zangclub, was hij bij ons allen zeer geliefd. Tot de beste onze leden behoorende, laat hij een moeilijk te vervangen plaats in ons midden open. Hij ruste in vrede. Moge het zijn weduwe en zoon, in hun groote smart tot troost zijn te weten, hoe wij allen met hun medegevoelen. Op 28 Juni had de begrafenis plaats op Oud Eik en Duinen. Allen, van onze Vereeniging, die gelegenheid hadden, waren gekomen om den te vroeg gestorven vriend de laatste eer te bewijzen. Enkele honderden belangstellenden volgden, de onder een schat van bloemen bedolven kist, naar de groeve. Onder deze bloemen waren er ook van de Ver. Zeelandia en van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13