Voor de Zeeuwsche Vereenigingen ONS ZEELAND 11 landschap. Om ze als zoodanig te herkennen, moet men de streek onder allerlei licht en luchten hebben waargenomen. De meesten zullen zich verre wanen van de vlakke Scheldeboorden; van den stroom, die In der eeuwen morgenstond Kostb'ren grond Uit het diep Tot aanzijn riep, Die de eerste groene loten, Aan het naakte slijk ontsproten, Heeft aanschouwd; En weeldrig woud, Vruchtbre akkers, malsche weiden, Al, wat in den loop der tijden Zeelands zoon Ten erf en woon Wierd geschapen, steeds vermeerde, Wijl hij meerder steeds begeerde. En toch: daarachter murmelen bij wijlen de golfjes der Noordzee op 't schulpig strand of donderen de baren de hymne van den stormgod. Wat U ziet is ons heerlijke Zeeland. Wij herkennen het. Moge de aan schouwing van deze reproducties, die als reproducties altijd beneden de schoonheid van de werkelijkheid blijven, er velen toe verleiden, te komen, te zien en overwonnen te worden door de bekoring, welke van het Zeeuwsche landschap uitgaat. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Beleefd vraag ik voor onderstaande een weinig plaatsruimte in uw blad. Zondag 1.1. bezocht ik met een vriend van mij den Kunst- en Cabaret-avond in Britannia" te Vlissingen, en waar deze avond was georganiseerd door het Week blad ,,Ons Zeeland in Woord en Beeld" meenen wij, dat ook de juiste plaats in uw blad is, om aan dit gezelschap in dezen vorm hulde te brengen. Wat het gezelschap dien avond aan het publiek ge bracht heeft, en hen heeft laten genieten van ware kunst, is werkelijk wel een woord van lof en hulde waard. Dit moet mij en mijn vriend evenwel van het hart, dat het ons bevreemdde, waar er zulke schit terende recensies reeds waren, dat zoo weinig publiek van dezen werkelijken kunst-avond heeft geprofiteerd; zij hebben zichzelf veel schade gedaan en hebben veel gemist. Om ieder van het gezelschap afzonderlijk te noe men, is overbodig. Een ieder der medewerkers gaf zijn beste krachten en mag hun grootste belooning liggen in het feit, dat ondanks het weinige bezoek, er geregeld een daverend applaus was. Een woord van opwekking tot het gezelschap, om in deze richting door te gaan, is, meenen wij, overbodig, daar uit het geen zij presteerden, genoeg energie gebleken is, en wenschen wij hen dan ook niet alleen veel succes verder, maar ook waardeering in meerdere mate. U dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Z. L. en F. S. KRONIEK. (Vervolg van 3 Juli). HULST. Het plan der restauratie, binnenbouw Raad huis, stelde de Raad der gemeente vast. Kosten werden begroot op plm. f 3745. KRABBENDIJKE. De Commissie, gevormd uit de le den der vereeniging ,,'t Groene Kruis", bedoeld om de jaarlijksche begrooting sluitend te maken, heeft reeds zeer goede resultaten bereikt. De contributie werd vrijwillig verhoogd met 50 pCt. en 70 nieuwe leden zijn toegetreden, De huisvlijtcursus, onder leiding van mej. Knappert uit Amsterdam en uitgaande vanwege het Nuts-Departement, heeft een tentoonstelling gehouden voor leden en belang stellenden. Leden van de Ned. en Geref. gemeente, hebben een vereeniging opgericht voor het houden van Christelijke lezingen. Een 4-tal sprekers zullen in het a.s. winterseizoen worden uitgenoodigd. Voorzitter van de vereeniging is Ds. Andrée, secretaris O. Geerling. MELISKERKE. Bij de Geref. Kerk, alhier, is beroe pen Ds. W. Doorenbos, thans te Midwolda (Gr.). MIDDELBURG. Ds. G. Laarman te Klundert, is be roepen bij de Geref. Kerk alhier. Bij de arbeidsbeurs zijn als werkloos ingeschreven 335 personen (v, w. 345). Op 1 Juli was het 60 jaar geleden, dat de Christelijke Burgerschool, in de Bogardstraat werd opgericht; thans is deze gevestigd in de Singelstraat. Ook het Evangeli satielokaal ,,de Bogardzaal", herdacht zijn 60-jarig be staan. De athletiekwedstrijden, uitgeschreven door de Athletiekvereeniging „Eendracht maakt Macht", waren druk bezocht. Verschillende prijzen werden uitgereikt, o.a. voor de estafette rond de stad, hoogspringen, speer werpen, snelloop, kogelstooten, discuswerpen enz. De wisselbeker werd gewonnen door E. M. M. te Middelburg met 32 punten. Alhier is opgericht een comité ter inzameling van gelden voor de oprichting van, een ge- denkteeken te 's-Gravenhage, ter eere van Juliana van Stolberg, dat zal worden aangeboden op den 18en verjaar dag van H. K. H, Prinses Juliana. Voorzitter is Mr. R. M. van Dusseldorp, secretaris Jhr. Mr. F. H. v. Kinschot, penningm. H. Dronkers. Door den Voorz. van de Vereen, tot Verb. v. h. Rundvee in Zeeland, dhr. W. Kakebeeke uit Goes, werd aan 47 leerlingen, die hadden deelgeno men aan de gegeven melkerscursus in den afgeloopen win ter, het diploma uitgereikt. Daarna werd de nieuwe zui velfabriek bezichtigd. Op 12 Juli vindt de ver gadering plaats van de vereeniging van burgemeesters enz., vermeld in „Ons Zeeland" van 26 Juni. Op 12, 13 en 14 Juli de algemeene vergadering en congres der vereeni ging van Nederlandsche gemeenten, reeds medegedeeld in „Ons Zeeland" van 19 Juni. In de gehouden algemeene vergadering, betreffende de openbare leeszaal en biblio theek, werd geconstateerd dat een hoognoodige verster king der inkomsten moest plaats hebben en geijverd wor den voor een toename van het ledental. Mej. S. A. J. F. Doets alhier, is benoemd tot godsdienstonderwijzeres

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 11