Weekblad tot Bevordering van Zeeland's Belangen Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Eigen meening Veldbloemen. Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pie- terstr. F 33, Middelburg. Telef. 150. Postrek. 74988. Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever te Middelburg, of tot den Heer G. Martius Jr., Tetterodestraat 44, Haarlem. Stukken, bestemd voor Redactie, te zenden aan den Uitgever, stukken betreffende de Zeeuwsche Ver eenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Colter- mansstr. 14 rood, Haarlem. - Losse nummers a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 p. regel. Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Dezer dagen verscheen in de Middelburgsche Cou rant een berichtje, meldend dat de steller ervan een kijkje had mogen nemen in een der Middelburgsche lagere scholen, waar de leerlingen der hoogste klasse de door hen samengestelde veldbouqetten hadden ten toongesteld. De berichtgever toonde zich met het daar geziene zeer ingenomen en achtte het een zeer goed middel om de liefde voor Flora's kinderen aan te kweeken. We zijn dien berichtgever dankbaar voor zijn publi catie en grijpen met graagte de gelegenheid aan, om onze meening dienomtrent te doen kennen. In de eerste plaats willen we er op wijzen, dat wij het goed gezien achten, omdat de jongens en meisjes daardoor naar veld en wei worden gedreven, de fris- sche sterkende buitenlucht moeten genieten en een doel moeten najagen, dat van vreedzamen aard is. Maar niet alleen daarom juichen wij het zoeken van veldbloemen en het daarbij behoorende schikken toe. Het kan wel niet anders of het schoonheidsgevoel der kinderen is ten nauwste bij deze werkzaamheden betrokken. Ze moeten oordeelen over de harmonie der kleuren, ze moeten (en zullen ook) uitzien, scherp uitzien; zij zullen de mooie vormen leeren waardeeren, die de na tuur aan zoovele, vaak achteloos voorbij gegane, bloe men, grassen en bladeren verleende. En ze doorloopen een leerschool, die voor hun ethische vorming niet gering mag worden geacht. Het kleine onaanzienlijke, wordt in hun oogen groot en hooger geschat. Ze mogen er zich nog geen rekenschap van geven, ongetwijfeld zal het gevoel in hen worden versterkt, dat de mensch en al zijn werk het moet af-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 1