ONS ZEELAND (Slot volgt.) ZeeuwenBezoekt Café „De Trocadero" Vertellingen uit Walcherens schoone Landouwen door 7 bouwen verdedigingswerken tegen den vloed. Het is een genot om te zien hoe die kleuters hun uiterste krachten inspannen om den vloed nog enkele minuten langer buiten hun kuil te houden. Renesse is nog een primitieve badplaats. Mondain gedoe heeft hier nog geen entree kunnen krijgen. Het is een eldorado voor allen, die verlangen naar een rustige omgeving in de vrije natuur. Het slot Moermond ligt links aan den straatweg van het strand naar het dorp Renesse. Het is een van de weinige sloten, die door hun eigenaars weder geheel gerestaureerd zijn. De heer Vriezendorp heeft Moer mond weder doen brengen in zijn middeleeuwschen toestand. Wanneer we aan de achterzijde van het slot zijn gekomen, ontdekken we een alleraardigst jacht huis. Op onzen weg naar Scharendijke komen we langs een groep van drie hofsteden. Ze liggen als een we reldje op zich-zelf bij elkaar en dragen respectievelijk de interessante namen „Hemel", „Vagevuur" en „Hel". Of het leven op die hofsteden een afschaduwing is van wat wij ons gewoonlijk voorstellen bij het hooren dezer namen, is ons niet bekend geworden. De Reeper, een houten uitzichtkoepel op den hoog- rten top van het duin, hebben we, zooals dat bij toe risten gebruikelijk is, beklommen en we hadden nu weder een prachtig uitzicht rondom. Het is echter ge heel afwijkend van dat op het duin bij Westerschou- wen en Renesse. Hier is absoluut geen strand. We zien de kust van Goere en Overflakkee aan den gezichts einder en Brouwershaven met haar mooie kerk al heel nabij. Daar staat het standbeeld van Vader Cats op de markt. Het is, vermoedelijk om de evenredigheid te bewaren, maar een klein beeldje. Het Stadhuis en de kerk zijn wel de moeite waard om nader bekeken te worden, zoowel van binnen als van buiten. Bij het binnengaan van de kerk, wordt men herinnerd aan het toover-ei van den gochelaar. Breekt men het ei open, dan vindt men opnieuw een ei en zoo is het hier met de kerk. In deze groote kerk is een kleine gebouwd, waarin de diensten worden gehouden. Zonnemaire en Noordgouwe met haar modern zie kenhuis, zijn zindelijke dorpen, maar gaven ons geen reden om er lang te toeven, zoodat we al heel spoedig in Schuddebeurs aankwamen. Hier denkt men zich plotseling verplaats in het Gooi. Het is niet zoo groot, maar de pracht van het houtgewas en de waterpar tijen doen niet voor die van Baarn onder. Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert H. G. DORHOUT. I. Ongeveer tegen negen uur uit Amsterdam en om streeks één uur in den namiddag reeds te Vlissingen, dan heeft men toch zeker over zijn reisgelegenheid niet te klagen. Vanaf het lange, moderne station Roosendaal gaat het maar aan één stuk door tot de bekende Zeeuwsche havenplaats, zonder zelfs bij Zeeland's hoofdplaats ook maar een wijle te stoppen. 't Is een druk bezette trein en veel reizigers stappen uit aan het fraaie eindstation met zijn ruime wachtka mers en de vorstelijk ingerichte wachtzaal. Daartegen over vinden we het kantoor van de Stoomvaartmaat schappij Zeeland, waarvan de groote dubbelschroef- cchepen de Koninklijke Nederlandsche Postvaart op Engeland onderhouden. Tijdens de zomermaanden geeft de Maatschappij zoogenaamde „week-end-tickets" uit, die in staat stel len op zeer voordeelige wijze een paar dagen door te brengen in Fo'kestone en zijn fraaie omgeving. Aardig idee, zoo ongemerkt met al die reizigers mee te trekken door de douanenloods, waar het met het uit- en inpakken der koffers een haast-je-rep-je is. Statig ligt de groote stoomer reeds te wachten, maar de talrijke „mailzakken" al die duizenden brieven en pakketten voor Engeland, worden ingeladen. Even staat de kapitein, gebruind zeemanstype, kalm en rustig door dat jarenlange zwerven op de zenuw- stillende golven het drukke gedoe gade te slaan zoo nu en dan enkele bekende passagiers hartelijk groetend, die reeds zoo dikwijls den overtocht mee maakten. Een enkel reisgezelschap van Lissone, ietwat druk, zenuwachtig achter den geroutineerden leider aandra vend vormt het laatste deel der menschelijke lading dan beklimt de kapitein de brug en geeft het sein tot vertrek, waarop onmiddellijk de zware kabels los gaan en de fiere witte stoomer een groote zeevogel gelijk achterwaarts de haven verlaat om zoometeen den boeg te wenden in de richting van Engeland's Zuidkust. Wij zoeken de electrische tram, welke ons heel spoedig brengt naar Middelburg, de hoofdplaats van het vriendelijke Walcheren: Zeeland's tuin. Na eerst even allerlei inlichtingen te hebben inge wonnen op het bureau van de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer op de Markt waar men ons aller vriendelijkst de benocdigde gegevens verstrekt ne men we bij het station Middelburg de stoomtram Wal cheren, welke ons zal voeren naar het vriendelijke Vervolg op bladz. 10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 7