N. S. F. RADIO HET BESTE Vertegenwoordiger voor Zeeland A. ANKER, Zierikzee Vertegenwoordiger v. Middelburg L. J. v. 'T WESTENDE, Meubelen koopen W. van Westen, ONS ZEELAND 15 QORTSTRAAT. De ervaring leert U, dat een zaak van vertrouwen is. Het aangewezen adres hiervoor is Walstraat 49, hoek Vrouwenstr. VL1SSINGEN. leggen van rioolbuizen in grond van den heer D. Trielier; over verkoop grond aan de vereeniging het Groene Kruis; over de levering van stroom op Zondagen en over plaat sing van een waarschuwingsbord en herstel van een weg. EEDE. Pater L. de Bruychere, alhier, slaagde voor het examen in de godgeleerdheid aan de R. K. Universiteit te Nijmegen. GOES. Ged. Staten stellen aan de Provinciale Staten voor een nieuwe verbinding tot stand te brengen tusschen het Station te Goes en het Katsche Veer, welke zal loo- pen van het Veer over den Veerweg, den Schengeweg en Nieuwe weg naar den Rijksweg bij den Spanjaardsput. Deze nieuwe verbinding is een 1/2 kilometer korter. Raming der kosten f 155.000. De heer J. W. Vienings, directeur-hoofdredacteur van de Nieuwe Zeeuwsche Cou rant en lid van den gemeenteraad alhier, is benoemd tot burgemeester der gemeente Clinge. Opvolger in den Raad zal zijn de heer A. M. Simons. De heer Ir. A. W. van de Plassche, adj. rijkstuinbouwconsulent, alhier, is benoemd tot lid der commissie voor het afnemen der exa mens akte L. O. land- en tuinbouwkunde. De ver eeniging de Ambachtsschool, heeft hare vergadering ge- houden in Hotel Centraal, waar de rekening en verant woording over 1925 is vastgesteld en de begrooting voor het nieuwe jaar is aangenomen. De heer A. de Bruyne, bestuurslid, is herkozen; uitgeloot zijn 2 obligatiën der leening en wel nos. 10 en 39. De alhier gehouden vergadering van mosselkweekers in Zeeland, hebben het doel der bijeenkomst, n.l. het instellen van centralisatie hetzij plaatselijk of provinciaal, niet bereikt. Overeen stemming is niet verkregen; vertegenwoordigd waren de vereenigingen uit Zierikzee, Ierseke, Bruinisse en Philip pine; de vereenigingsbesturen van Tholen, Clinge en de Grauw, zonden bericht van niet medewerken. In de Raadszitting werden mededeelingen gedaan over verschil lende ingekomen stukken. Gelukwensch van den voor zitter aan het raadsid, den heer Vienings, met zijn be noeming tot burgemeester van Clinge. Goedgekeurd zijn de volgende voorstellen: afschrijving van belasting; vast stelling van den rooilijn voor de Kloetingsche en 's Gra- venpoldersche weg; erfpachtsuitgifte aan de Westhaven- dijk: onderhandsche verpachting van een hoefje in bouw plan III; wijziging der gemeentebegrootingen, grond- en gasbedrijf over 1925 en 1926; vaststelling verordening be doeld bij art. 178 der gemeentewet; opnieuw vaststelling der grondprijzen voor gemeentelijke bouwterreinen; be sprekingen werden gehouden over: aansluitingen aan de Waterleiding (reeds zijn 1724 woningen aangesloten); overneming van installatiën aangebracht in de zalen van het schuttershof; over geldleening ad f 14.200; benoemd werd tot onderwijzeres aan de O. L. school C., mejuffrouw f. D. M. van der Vliet, thans leerares aan de vakschool voor meisjes te Zutphen. Zeer groote belangstelling voor de wedstrijden (de ringrijderij). De deelnemers in hum.e met bloemen getooide wagens en gezeten op hun fraai opgetuigde paarden, trokken met muziek vooraf gegaan, naar de Schengeweide. Verschillende prijzen wer den uitgereikt. Mejuffrouw van Nieuwenhuize te Tholen, verwierf den prijs, als verstwonende, uitgeloofd door den uitgever van ,,Ons Zeeland". Des avonds had op de „Nijtengo III" een gecostumeerd feest plaats. Op den lOen Juli wordt in Hotel Centraal alhier, de algemeene vergadering van Aandeelhouders der Naamlooze Vennoot schap Landbouw Maatschappij „de Bathpolders", ge houden. HANSWEERT. Het fanfare-gezelschap „Scheldegalm" behaalde 2 tweede prijzen op het concours te Vilvoorde, bij Brussel. HEINKENSZAND. Bij den gehouden schietwedstrijd, vanwege de handboogschutterij „Soranus" alhier, be haalde de heer F. Vermeulen het koningschap. De heer J. de Mol is gekozen tot president-kerkvoogd Ned. Herv. Kerk, in de plaats van wijlen den heer J. Dekker. Tot burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer A. J. J. M. Mes. In de gehouden raadszitting werd voor kennisgeving aangenomen de nieuwe jaarwedde re geling; werd gesproken over de aansluiting van perceelen Waterleiding Maatschappij Zuid-Beveland wijziging ge bracht in het vermenigvuldigingscijfer van 1.5 op 1.3, naar aanleiding der opgave van den Inspecteur der Rijksbelas tingen; en werd aan mej. M. Luwena eervol ontslag ver leend, op haar verzoek, als onderwijzeres in de nuttige handwerken. HONTENISSE. 10 Juli wordt gehouden de aanbeste ding van werken tot dijkverbetering aan de waterkeering yan het Calamiteuse Waterschap „Walsoorden". CORRESPONDENTIE. (Beantwoording van brieven enz. geschiedt in deze rubriek, tenzij postzegel voor ant woord is ingesloten). Het kan niet genoeg tot de lezers van „Ons Zeeland" doordringen, dat de Ver. Redacteur gaarne bereid is, zoo veel mogelijk belangen te behartigen van hen, die door verren afstand enz. niet in de gelegenheid zijn uitvoering te geven aan hun wenschen. Eenige lezers vragen mij naar een opgave van bestaande Zeeuwsche boekwerken enz. en tegen welken prijs deze verkrijgbaar zijn. Daar ik m. i. niet voldoende gegevens bezit, verzoek ik langs dezen weg, heeren Boekhandelaren, mij daaraan te willen helpen. Men zende zijn mededeelingen aan den Vereenigings-Redacteur M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14, Haarlem. Nog enkele gidsen van de „Zeeland" zijn beschikbaar en worden op aanvrage kosteloos toegezonden. Adres zie boven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 15