12 ONS ZEELAND te Zaandam. Tot tijdelijk griffier van den polder „Walcheren" is aangesteld Mr. A. J. van der Weel. Op de voordracht voor griffier zijn geplaatst als no. 1 Mr. Dr. R. W. Graaf van Lijnden te Bloemendaal, en no. 2. Mr. L. A. Baron van Ittersum te Driebergen; de benoe ming zal plaats hebben in een in Juli te houden alge- meene vergadering. Voor het candidaat-examen rech ten aan de Universiteit te Utrecht, slaagde de heer W. H. TjC. Thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg, alhier. Tot Doctor in de technische wetenschap promoveerde te Delft, de heer C. J. de Wolf, scheikundig Ingenieur, ge boren alhier. Mej. Lili Bosman, alhier, slaagde te Haarlem voor het einddiploma aan de school voor bouw kunde, versierende kunst en kunstambachten. In de gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. West Javasche Landbouw Maatschappij, gevestigd alhier, is de rekening over 1925 goed gekeurd. De rubber- oogst bedroeg 28.700,/a K.G. en de oogtsraming voor 1926 bedraagt 96.0001/2 K.G. in verband met de 2e onder neming „Pasir Badak". OOSTBURG. De heer A. A. Leenhouts, alhier, is be noemd tot tijdelijk hoofd der openbare school te Oost- zaan. OUD VOSSEMEER. Het oude woonhuis, behoorende tot de hoeve „De Hoogkamer" (waarover een legende loopt) is verkocht en wordt afgebroken. De legende schijnt ook verband te houden met de dichtbij gelegen hofstede „de Torenhoeve". Ds. F. de Gidts van Goedereede, deed Zondag 27 Juni, zijn intrede in de Ned. Herv. Kerk alhier, na bevestigd te zijn. door Ds. Datema van Tholen. RILLAND BATH. Het muziekgezelschap „Rillandia" gaf dezer dagen een concert op het Stations-emplacement voor de bewoners van de Stationsbuurt. Een comité be reidt een huldiging voor ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan, der vereeniging. Het plan bestaat tot het aan bieden van een nieuw vaandel. De Raad der gemeente besloot voor rekening der gemeente te nemen de ver pleging van een patient in Vrederust; goedkeuring volgde voor verkoop van grond aan den heer C. Oele, aan den 3en weg, tegen f 1.30 per M2.; wijziging werd aangebracht in de begrooting over 1925; bespreking had plaats over: de nieuwe jaarwedderegeling; verplichte aansluiting water leiding; pensioensgrondslag voor dokter Moree; bijzon dere besprekingen hadden plaats over en tengevolge van de aanvrage eener subsidie, groot f 5000, voor nieuw te bouwen toren. Bij de aanbesteding van werken tot verbetering van den zeedijk van den Reigersbergschen polder, was minste inschrijver de heer W. van Kooten te Bruinisse, voor f 10.579, aan wien voorloopig de uitvoe ring gegund is. RITTHEM. In de gehouden raadszitting kon men ac- coord gaan met de concept-regeling nieuwe jaarwedde en werd een wijziging aangebracht in de begrooting. De heer H. van Ooy, hulpprediker te Utrecht, is beroepen bij de Ned. Herv. Kerk alhier. SAS VAN GENT. Op 29 Augustus zullen groote inter nationale athletiekwedstrijden op het middenveld van de wielerbaan plaats hebben. De vermaarde „Statiekermis" heeft 20 en 21 Juni weer plaats gehad. SCHERPENISSE. De vereeniging „Het Groene Kruis" vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van Dr. Polderman; aftredende bestuursleden werden herkozen, De Raad der gemeente nam kennis van ingekomen stukken o.a. goedkeuring door Ged. Staten over vrijstel ling onderwijs in lichamelijke oefening; beschikking van den Minister van Onderwijs over te veel genoten bij drage; opgave van het bedrag der gemeente ink. bel. over 1926/27; van de