ONS ZEELAND 14 het Zangkoor. De voorzitter, de heer Vogel, schetste in een aandoenlijke rede, de groote verdienste van den overledene voor de Vereeniging, zijn eenvoud, zijn vocrkomenheid en het moeilijk vervangen van zijn plaats. Ook sprak hij woorden van deelname tot de nabestaanden. Hierna zong het zangkoor een schoon, toepasselijk lied. Een der broeders van den overledene dankte, ook namens de familie, voor de hartelijke woor den en de groote belangstelling, waaruit hem bleek hoe men zijn broeder hoogachtte en genegen was. Zij, die de plechtigheid bijwoonden en om zich heen zagen, zullen door het gevoel van sympathie, dat hier tot uiting kwam, overtuigd zijn geweest, dat hier een vriend werd begraven, die niet spoedig zal worden vergeten. De L. De Redactie vereenigt zich met de geuite woorden van deelneming en betreurt mede, dat een jong leven is heengegaan, dat voor de Vereenigingsgedachte nog zooveel beloofde. Ver. Red. KRONIEK. AAGTEKERKE. Bij de Geref. Gemeente alhier, is be roepen Ds. A. de Blois, thans te Dirksland. In de ge houden raadsvergadering werd de nieuwe jaarwedderege- ling goedgekeurd; toegelaten het nieuw benoemde raads lid de heer A. G. Peper; de heer Bosselaar benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Over de subsidie toekenning Stoomtram Walcheren, staakten de stemmen; vastgesteld werd de pensioensgrondslag voor den gemeente veldwachter. De heer Bosselaar, wethouder, nam afschel., van den Raad en zegde dank voor de aangename samen werking gedurende de 37 jaren zijner raadslidmaatschap, aan zijn zoon, de tegenwoordige Burgemeester, schonk hij tot aandenken een fraaien voorzittershamer. De voor zitter bracht hem daarvoor dank. Ook de heer Moens namens den Raad. De heer Visser gaf een overzicht in dichtvorm, van het 37-jarig tijdperk. Verder werd m den Raad nog besproken het onderhoud van den Kloosterweg en inlichtingen verstrekt over de bestrating van den weg Oostkapelle naar Westkapelle. AARDENBURG. Met het herstellen van het Belgisch gedeelte der tramlijn Breskans— Maldeghem, heeft men eindelijk een aanvang gemaakt, men hoopt tegen 't najaar den dienst te openen. De Raad der gemeente ver gaderde, wegens restauratie van het raadhuis, in de bur gemeesterskamer; vaststelling geschiedde van het salaris voor den te benoemen Ontvanger-Griffier van het burger gasthuis; bespreking had plaats over de verbetering van den weg Aardenburg—St. Kruis; over de nieuwe jaar- wedderegeling; goedkeuring verwierf de verandering en verbetering van de secretarie; gewijzigd werden tarieven voor de verpleging in 't burgergasthuis; aan den heer P. de Bruijne, ontvanger-griffier, werd eervol ontslag ver leend tegen 1 Augustus; goedgekeurd werd de rekening algemeen armbestuur en had eene bespreking plaats over het gebrek aan tuingrond in de gemeente. AXEL. Op de algemeene vergadering der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, al hier gehouden, werd door den voorzitter, den heer Mr. P Dieleman, een historische beschouwing gegeven over het land van Axel de 4 vroegere ambachten van Axel, Hulst, Assenede en Bouchaute. Spreker sprak ook over de noodzakelijke samenwerking van alle belanghebbenden zonder onderscheid van politiek of godsdienst Bij het overzicht over den toestand op landbouwgebied m 1925 bleek, dat voor het akkerbedrijf 't jaar niet bijzonder voorspoedig was, de paardenhandel stil, en de tuinbouw en veehouderij beter waren. Het aantal leden der L. L. M bedraagt thans 5000. Een rijtoer, gemaakt door een droot deel van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, deed de deel nemers kennis maken met de te velde staande vruchten, als suikerbieten, tarwe, rogge, erwten, kool- en mosterd zaad. Op de boerderij van den heer A. de Bruin te Drie wegen zijn allen onthaald en bezichtigde men een groot aantal Zeeuwsche trekpaarden. Na den tocht vond een gemeenschappelijk diner plaatst. De stad Axe was in feesttooi, de tentoonstelling, behoorende bij de iand- bouwfeesten, is zeer druk bezocht door personen uit de geheele provincie. De Prov. Zeeuwsche Electr Mij. aanvaardde het aanbod van de gemeenteraad tot geheele electrificatie der gemeente tegen een 10 jaarlijksche ga rantie van f 23.000. Door den heer A. het Gilde, raadslid, is aan de Kroon verzocht het genomen raadsbesluit te vernietigen. Pastoor J. J. Buysrogge, herdacht 19 Juni zijn 40-jarig priester-jubileum. De Burgem. opende in tegenwoordigheid van tal van genoodigden een schil derijen-tentoonstelling, uitgaande van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. De expositie omvat een 50-tal schilderijen, waaronder werken van Mevr. Hendrikse, G. Bergsma en Ger. Jacobs. BIERVLIET. In de vergadering, afdeeling Biervliet, van het Christelijk genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies, werd het bestuur uitgebreid tot 5 leden en besloten tot het houden eener loterij tot stijvmg der kas, waarvoor de gemeenteraad bij voorbaat toestem ming had verleend. De Raad der gemeente besprak de oprichting van eene abattoir; wijzigde de verordening op de heffing van leges; besloot tot aansluiting bij het Centraal Archief- en Tnlichtingbureau, inzake maatschap pelijk hulpbetoon voor Nederland, te Amsterdam; voerde besprekingen: over ontheffing forenzenbelasting; over het weren van danstenten en orgels ter gelegenheid van. de kermis; stelde vast de tarieven voor het gebruik van de lijkkoets; over de nieuw te bouwen school, met aanstelling van een opzichter voor den tijd van 6 maanden bij den bouw, waarvan de aanbesteding zal gehouden worden op 22 Juli en aanwijzing geschied op 12 Juli. Bij de aan besteding voor den aanleg van een grindbaan op ver schillende wegen in den Elisabethpolder, was laagste in schrijver de heer Iz. Dubois alhier, voor f4698 en voor onderhoud f548, aan wien de uitvoering der werken is gegund. BRESKENS. De autobusdienst Breskens—Knocke, zal weer met 1 Juli worden aangevangen. DOMBURG. De voorzitter bracht in de gehouden raadsvergadering dank aan den wethouder, den heer Elout, voor diens voortvarendheid bij het herstel der electrische centrale, door brand vernield op Goede Vrij dag, waardoor het mogelijk is thans weer op volle capa citeit stroom te leveren, de heer Elout brengt de dank over op het harde werken van het personeel; de Ge- meentebegrooting en die der bedrijven over het jaar 1925 werd gewijzigd goedgekeurd werd de nieuwe regeling der jaarwedden; de aankoop van een gebruikte maai- machine; besprekingen hadden plaats over het verplaat sen van een scherm voor het perceel van den heer Reyn- houdt, welk scherm hinderlijk was voor het verkeer; over subsidie verleening aan de Stoomtram Maatschappij; 't

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14