ONS ZEELAND Weekrubriek Opening van het rijwielpad Vlissingen-Zoutelande. J. L. te V. Ar C. v. d. REST, Ass.-Apotheker Driedaagsche uitstapjes naar Zeeland van Rotterdam en Dordrecht. 2 leggen tegen den Schepper en Zijn maaksel; zelfs al is dat maaksel in veler oogen van geen waardij. Het wil ons voorkomen, dat het zoeken van veld en weidebloemen mede een factor kan zijn, om het gevoel voor huiselijkheid te verhoogen. Niemand, al is hij nog zoo arm, behoeft bloemen in zijn huiskamer te missen. Een veldbouquet kan iedereen bezitten; het kost niets, fleurt de kamer op en maakt het samenzijn behaaglijker. Wanneer op de lagere scholen aan de kinderen liefde voor bloemen wordt ingeboezemd, zullen onze jongens en meisjes ook zonder verbodsbepalingen en politie toezicht onze plantsoenen ontzien. Kon dit verkregen worden, door op geschikte tijden in de school de in den aanvang genoemde tentoonstel linkjes van zelfgezochte veldbloemen te houden en wij gelooven, dat zooiets overal kan dan zou daar mee de school aan de gemeenschap een grooten dienst bewijzen. Wij eindigen met de hoop uit te spreken, dat de onderwijzers dezen wenk niet als een laakbare inmen ging in hun moeilijk werk zullen beschouwen, maar als een uiting van vertrouwen in hun beteekenis als op voeders en dat zij eens een proef nemen. Begunstigd door prachtig weer, wat eene opgewekte sportieve stemming bevorderde, werd onder veel ber langstelling Zaterdagmiddag j.l. om 2.30 uur het rij wielpad Vlissingen-Zoutelande bij het beginpunt te Zwanenburg officieel door den Burgemeester van Vlis singen geopend. Wij merkten daar o. a. op een vertegenwoordiger van het Dagelijksch Bestuur van den A. N. W. B., den Heer Slicher, Jhr. Boogaert, afdeeling-consul van den A. N. W. B., Mr. van Dusseldorp, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, colleges van Burgem. en Weth. van Vlissingen, Koudekerke, Zoutelande, Biggekerke en Westkapelle, den Eerst Aanwezend Officier der Kon. Marine, den Garnizoens commandant, den Hoofd-Ingenieur van den Provin cialen Waterstaat, den Directeur van Gemeentewerken en opzichter Kleisma. Alvorens den gemeenschappelijken fietstocht naar Zoutelande te ondernemen, hield de Burgemeester van Vlissingen eene korte toespraak, waarin hij o. a mededeelde, dat de Commissaris der Koningin bericht had, tot zijn leedwezen hier niet tegenwoordig te kun nen zijn. Voor de aanwezigheid van het lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland, tevens lid van het hoofdbestuur van de Vereeniging Rijwielpad Wal cheren", den heer Mr. R. M. van Dusseldorp, werd bedankt. Van verschillende belangstellenden was bericht van vei hindering tot bijwoning van de opening ingekomen. De heer J. H. Slicher, lid van het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B. te 's Gravenhage, werd in het bijzonder welkom geheeten, waarbij tevens dank werd gebracht voor de medewerking van den A. N. W. B. Verder werden begroet de Burgemeesters met de leden der colleges van B. en W. van de bij het pad betrokken gemeenten, die krachtig hebben medege werkt tot het totstandkomen van dit rijwielpad. De heer Moll uit Dordrecht, vertegenwoordiger van de Dordtsche Asphalt Maatschappij, werd gelukge- wenscht met zijn nieuw procédé, het teermacadam, dat uitstekend voldoet. Voorts werd dank gebracht aan den Directeur van Gemeentewerken te Vlissingen voor zijne medewerking en in het bijzonder aan den Opzichter Kleisma, die zijn naam aan dit pad heeft gehecht bij de praktische uitvoering van het plan van den aanleg van het pad door de duinen. Vervolgens sprak Jhr. P. J. Boogaert, afdeelings- consul op Walcheren van den A. N. W. B,, te Mid delburg, nog een enkel woord, waarmede hij hulde bracht aan hen die het initiatief namen voor den aan leg van dit rijwielpad. Het is volgens spreker een geweldige arbeid geweest en hij geeft de verzekering, dat de A. N. W. B. het werken van de Vereeniging op hoogen prijs stelt en haar succes wenscht. We hopen direct dit pad af te peddelen, maar tevens hoopt Spreker, dat het het eenige pad niet zal zijn dat de Vereeniging zal aan leggen, doch dat het door meerdere rijwielpaden op Walcheren zal worden gevolgd. Hierna werd door den Burgemeester van Vlissingen het lint, dat voor den ingang van het pad was ge spannen, doorgeknipt, waarop de vele genoodigden en aanwezigen den tocht naar Zoutelande aan vaardden. - Te Zoutelande aangekomen, boden de Heer en Me vrouw Bergsma aan het talrijke gezelschap de thee aan, waarmede deze plechtigheid was afgeloopen. Het adres voor UWe Geneesmiddelen is bij GOES - GROOTE MARKT 9. Ten einde Zeeland nog meer bij het reizend publiek bekend te maken en het bezoek aan „Die Tuinen van een Tooverland" aan te moedigen, heeft de Directie der Middelburgsche Maatschappij van Stoomvaart, die geregelde diensten onderhoudt tusschen Rotterdam- Dordrecht-Vlissingen met de Salonboot „Koningin Wilhelmina" besloten om in samenwerking met enkele

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 2