benoeming van leden der gezond heidscommissie; besloten is adhaesie te betuigen, inzake adres bespoediging brugbouw over de „Eendracht"; goed gekeurd werd de nieuwe salarisregeling; gratificatie ver leend aan de politiebeambten; begrooting over 1925 en 1926 gewijzigd; en besloten is geen machtiging te ver- leenen aan B. en W. tot overname van het Veer Goris- hoekIers eken dam. SCHGONDIJKE. Ds. J. P. Scholte, alhier is beroepen, toezegging, te St. Annaland ter Muiden. Mej. D. van Male, alhier, is benoemd tot hoofd der Chr. bewaarschool te Zaamslag. 4 If: SCHORE. Alhier is opgericht een N. V. voor de fabri catie van betonwerken, de fabriek, voorloopig van be scheiden omvang, wordt geplaatst aan den Oostelijken kanaaldijk. SINT MAARTENSDIJK. In de gehouden raadsverga dering werd de nieuwe jaarwedde regeling goedgekeurd; mededeeling gedaan over: vergoeding leerlingen bezoek U. L. O. school te Tholen; over de elektrificatie; vergoe ding schoonhouden bewaarschool; verzekering van eigen dommen subsidie politieschool; schoolreis naar Rotterdam; over vrijstelling van pensioensbijdrage; over het verpach ten van de Plumpot; over straatverlichting en benoeming lid Armbestuur. SLUIS. De Fokpaardententoonstelling, alhier, was goed bezocht; ongeveer 300 tal paarden waren ingeschre ven, waarvan verschillende prijzen werden toegekend. STAVENISSE. De heer J. C. Broodman, alhier, slaag de voor arts, aan de Hooge school te Utrecht. De Raad der gemeente verleende eervol ontslag, op haar ver zoek, aan mejuffrouw J. J. Duijnhouwer, als onderwijzeres aan de O. L. S.; in beginsel werd besloten tot electrifi catie der gemeente; besprekingen werden gehouden over de verbetering van den weg Scherpenisse-Stavenisse, waarvan de kosten zijn geraamd op f 320.000; over de nieuwe jaarwedde regeling staakten de stemmen; vast stelling der rijkskosten voor het L. Onderwijs op f 13.530; een verzoek van neringdoenden tot verbod van venten langs de huizen kon niet worden ingewilligd. Bij de aanbesteding van werken van het Waterschap „Stave- nisse" was minste inschrijver de heer Adr. Wesdorp te Stavenisse voor f 9390.aan w:en het werk is gegund. De Raming bedroeg f 9956.65. STOPPELDIJK. De heer J. A. M. van Esbroek, alhier, slaagde voor het le gedeelte notariaat. TERNEUZEN. Den 6 Juni was het 100 jaar geleden, dat de eerste steen werd gelegd voor de groote sluis van het kanaal Terneuzen, door den heer Mr. H. J. baron van Doorn van Westkapelle, gouverneur van Zeeland. De ge legde steen is 21/a meter breed en 1 meter hoog en woog 10.200 K.G. Douane-ambtenaren, alhier, hebben het Engelsche stoomschip „Florence Couke" aangehouden. Het schip afkomstig van Gent en op weg naar Engeland, was beladen met 600 K.G. buskruit, waarvan geen door voervergunning aanwezig was. VLISSINGEN. In verband met de eventueele over plaatsing van de marineopleiding van Gorinchem naar hier, wordt een onderzoek ingesteld hier ter stede, of er voldoende woongelegenheid is voor de gezinnen van het personeel. De klassekamers van het Stedelijk Zieken huis Gasthuis zijn des middags 4 uur geopend. De harmonie „St. Caecilia" gaf onlangs een concert van gewijde muziek. Het jaarverslag van de Oudheidkun dige Commissie, betreffende het Stedelijk Museum, alhier, is verschenen; het brengt in herinnering o.a. de groote verbetering, die het Museum heeft ondergaan, dank zij het krachtig werken van haar voorzitter, den heer C. A. van Woelderen. Ook is verschenen het jaarver-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 12